Ana SayfaHAYATMükemmel Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Mükemmel Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Kaliteli ve şık ayakkabı seçme yeteneği gerçek bir sanatsal yetenekle karşılaştırılabilir. Alışverişe gidiyorsanız, yalnızca dış görünümlerine bakarak ayakkabı satın almaktan kaçınmak için yeterli iradeye sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Yeni ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sizler için derledik.

Ayakkabının parmak kısmının ve topuğunun şekillerini koruduğundan emin olun. Onları sıkıp bıraktığınızda, kalıcı deformasyonlar olmamalıdır. Topuk sert olmalıdır, yumuşak bir topuk hızlıca sarkabilir, bu da yürürken size çok fazla rahatsızlık verir.

Ayağınızın büyüklüğüne göre yeni ayakkabılarınızın numarasını seçmelisiniz. İster inanın ister inanmayın, birçok insanın bir ayağı diğerinden biraz daha büyüktür. Bu nedenle, farklı numaralarda birkaç çift üzerinde deneme yapın ve her iki ayağınızın da rahat hissettiğinden emin olun. Büyük ayaklar için doğru ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Ayrıca, taban esnekliğine dikkat etmelisiniz. Bir elinize bir ayakkabı alın ve diğeriyle parmak kısmını kıvırmaya çalışın. Yeterince esnek olmayan bir taban, ayak eklemlerinin normal şekilde hareket etmesini önler. Bu yürüyüş bozukluklarına, hızlı yorgunluğa ve vücudun enerji tüketiminin arttırmasına neden olabilir.

Ayağınıza tam olmayan bir ayakkabıyı sadece çok beğendiniz diye sakın almayın. Bu, kan dolaşımı ve kas fonksiyonlarıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Dahası, bu gibi ayakkabılar hızlı bir şekilde görünüşlerini kaybederler. Yüksek topuklu ayakkabı ile nasıl daha rahat olursunuz?

Yeni bir ayakkabı için öğleden sonrası zamanları tercih edin. Günün sonuna doğru, ayaklar biraz şişer. Bu da, sabah çok rahat hissettiğiniz ayakkabınız akşam saatlerinde ayağınızı çok sıkabilir.

Her zaman yeni ayakkabıları elle içinden kontrol edin. İç yüzeyde, iç dikişler hissedilmemeli, yumuşak olmalıdır.

Yeni ayakkabıları denerken, biraz yürüyerek ayakkabıyı test edin. Yumuşak halılar, herhangi bir ayakkabıyı rahat hissettirebilir. Daha iyi bir fikir edinmek için, halıdan çıkıp sert zeminde yürüyün. Ayakların yorgunluğunu yok edecek yöntemler

Yüksek topuklu ayakkabılar satın almayı düşünüyorsanız, maksimum topuk yüksekliği 9,5 cm olmalıdır. Taban ile topuk arasındaki kabul edilebilir mesafe en az 3 cm olmalıdır. Uzaklık ne kadar kısa olursa, ayak parmaklarına daha fazla ağırlık aktarılır.

Ayakkabının önünde parmakla ayakkabı arasında 1-2 cm boşluk kalmalıdır. Yürürken ayak öne doğru kayar, boşluk olmazsa parmaklarda bir süre sonra ağrı meydana gelir. Vuran ayakkabının acısı nasıl giderilir?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler