Ana Sayfa GÜZELLİK Gözlerinizi Çekici Gösterecek Rimel Nasıl Sürülür?

Gözlerinizi Çekici Gösterecek Rimel Nasıl Sürülür?

Gözlerinize “Kedi Gözü” görünümü vermek istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Kedi gözünü izlenimi vermek hiç de zor değildir. Bunun için rimeli nasıl süreceğinizi bilmeniz gerekiyor. Doğru şekilde rimel sürülmesi halinde birkaç dakika içinde çekik, kedi gözüne sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerinizi çekik bir hale getirerek, dikkat çekici bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, kirpiklerinizin uzun olması gerekiyor. eğer kirpikleriniz uzun değilse, takma kirpik kullanabilirsiniz. çok doğal kirpikler satın alabilirsiniz. Kuruyan rimel yeniden nasıl canlandırılır?

Kedi gözü yapmak için kirpiklerinizi önce doğal görünümlü olarak boyayın. Ancak bu yöntemde kirpiklerin dış bölümlerine biraz daha yoğunlaşmanız gerekmektedir.

Doğal kirpik boyaması tamamlandıktan sonra 45 derecelik bir açıyla kirpiklerini içten dışarıya doğru yoğun bir şekilde boyayın.

Bu hareketi yaklaşık 5 kat olarak tekrarlayın. Böylece kirpikleriniz içten dışarıya doğru sertleşerek istenilen görüntüye sahip olacaksınız. Rimelin daha uzun süre dayanması nasıl sağlanır?

Kipriklerinizi boyadıktan sonra gözlerine kedi gözü gibi bir kalem veya eyeliner kullanılması halinde makyajınız tamamlanmış olacaktır. Gözleriniz badem şeklini alacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Adaçayı Yağının Olağanüstü Faydaları

Adaçayı yağı, adaçayı bitkisi gibi çok faydalıdır. Adaçayı bitkisi, yemeklerde baharat olarak kullanılırken, çayı...

Tuz İle Cildi Ovmanın Faydaları

Tuz ile cildi ovmanın faydaları çok fazla. Güzellik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan deniz tuzları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...