Ana SayfaHAYATPRATİKTülleri Kolay Ütüleme Yöntemleri

Tülleri Kolay Ütüleme Yöntemleri

Kadınların en çok zorlandığı ütülenecek eşyalar arasında perdeler ilk sırada yer almaktadır. Hem en hem boy olarak büyük olan ve pileli, ya da farklı şekillerde olan perdeleri ütülerken dikkatli olmak gerekmekte ve aynı zamanda tüyoları bilerek ona göre hareket edilmesi tavsiye edilmektedir.

Tül Perdelerin Kolay Ütülenmesi İçin Yıkama ve Kurutma Aşamaları

Tül perdelerin kolayca ütülenebilmesi için öncelikle yıkanma aşamasına dikkat etmek gerekmektedir. Alınan perdelerde mutlaka kullanım talimatı bulunmaktadır. Bu talimatlara dikkat ederek perdeleri yıkamak daha kolay ütülenme imkânı meydana getirmektedir. Kuruturken de kurutma makineleri yerine açık havayı tercih etmek kolay kurulanmasına yardımcı olur. Stor perdeler nasıl temizlenir?

Tül Perdelerin Kolay Ütülenmesi İçin Neler Yapılmalı?

Ütülerde bulunan doğru ayarı seçmek de kolay ütülenme yapılmasını sağlarken aynı zamanda perdenin yanmadan ütülenmesine de yardımcı olur. Perdeyi ütü masasının üzerinde veya düzgün bir zeminde ütülemek de oldukça önemlidir. Kırışıklıkların daha kolay bir şekilde açılması düz zemine bağlantılı olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda buharlı ütüler daha kolay bir şekilde perdelerin ütülenmesini sağlar. Özellikle fazla kırışmış perdelerde buharlı ütüler %100 oranda düzelme oluştururlar. Perdelerin büyük olması hem zor ütülenmesine hem de uzun zaman geçmesine neden olur. Bu sebeple perdeleri dikey olarak ütülemek de hem kolaylık hem de vakitten tasarruf sağlar. Tüm bunlar yapılmasına rağmen perdede kırışıklıklar var ve düzelme olmaz ise kuru temizlemeye götürmek son çare olarak önerilmektedir. Kuru temizlemelerde genellikle perde ütü makineleri kullanılmaktadır. Bu makinelere eğer ihtiyaç duyarsanız evlerinizde de yer verebilirsiniz. Perdeler nasıl yıkanır?

Askıda Ütüleme Makineleri veya Robotları

En çok kullanılan askıda ütüleme robotu markası olarak Firmini markası dikkat çekmektedir. Birbirinden farklı birçok modeli bulunan bu makinelerin özellikle buhar kazanlarında olan çeşitlilikleri daha geniş bir ütüleme kapasitesi sağlamakta ve buhar kazanlarının hacimleri arttıkça daha kolay ve hızlı ütüleme imkânı ortaya çıkmaktadır. Perdeleri olduğu kadar askıdaki giysileri ütülemek için de kullanılan bu makineler, kolay ve hızlı bir şekilde ütüleme sağlarken aynı zamanda temizlenmesine de yardımcı olur. Bakterileri de yok eden bu ütü makineleri, hijyen sağlamasının yanında parlaklık da sağlamaktadır. Kendini temizleyen perdeler kullanışlı mı?

Kendinden Kazanlı Perde Ütü Masaları

Genellikle imalathanelerde kullanılan kendinden kazanlı perde ütü masaları, içerisinde kendine özel buhar kazanını da bulundurmakta ve bu sayede daha kolay ve hızlı ütüleme imkânı sunmaktadır. Tek ütü çalıştırma kapasitesine sahip olan bu makineler, ful otomatik sisteme sahiptir ve arzuya göre ikinci bir ütü eklenmesi için ek bir aparat da bulundurmaktadır. Güvenli bir ütü yapma imkânı tanıyan bu aletlerde ütü koyma yerleri tabladan ayrı bir yerde bulunduğundan dolayı perdenin takılmasını engeller ve daha kolay ütülenme imkânı sağlarlar. İhtiyaç duyulduğu takdirde bu makinelere ikinci vakum motorunun eklenmesi de sağlanabilir. Hangi dekora hangi perde kullanılmalı?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler