Ana Sayfa HAYAT Ayakkabılarınız Nasıl Daha Yeni Görünür?

Ayakkabılarınız Nasıl Daha Yeni Görünür?

Özellikle kadınların en büyük dert ettiği şeylerden biridir şık olmak. Fakat günümüzde erkekler de şıklıklarına önem vermekte ve bunun için çabalamaktadırlar. Giyilen kıyafet, bakımlı ve temiz olmak gibi bir sürü şeye dikkat etmek gereklidir, fakat şıklığın en önemli tamamlayıcısı kuşkusuz ki ayakkabılardır.

Kimisi bir servete mal olur, kimi uygun fiyatlıdır. Fakat ciddi bir bütçe ayrılması gerekir ayakkabıya. Durum böyle olunca da giyilen ve eskiyen ayakkabıları, yeni gibi göstermenin bazı yolları aranmaktadır.

Ayakkabıların Daha Yeni Görünmesi Nasıl Sağlanır?

Ayakkabıların giyilmesine rağmen yeni görünmesinin temelinde doğru ve düzenli bakım yapılması yatmaktadır. Doğru bakımın yapılması önce ayakkabıyı doğru muhafaza etmeyi gerektirir. Ayakkabıları birbirinin üstüne koymayacak şekilde yerleştirmek önemlidir. Bunun yanı sıra özellikle kış aylarında giyilen botları ve çizmeleri şekilleri bozulmayacak şekilde muhafaza etmek gerekmektedir. Bu deformasyonu önlemek ve bot ve çizmelerin şeklini korumak için yapmak gereken ayakkabıları saklarken içlerine gazete kâğıdı sıkıştırmak ve ayakkabının şeklinin bozulmasını önlemektir.

Doğru şekilde muhafaza edilen ayakkabıların yeni alınmış gibi görünmesi için onlara parlak bir görüntü vermek de işe yaramaktadır. Bu parlaklığı sağlamanın yollarından biri, bir parça bezin veya kâğıt havlunun üzerine birkaç damla zeytinyağı damlatarak, ayakkabıları bununla silmektir. Son derece doğal bir yöntem olan zeytinyağı yöntemi, ayakkabıların doğal bir parlaklığa ulaşmasına ve yeni gibi görünmesine sebep olur.

Ayakkabıların Daha Parlak Görünmesi Nasıl Sağlanır?

Yeni alınan ayakkabılar da bazen tek giyişte kirlenmekte ve bu da ayakkabının eski görünmesine sebep olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için yapılması gereken de son derece basittir. Küçük bir kap içerisine yarım bardak su ve yarım bardak limon suyu karıştırılarak bez parçası yardımı ile ayakkabıyı silmek, tüm kirden arınmaya ve ayakkabının yeni görüntüsüne geri dönülmesine neden olur.

Ayakkabının parlak görünmesi için kullanılacak bir yöntem de ıslak mendil ve tuzun bir arada kullanılmasıdır. Islak mendili temiz su ile yıkadıktan sonra bir miktar tuz ıslak mendilin üzerine konulur ve erimesi beklenir. Bu ıslak mendil ile silinen ayakkabı daha parlak ve daha yeni görünür.

Ayakkabıyı Uzun Yıllar Giymek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzun yıllar giyilmesi istenen ayakkabıda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, ayakkabı giyilirken birer gün arayla giyilmesini sağlamaktır. Her gün giyilen ayakkabı çabuk yıpranır ve eskir. Fakat ayakkabıyı giyerken en az bir gün süreyle ara vermek ayakkabının ömrünü uzatmayı sağlar.

Özellikle kış aylarında yağmur veya karda ıslanan ayakkabıları doğru şekilde kurutmak da ayakkabı bakımının önemli parçalarından biridir. Islak olan ayakkabı, ısıtıcının yanında kurumaya bırakılmaz, doğal yollarla kuruması sağlanır.

Giyilmeyen ayakkabıyı tahta kalıplarla beraber muhafaza etmek de ayakkabının ömrünü uzatan doğru bakımın önemli adımlarından biridir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Buzdolabına Koymanız ve Koymamanız Gereken Ürünler

Buzdolabına Koymanız ve Koymamanız Gereken Ürünler. Yemeklerimizde kullandığımız her şeyi genellikle bozulmaması için buzdolabına...

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önemli marka vardır. Ancak, marka adı...

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri de Aromaterapi, ya da koku tedavisidir. Kokuların...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas noktalarda bile meydana gelebilirler. Özellikle bikiniler ve kısa şortlar giymeye...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve minerallerden oluşur. Bu besinleri diyetimizden almadığımızda, sağlık sorunları ortaya çıkar....