Ana SayfaHAYATÜretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda ev veya ofisinizde ruh halinizi düzeltmek için kokuların inanılmaz etkisi vardır.

Çoğu kişi stres yönetimi ve rahatlatıcı bir ortam yaratmak için aromaterapiyi bir araç olarak düşünürken, seçilmiş kokular daha yaratıcı ve üretken bir ortam oluşturmak için de kullanılabilir.

İşte Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku:

  1. Tarçın: Bu baharat aslında çok uzun yıllardır uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Tarçın uyanıklılık hissini arttırak odağı yoğunlaştırmaya yardımcı olabilir. Tarçın düşündüğünüzden daha yararlıdır
  1. Nane: Sadece ağzınıza bir naneli sakız koymanız bile beyninizi uyarmak için yeterli olabilir. Nane kokusu özellikle beyin fırtınası yapılacağı zamanlarda çok etkili olduğu bilinmektedir. Suyunuza nane eklemenin faydaları
  1. Limon: Limon kokusu algılandığında zihni hareket geçiren bir etkisi vardır. Ancak çok fazla limon kokusu sizi olumsuz etkileyebilir. Bunun için miktarı test edilerek bulmanız gerekir. Limon kabuklarının 10 inanılmaz kullanımları
  1. Portakal: Limona benzer şekilde etkisi bulunmaktadır. Bu koku keskin ve tazedir. Genellikle portakalın keskin kokusunu farklı alternatiflerle birlikte kullanmakta fayda var. Örneğin mum içine karıştırabilir veya tarcın yağıyla kombine edebilirsiniz. Portakal yağı ev için nasıl kullanılır?
  1. Biberiye: Yapılan araştırmalara göre, biberiye yağı gergin durumlarda, insanların daha hızlı ve daha sağlıklı düşünmelerini ve karar vermelerini sağlıyor. Biberiyenin gerçekten güzel bir aroması vardır. Yine yapılan bir çalışmaya göre, biberiye kokusundan sonra insanların daha hızlı bir şekilde test çözdükleri ortaya çıkmıştır. Evde biberiye nasıl yetiştirilir?

Yağların bu etkilerinden yararlanmak için ya mumların içine bu uçucu yağları ekleyin ya da sıcak suyun içine birkaç damla bu uçucu yağlardan koyun. Etkisini hızlı bir şekilde göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler