Ana Sayfa YEMEK Düşük Kalorili Bamya Kızartması

Düşük Kalorili Bamya Kızartması

0
1365

Birçok kişi bamya sevmez. Çünkü bamya genelilkle yemek olarak yapılır ve salyalandığı için çok cazip gelmez. Oysa bamya çok yararlı sebzelerden biridir. Eğer sizde bamyayı yemek olarak yiyemiyorsanız o zaman düşük kalorili kızartmasını yapabilirsiniz. Bamya Turşusu Tarifi

Gerekli Olan Malzemeler
2 bardak bamya
2-3 yemek kaşığı beyaz un
1 yemek kaşığı Pirinç Unu
3-4 çay kaşığı Toz Biber
1/2 çay kaşığı kimyon
1/2 çay taşığı Kişniş
1/4 Çay kaşığı Zerdeçal Tozu
2 Yemek kaşığı Yağ
Tuz Şekeri düşürmek ve kilo vermek için bamya suyu tarifi

bamya2

Yapılışı

Bamyaları mümkün olduğu kadar büyük seçin. Parmak şeklindeki bamya daha lezzetlidir. Bamyayı yıkayın ve iyice kurutun. Saplarını kesin ve ortadan uzunlamasına ikiye kesin.

Kesilen bamyaları bir tasın içine koyun ve üzerine tüm malzemeyi dökün ve iyice karıştırın. Bamyaların her tarafının iyice bulanması çok önemlidir. Bamya sevmeyenlerin bile seveceği çıtır bamya tarifi

Bulanmış bamyaları kızgın yağda kızartın. Eğer kızartma yapmak istemiyorsanız o zaman fırında da pişirebilirsiniz. Emin olun yine aynı lezzeti yakalayabilirsiniz.
Bunun için fırını 180 derece 10 dakika süreyle ısıtın. Buladığınız bamyaları yağlı kağıt döşenmiş fırın tepsisine dizin. Bamyaların birbirlerine değmemesi gerekir. 20 dakika sonra bamyalarınız hazırdır. Yemeklerin yanında veya garnitür olarak yiyebilirsiniz.

Bu tarife istediğiniz baharatları ekleyerek farklı lezzetler elde edebilirsiniz.Yazın Yapılacak Konserveler