Ana SayfaEvDEKORASYONMobilyanıza Yeni Bir Hava Vermek İster Misiniz?

Mobilyanıza Yeni Bir Hava Vermek İster Misiniz?

Hem yeni hem de eski mobilyalara karakter ve derinlik katmanın kolay bir yoludur. İşlem basit ama mobilya parçanızın karmaşıklığına ve yapmak istediğinize bağlı olarak oldukça zaman alabilir.

Yeni bir parça ile çalışıyorsanız, boyamadan önce birkaç kat koyu renkli bir boya, daha derin bir zenginlik sağlayacaktır. Bu iylemdeki en uzun süreç, mobilyanın boyanmasından sonra bazı noktalarda boya katmanlarının çıkarılarak eskitilmiş görünümü vermektir. Mutfak Dolaplarınızı Teşebir Boyası İle Boyayın

eski-mobilya2

1. Projenize bağlı olarak, boya yüzeyinize yapışacak şekilde boyama işlemine başlamadan önce mobilyalarınızı kumlamanız gerekebilir. Çoğu tebeşir boyası için bu adım gerekli değildir.

2. Tüm yüzeye boya uygulayın. Bu kat, son katmanınızla gösterilen bir vurgu rengi olacaktır, bu nedenle, ince ayrıntılara gidiyorsanız, üst katman renginden daha hafif bir gölge hafif seçin (veya en azından çok benzer bir gölge seçin). Ulaşmaya çalıştığınız görünüm vahşi ve yaratıcıysa, zıt bir renk veya tamamen üst katmanınızdan farklı bir şey seçin. Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yöntem

eski-mobilya3

3. İstediğiniz kadar çok renk tabakası oluşturun ve her birinin bir sonraki tabakaya geçmeden önce önemli bir süre kurumasını bekleyin. Genellikle başlangıçtan 2-3 güne, sonradan öğleden sonra boyama yapmaya ve böylece bir gece kurumaya izin verin.

Katmanlarınızı istediğiniz gibi kalın veya inceltin – hiçbir şey gerçekten üniforma olmak zorunda değildir. Boya katmanlarınız kalınlaştıkça aşağıdaki adımlarda daha fazla kum yapmanız gerekeceğini unutmayın.

4. Bir mobilyaya eskitilmiş görünümü verilecekse kenarların aşınması, bacakların tekmelenip çarptırılmış gibi yıpranması gibi hava verilebilir.

Bacaklar ve aksanlar için: Bacaklar kısa, yuvarlak veya “döndürülmüş” olsaydı, sıkıntı çekerken, vururken ve oradaki ağır kum zımpara yerinde aynı yatay yönde ilerlemek en iyi görünebilir. Böylece mobilyanın üzerinde eskitilmiş görünümü elde edersiniz. Tebeşir boya ile kumaş sandalya boyayabilirsiniz

Göz korkutucu buluyorsanız, parçanın arkasında veya göze çarpmayan bir bölgeden başlayın.

eski-mobilya4

5. Yivlere veya diğer sıkı alanlara girmek için zımpara kağıdı kullanın. Zor bölgelere ulaşmak için daha ağır bir kum zımpara kağıdı kullanın ve kenarları hafifçe sıyırın. Donanımınızı boyamaya karar verdiyseniz, orta kaliteli çelik yünü kullanarak hafifçe rovun.

7. Bir keresinde sıkıntı çektiğinizde, sevmediğiniz bir alan olduğunu görürseniz, üst katmanınızla hemen örtün. Sonra işleme yeniden başlayın.

8. Bitirdiğinizde, parçanın üzerine kuru bir fırça ile gezin. Böylece mobilyanın üzerindeki tozları almış olursunuz. Ardından elektrik süpürgesi veya bir bezle mobilyayı iyice silin.

9. Parça tamamen kuruduktan sonra bitirici mumunuzu uygulayın. Renk katmak isterseniz renkli mum da kullanabilirsiniz. Mumu bir cila gibi sürün. Genellikle ilk kat mumu şeffaf mum olarak kullanın.

10. Tüm yüzeyi ve tüm köşe kısımları balmumu ile kapattıktan sonra, bir gece boyunca iyileştirmesine izin verin. Birkaç dakika içerisinde kuruyacaktır. 5 saat boyunca kurumasını beklemeniz yeterlidir.Yaratıcılığınızı ve Üretkenliğini Renklerle Arttırın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler