Ana SayfaEvDEKORASYONNeden Ahşap Tezgahı Düşünmelisiniz?

Neden Ahşap Tezgahı Düşünmelisiniz?

Birçok kişi evinide mutfak veya banyoya tezgah yaptıracağı zaman granit ve mermer tezgah arasında kalır ve hangisini tercih edeceğine karar vermeye çalışır. Oysa ahşap tezgah nedense aklımıza gelmez. Ahşap tezgah üstü sadece güzel görünmekle kalmaz aynı zamanda başka avantajlar da sağlar.

Fiyatı daha uygun
Pahalı mermer veya granit ile karşılaştırıldığında, ahşap tezgahlar şaşırtıcı derecede ekonomiktir. Fiyat, ahşabın türüne, kalınlığına, yapımına bağlıdır ancak ortalama olarak daha ekonomiktir. Mermer ve granit tezgahların karşılaştırılması

Kurulumu Kolay
Katı taş tezgahlar, kurulum sırasında hassas ve kırılgan olabilmesi sebebiyle özel eğitim gerektirir; ahşap blokların yerine oturması kolaydır.

Sıcaklık ekler
Stil, renk ve gerçek sıcaklıkta ahşap tezgah üstü mutfakta soğuk taş yüzeylerinin yapamadığı bir sıcaklık katar. Ahşap görünümü daha rahat ve klasiktir. Granit tezgah nasıl parlatılır?

Şaşırtıcı derecede sağlıklı
Endişelere rağmen, çalışmalar ahşap kesme tahtalarının aslında plastikten daha temiz olduğunu göstermiştir. Ahşap tezgahlara aynı mantığı uygulayarak yıllarca güvenle kullanıldığını düşünebilirsiniz. Bakterilerin hayatta kalması konusundaki endişe yanlış gibi görünüyor. Bununla birlikte, kirletici maddeleri önlemek için yiyecek hazırladıktan sonra tüm yüzeyleri temizlemek yine de gereklidir. Cimstone tezgah nedir? Bakımı nasıl yapılır?

Ahşap tezgah naziktir
Taş yüzeye bir su bardağı düşürün kırılmaması mümkün değildir. Aynı şeyi yumuşak bir ahşap yüzeyde yapın ve dökülmüş olan suyu temizlemek zorunda kalabilirsiniz. Ahşap tezgahlar, bulaşık ve cam eşyalar üzerinde daha kolaydır; bu da daha az kırılma ve hasar demektir. Mutfak tezgahı çeşitleri ve özellikleri

Orta Seviye Bakım
Ahşap tezgah blokları her yıl cilalanabilir veya aylık olarak yağlanabilir. Yüzeyi sızdırmaz hale getirmek için çok daha az çalışılması anlamına gelir.

Dayanıklıdır
Düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinde, ahşap tezgah bir çok aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir. Kırılgan mermer kolayca lekelenir ve yıpranır, ahşap onarılabilir bir yüzeydir. Eğer çizik izleri sizi rahatsız etmezse, yiyeceklerini üzerinde kesebilirsiniz. Mermer tezagahlar için ev yapımı temizleyici

Onarımı Kolaydır
Belki de ahşap tezgahının en iyi özelliği bağışlayıcı olmalarıdır. Tezgahı basitçe zımpara ile düzeltebilir ve tekrar tekrar tazelenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler