Ana Sayfa GÜZELLİK İnatçı Kilolara Veda Etmenin Mucizevi Formülü: Liposuction

İnatçı Kilolara Veda Etmenin Mucizevi Formülü: Liposuction

Her insan kilo vermeyi, fit olmayı veya formda kalmayı arzu eder. Kilo vermek için başvurulan yöntemlerden en yaygın olanı ise diyete girmek veya spor yapmaktır. Bunun yanı sıra sağlık sorunlarınız sebebiyle diyetle uymakta sorun yaşıyor veya spor yapamıyorsanız, kilo vermeniz oldukça zorlaşacaktır. Peki bu durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yok mu? Fazla kilolu olmak kaderiniz mi? Tabi ki hayır! Gelişen tıp ve teknoloji ile artık kilo verememek bir kader değil!
Sorununuzun etkili bir çözümü var: Liposuction!

Kilo Sorununa Sağlıklı Çözüm: Liposuction
Liposuction, bölgesel yağların kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç kullanılarak alınması işlemidir. Tıbbi bir operasyondur ve dört ana yöntem ile yapılmaktadır.
1-)Klasik Liposuction

2-)Lazer Liposuction

3-)Ultrason (Vaser) Liposuction

4-)Radyofrekans Liposuction

Son dönemlerin gözdesi olan bölgesel zayıflama operasyonlarının lazer kullanımı ile yapıldığını görmekteyiz.

Lazer Liposuction Nedir?

Bölgesel zayıflama için başvurulan popüler yöntemlerden biridir. Egzersiz ve diyet yapılmasına rağmen kilo verilemeyen belli bölgelerde biriken yağların alınmasında kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Lazer ışınları yardımı ile yağ alımının gerçekleştirilmesi için o bölgedeki yağ dokuları parçalanır. Yağ vakumlama işlemi sırasında bölgede morarma veya kanama yaşanmaması için ince kılcal damarlar bölgeden uzaklaştırılır. Bu işlem sonrası lazer yardımı ile parçalanan yağlar, bölgeden kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç uygulayarak alınır. Son teknoloji ürünü olan lazer lipoliz cihazları sayesinde işlem sırasında uygulanan dalga boylarında ve frekanslarında güç ayarlaması yapılabilmektedir. Bu özellik sayesinde daha güçlü dalga boyları veya frekansları kullanılarak daha fazla yağ miktarının vücuttan atılması mümkündür.

Klasik Yöntem Mi Yoksa Lazer Yöntem Mi Daha Avantajlıdır?

Lazer liposuction uygulamasının klasik operasyon yöntemlerine kıyasla en büyük avantajı, alınan yağ miktarının daha fazla olması ve bu sayede bölgesel incelmenin daha fazla gerçekleşmesidir. Lazer kullanılarak gerçekleştirilen yöntemin diğer avantajları ise kanama miktarının klasik yönteme göre daha az olması, operasyon sırasında kan nakline gerek kalmaması ve operasyon sonrası meydana gelebilecek bölgesel sarkmaların önüne geçilmesidir. Bölgesel sarkmaların önüne geçerek cildin daha gergin ve canlı olmasını sağlar. Bunun sonucu olarak kişi, ince ve yanı sıra daha sıkı bir cilde sahip olunur.

Herkes Lazer Liposuction Yaptırabilir Mi?

16 yaşını geçmiş bölgesel yağlanması olan ve kilolarından şikayetçi olan herkese bu bölgesel zayıflama yöntemi uygulanabilmektedir. İstisnası ise aşırı kiloya sahip kişilerdir.

Hangi Bölgeler İçin Bölgesel Zayıflama Yöntemi Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma meydana gelmiş her bölgede uygulanabilir. Genellikle uygulanan bölgeler: Basen, karın, bel, kollar, iç bacak, jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) tedavisidir.

Liposuction Sonrası Birey Hayatına Ne Zaman Adapte Olur?

Lazer liposuction uygulamasında uygulanan bölgenin yerine ve bölgeden alınan yağın miktarına göre iyileşme süreci değişmektedir. Çene altı gibi küçük operasyonlar geçiren kişiler, operasyonun ertesi günü işe gidebilir, normal yaşantısına devam edebilir. Kişiye, uygulanan bölgenin büyümesi sonucunda iyileşme süreci 2 ile 3 gün içerisinde meydana gelmektedir. Bölgenin büyüklüğü değişse bile iyileşme süreci genellikle 5 günü geçmemektedir. Ağrı, morluk ve şişlik bilhassa operasyonun ilk haftasında fazla olmaktadır. İkinci hafta itibariyle yağ aldırma operasyonunun semptomları azalmakta, kişinin normal hayatını etkilemeyecek bir düzeye inmektedir.

Ciddi sorunlar ile karşılaşmamak için yapılan bölgesel zayıflama operasyonun hastane ortamında gerçekleştirildiğinden emin olunmalıdır. Steril bir ortamda tecrübeli ve yetkin hekim tarafından yapılan liposuction operasyonunun verimliliği en yüksek seviyeye çıkaracaktır. Siz de daha ince ve sağlıklı bir bedene ulaşmayı hayal ediyorsanız alanında uzman, Estetik Plastik Cerrahı Alpaslan Topçu‘ya ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları...

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler...

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır?

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır? Aloe vera jeli, güneş yanıklarını veya tahriş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...