Ana Sayfa GÜZELLİK İnatçı Kilolara Veda Etmenin Mucizevi Formülü: Liposuction

İnatçı Kilolara Veda Etmenin Mucizevi Formülü: Liposuction

Her insan kilo vermeyi, fit olmayı veya formda kalmayı arzu eder. Kilo vermek için başvurulan yöntemlerden en yaygın olanı ise diyete girmek veya spor yapmaktır. Bunun yanı sıra sağlık sorunlarınız sebebiyle diyetle uymakta sorun yaşıyor veya spor yapamıyorsanız, kilo vermeniz oldukça zorlaşacaktır. Peki bu durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yok mu? Fazla kilolu olmak kaderiniz mi? Tabi ki hayır! Gelişen tıp ve teknoloji ile artık kilo verememek bir kader değil!
Sorununuzun etkili bir çözümü var: Liposuction!

Kilo Sorununa Sağlıklı Çözüm: Liposuction
Liposuction, bölgesel yağların kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç kullanılarak alınması işlemidir. Tıbbi bir operasyondur ve dört ana yöntem ile yapılmaktadır.
1-)Klasik Liposuction

2-)Lazer Liposuction

3-)Ultrason (Vaser) Liposuction

4-)Radyofrekans Liposuction

Son dönemlerin gözdesi olan bölgesel zayıflama operasyonlarının lazer kullanımı ile yapıldığını görmekteyiz.

Lazer Liposuction Nedir?

Bölgesel zayıflama için başvurulan popüler yöntemlerden biridir. Egzersiz ve diyet yapılmasına rağmen kilo verilemeyen belli bölgelerde biriken yağların alınmasında kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Lazer ışınları yardımı ile yağ alımının gerçekleştirilmesi için o bölgedeki yağ dokuları parçalanır. Yağ vakumlama işlemi sırasında bölgede morarma veya kanama yaşanmaması için ince kılcal damarlar bölgeden uzaklaştırılır. Bu işlem sonrası lazer yardımı ile parçalanan yağlar, bölgeden kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç uygulayarak alınır. Son teknoloji ürünü olan lazer lipoliz cihazları sayesinde işlem sırasında uygulanan dalga boylarında ve frekanslarında güç ayarlaması yapılabilmektedir. Bu özellik sayesinde daha güçlü dalga boyları veya frekansları kullanılarak daha fazla yağ miktarının vücuttan atılması mümkündür.

Klasik Yöntem Mi Yoksa Lazer Yöntem Mi Daha Avantajlıdır?

Lazer liposuction uygulamasının klasik operasyon yöntemlerine kıyasla en büyük avantajı, alınan yağ miktarının daha fazla olması ve bu sayede bölgesel incelmenin daha fazla gerçekleşmesidir. Lazer kullanılarak gerçekleştirilen yöntemin diğer avantajları ise kanama miktarının klasik yönteme göre daha az olması, operasyon sırasında kan nakline gerek kalmaması ve operasyon sonrası meydana gelebilecek bölgesel sarkmaların önüne geçilmesidir. Bölgesel sarkmaların önüne geçerek cildin daha gergin ve canlı olmasını sağlar. Bunun sonucu olarak kişi, ince ve yanı sıra daha sıkı bir cilde sahip olunur.

Herkes Lazer Liposuction Yaptırabilir Mi?

16 yaşını geçmiş bölgesel yağlanması olan ve kilolarından şikayetçi olan herkese bu bölgesel zayıflama yöntemi uygulanabilmektedir. İstisnası ise aşırı kiloya sahip kişilerdir.

Hangi Bölgeler İçin Bölgesel Zayıflama Yöntemi Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma meydana gelmiş her bölgede uygulanabilir. Genellikle uygulanan bölgeler: Basen, karın, bel, kollar, iç bacak, jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) tedavisidir.

Liposuction Sonrası Birey Hayatına Ne Zaman Adapte Olur?

Lazer liposuction uygulamasında uygulanan bölgenin yerine ve bölgeden alınan yağın miktarına göre iyileşme süreci değişmektedir. Çene altı gibi küçük operasyonlar geçiren kişiler, operasyonun ertesi günü işe gidebilir, normal yaşantısına devam edebilir. Kişiye, uygulanan bölgenin büyümesi sonucunda iyileşme süreci 2 ile 3 gün içerisinde meydana gelmektedir. Bölgenin büyüklüğü değişse bile iyileşme süreci genellikle 5 günü geçmemektedir. Ağrı, morluk ve şişlik bilhassa operasyonun ilk haftasında fazla olmaktadır. İkinci hafta itibariyle yağ aldırma operasyonunun semptomları azalmakta, kişinin normal hayatını etkilemeyecek bir düzeye inmektedir.

Ciddi sorunlar ile karşılaşmamak için yapılan bölgesel zayıflama operasyonun hastane ortamında gerçekleştirildiğinden emin olunmalıdır. Steril bir ortamda tecrübeli ve yetkin hekim tarafından yapılan liposuction operasyonunun verimliliği en yüksek seviyeye çıkaracaktır. Siz de daha ince ve sağlıklı bir bedene ulaşmayı hayal ediyorsanız alanında uzman, Estetik Plastik Cerrahı Alpaslan Topçu‘ya ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Enginar ve Enginar Suyunun Faydaları

Genellikle bir sebze olarak kabul edilmesine rağmen enginar bir tür devedikendir. Bu bitki Akdeniz'de...

Mikropları Öldürmek İçin Su Ne Kadar Sıcak Olmalı?

100 derecede bir dakika boyunca su kaynatmak sudaki mikropları ve patojenleri öldürür, ancak sıcak...

Pirinç Sirkesinin Faydaları

Pirinç sirkesini çok fazla kullanmıyoruz ancak oldukça faydalı. İşte pirinç sirkesinin yararları ve kullanım...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Enginar ve Enginar Suyunun Faydaları

Genellikle bir sebze olarak kabul edilmesine rağmen enginar bir tür devedikendir. Bu bitki Akdeniz'de doğmuştur ve potansiyel tıbbi özellikleri nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Sağlık yararları...

Enginar Suyu Nasıl Yapılır? 2 Farklı Yöntem

Enginar çok faydalı sebzelerden biridir. Enginarın faydalarından yararlanmak için sıkıp veya kaynatıp elde edilen suyu içebilirsiniz. Bu yazımızda size iki farklı yöntemin nasıl yapıldığını...

Evde Yün Halı Nasıl Temizlenir?

Yün halı ve kilimler, dayanıklılıkları ve güzellikleri nedeniyle sevilir. Bununla birlikte, uzun süre dayanmaları için uygun şekilde temizlenmeleri gerekir . Yün halılarınızı profesyonel bir...

Halı Saçakları Nasıl Temizlenir?

Halıların çeşitli stilleri vardır. Pamuk, yün ve ipek. Pamuk çok yönlü bir malzeme olsa da, ipek ve yün için temizleme yöntemleri daha nazik bir...