Ana SayfaEvDEKORASYONMutfak Dolaplarınızı Teşebir Boyası İle Boyayın

Mutfak Dolaplarınızı Teşebir Boyası İle Boyayın

Mutfağınızı eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde yenilemek istiyorsanız, sadece kolay değil aynı zamanda bittikten sonra da etkileyici görünen bir fikrimiz var. Mutfak dolaplarınız için tebeşir boyası kullanmak, özellikle kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş. Ayrıca çok fazla emek ve para harcamanız gerekmez. Tebeşir boya ile kumaş sandalye nasıl boyanır?

Tebeşir boyasını diğer boyalardan farklı kılan birçok şey var . Tebeşir boyasının en önemli özelliği hızlı bir şekilde istediğiniz yerleri boyuyor olmanız. Mutfak dolaplarını bir günde boyayabilirsiniz. Ayrıca fazla bir hazırlık yapılmasına da gerek yok. Boya hızlı bir şekilde kurur. Boyayı sulu veya kıvamlı yapabilir ve istediğiniz gibi dolaplarınıza şekil de verebilirsiniz. Benzersiz düşük uçucu organik bileşikler içerdiği için bu boya kokusuz ve çevre dostu bir üründür. Sonunda, bu tür boya, uygulamanın ilk 24 saatinde temizlenmesi son derece kolay olması nedeniyle benzersizdir. Yere Damlayan Boyalar Nasıl Temizlenir?

Tebeşir Boyasını Hazırlamak için Gerekli Malzemeler

Bu boyayı hazırlamak ne kadar kolay olsa da ölçüler çok çok çok önemli ve bol karıştırma isteyen bir süreç.

Malzemeler

Derz dolgusu
Boya
Su
Balmumu Tebeşir boya nasıl yapılır?

Yapılışı
100 ml boya için bir yemek kaşığı, bir kilo boya kullanacaksanız 10 yemek kaşığı derz kullanılması lazım.

Derzi boyanın içinde yavaş yavaş ilave edin ve iyice karıştırın. Boyanın içinde pürüzlerin olmaması gerekiyor. Eğer boyanız kalın olduysa o zaman içine su ilave ederek inceltebilirsiniz.Boya Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Karıştırma çubuğunuzdan ne parçalar dökülmeli ne de su gibi olmalı.

Boyayı hazırladıktan sonra boyayacağınız yüzeyi zımpara yapmadan boyayabilirsiniz. Boyanın içinde bulunan derz boyanın mobilyaya tutunmasını sağlıyor bu sebepten zımparaya gerek kalmıyor.
Boyama işleminin ardından mobilyaların parlaklık kazanmasını isterseniz, balmumu ile cila yapabilirsiniz.

Not: Yurtdışında tebeşir boya tozu satılıyor. Ancak Türkiye’de bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Bunun için tebeşir boyayı kendiniz hazırlamalısınız.Boya Kokusu Nasıl Giderilir?

Tebeşir Boya ile evinizdeki tüm mobilyaları boyayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
228TakipçilerTakip Et

En Popüler