Ana Sayfa SAĞLIK Haşlanmış Mısır Suyunun Faydaları

Haşlanmış Mısır Suyunun Faydaları

Mısır, pirinç ve buğdaydan 5-10 kat daha yüksek vitamin seviyesine sahip temel gıdalardan biridir. Ayrıca, diğer pirinç türlerinden kesinlikle elde edilemeyecek birçok tamamlayıcı besin vardır.

Mısır, ayrıca kabızlığı önlemeye, sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştırmaya, hatta kandaki kötü kolesterolü azaltmaya ve sindirim sisteminde toksinlerin atılmasını hızlandırmaya yarayan lif bakımından da zengindir. Mısır Yedikten Sonra Neden Su İçilmemeli?

A vitamini, E vitamini ve glutamat yönünden zengin mısır, yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir. Sadece mısır değil, mısır yağı da kanda kötü kolesterol birikimini azaltabilir ve aterosklerozu önleyebilir. Vücudun metabolizması ve sinir sistemi işlevi de mısır tüketilerek iyileştirilebilir. Ek olarak, yüksek karoten seviyeleri kanserojen maddeleri vücuttan da temizleyebilir. Kanserin önlenmesi de mısır tüketiminin faydalarından biridir.

Mısır aynı zamanda B vitamini içerir. Mısır Püskülünün Faydalarını Biliyor musunuz?

Birçok kişi mısırı haşlayarak yemeyi sever. Peki haslandıktan sonra kalan suyu ne yapıyorsunuz?

Dikkatli bir incelemeden sonra, mısırın kalan suyunun sadece tatlı mısırın aroması ve tadıyla değil, aynı zamanda antienflamatuar etkileri de vardır. Bu su mesane enfeksiyonlarını önleme özelliğine de sahiptir.

Bu özelliklerinden dolayı mısır suyunun atılmaması gerekir. Haşlanmış mısır suyun, “vücudu serinletmeye”, ishalin önlenmesine ve yaz aylarında sağlığın artırılmasına yardımcı olur. Mısır Ununun Yararlarını Biliyor Musunuz?

O zaman kalan suyu nasıl tüketilir? Temel olarak, mısırın suyunu bardakla içebilirsiniz. Sadece şeker eklenmezse çok tatsız olacaktır. Tabii ki, şeker eklendikten ve buzdolabında saklandıktan sonra, bu su sıcak havalarda çok uygun bir içecek olabilir. Ancak diyabetik veya obez olan kişiler için sağlık uzmanları bu suyun hiçbir şey eklemeden alınmasını önerir.

İlgili Makaleler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,785BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitki Tütsüsü Yakmanın 8 Faydası

Bitki Tütsüsü yakmanin faydalarini biliyor musunuz? istenmeyen bakterilerin yok edilmesinin yanısıra tütsü dumanının ve negatif iyon üretmenin faydaları şunlardır:Refah hissinizi arttırın ve zihinsel odaklanmayı...

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep niye var biliyor musunuz? Kot pantolonunuzdaki küçük, dikdörtgen ceplere aşinasınız. Yaklaşık üç parmak genişliğinde olan bu cepler kot pantolonda vardır....

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...