Ana Sayfa HAYAT UGG Botlar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

UGG Botlar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

UGG botlar hayatımıza girdiği ilk andan beri vazgeçilmez ürünler arasında yerini almayı başarırken, insanlar da UGG botlar hakkında 3 farklı gruba ayrıldı. UGG botlara bayılanlar, UGG botlardan nefret edenler, UGG botların ne olduğunu bilmeyenler. Fakat 3. grup da UGG botlar hakkında biraz bilgi sahibi olduktan sonra ya onları çok sevecek, ya da onlardan nefret edecek! Peki siz hangi gruptansınız?

UGG Botlar Tam Olarak Nedir?

UGG Botlar (toplum içinde her türlü okunuşunu duysanız da doğru okunuşu Ag Bot) Avustralya’da, koyun derisinden üretilmiş geleneksel bir bot. 1. Dünya Savaşı sırasında pilotlar ve 1930’larda çiftçiler ayaklarını sıcak tutmak amacıyla bu botlardan giyiyorlarmış. 1960’larda ise Avustralyalı sörfçüler, dalgalarla boğuştuktan sonra üşüyen ayaklarını ısıtmak için yine UGG botları tercih ediyorlarmış. Daha sonraları ise Avustralya halkı bu botları kışın evde giymeye başlamış.

Her ne kadar günümüzde birçok Avustralyalı firma bu botlardan üretiyor olsa da, UGG Australia markası Amerikalı bir şirketin tescilli bir markası. Bu yüzden birçok Avustralyalı üretici önceden ugg bot olarak bilinen bu botları Avustralyalı koyun derisi bot adı altında üretebiliyor.

Siz ister UGG bot deyin, isterseniz koyun derisi bot diyin ama, bilmeniz gereken tek şey bu botların son derece rahat ve inanılmaz sıcak tutuyor. Ünlüler dahil birçok insanın UGG botları bu kadar sevmesinin bir sebebi olsa gerek, değil mi?

UGG Bot İsmi Nereden Geliyor?

Efsaneye göre UGG, ugly yani İngilizce’de çirkin anlamına gelen kelimenin kısaltılmışı. Yani UGG Bot kelimesinin, Çirkin Bot anlamına geldiği söyleniyor. Ancak onlarca yıldır UGG kelimesi Avustralya’da üretilen bu koyun derisi botların tamamı için kullanılıyor. Hatta bu kelime o kadar çok yaygın ki, Avsutralya’da sözlüklere bile girmiş.

Fakat Amerika’da UGG bot dediğiniz zaman sadece Amerikan şirketi UGG Australia’nın ürettiği botlardan bahsettiğiniz düşünülüyor. Yani bir gün yolunuz Amerika veya Avustralya’ya yolunuz düşer de bu botlardan bahsetmek isterseniz, bu farka dikkat etmenizde fayda var.

UGG Botlar Ne Zaman Giyilir?

İnanılmaz derecede sıcak tutan bu botları -30 dereceye kadar düşen hava sıcaklıklarında güvenle giyebilirsiniz. Ancak çok çamurlu veya ıslak havalarda giymeniz önerilmiyor. Kuru soğuk havalarda UGG bot tercih edebilirsiniz fakat daha zorlu kış koşullarında ve karlı havalar için ayrıca bir kar botu edinmeniz gerekebilir.

UGG Botlar Neyin Altına Giyilir?

UGG Botları genellikle taytlar veya skinny jeanlerle kombinlemek daha doğru olur. Aynı şekilde opak veya ince çoraplarla da kombinleyebilirsiniz. Hatta bir ipucu daha, bu botlar o kadar sıcak tutuyor ki, içine çorap dahi giymeden rahatlıkla giyebilirsiniz!

UGG Bot Bakımı Nasıl Yapılır?

Risk almamak için her zaman UGG botunuzu satın aldığınız mağazadan bu konuda destek alın veya botunuzun üzerinde belirtilen talimatlara uyun.

Bazı koyun derisi veya UGG bot üreticileri (bu ikisinin farkını yazımızın başlarında belirtmiştik) bu botların temizliği ve bakımı için özel olarak üretilmiş ürünler de satıyor. Eğer satın aldığınız markanın özel bakım ürünleri bulunuyorsa, botlarınıza zarar vermemek için bu ürünleri kullanmanızı ve alternatif ürünlere yönelmemenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,832BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...