Ana SayfaHAYATPRATİKSiyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Siyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Siyah kotlarınızı ilk aldığınız günkü gibi rengi solmadan kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yıkama kurallarına uymak zorundasınız. Aksi takdirde birkaç yıkamadan sonra kotun siyah rengi solmaya başlayacaktır.

Siyah kotunuzun solmasını nasıl engelleyeceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki tüyoları dikkate alın. Koyu Renk Giysilerden Küf Nasıl Çıkarılır?

1-Siyah kot yıkarken, onları ters çevirmeniz önemlidir. Bu renklerin daha uzun süre kalmasına, korunmasına yardımcı olacaktır. Çünkü suyun ve deterjanın etkisi çoğu zaman renklerin solmasına neden olur.

2-Siyah giysileri diğer koyu renkli çamaşırlarla yıkamak, giysilerin rengini korumasına ve iyi görünmesini sağlamanın bir başka yoludur. Açık renk çamaşırlardan çıkan renkler koyu renklerin solmasına neden olur. Çamaşır yıkama rutinini kolaylaştırmak için 9 ipucu

3-Kotları soğuk suyla yıkayın. Soğuk suyun çamaşırları iyi temizlemeyeceğini düşünebilirsiniz, ancak renklerin solmasının bir nedeni de ısıdır. Renkleri korumak için yıkama sıcaklığını mümkün olduğunca düşük tutun.

4-Rengin solmaması için siyah çamaşırlar için özel olarak üretilen deterjanlardan da kullanabilirsiniz. 10 çevre dostu çamaşır yıkama önerisi

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler