Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Tüy Toplama Rulosuyla Neler Yapabilirsiniz?

Tüy Toplama Rulosuyla Neler Yapabilirsiniz?

Kıyafetlerden tüy toplamak için kullanılan rulolar, eğer evinizde evcil hayvan varsa, vazgeçilmez bir üründür. Tüy toplama rulosuyla, kıyafetlerinizden, koltuklarınızdan hatta halılardan tüyleri kolayca temizleyebilirsiniz. Ancak bu rulolar tüy toplamaktan daha fazlasını yapabilirler!

Evinizde zaten bir tane tüy toplama rulosu varsa, diğer avantajlarından neden yararlanmayasınız. İşte tüy toplama rulosuyla yapabilecekleriniz:

– Yaz aylarında güneşlenmeyi çok severiz. Ancak sonrası biraz acı vericidir. Güneş yanığı nedeniyle cildiniz soyuluyorsa, tüy toplama rulosunu cildinizde gezdirerek soyulan deri parçalarını toplayabilirsiniz.

– Kepek sorunu yaşıyorsanız, omuzlarınızın üzerinden sürekli dökülen kepekleri temizlemek zorunda kalabilirsiniz. Tüy toplama rulosu burada da devreye giriyor. Dökülen kepekleri rulo ile kolayca temizleyebilirsiniz.

– Köpeğinizi dışarı çıkardıktan sonra üzerindeki kir ve tozları temizlemek için de rulo kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda köpeğin çıkan tüylerini de toplar, yere dökülmesini önler.

– Kırılan camı temizlemek her zaman zor bir iştir. Özellikle minik parçalardan tamamen kurtulmak zor olabilir, ancak tüy toplama rulosu bu küçük parçaları toplamak için de idealdir.

– Kanepelerdeki tüy ve tozlar da yine tüy toplama rulosu ile kolayca temizlenir.

– Saçınızı kestirdiğinizde, küçük saç telleri yüzünüz ve boynunuzda ne kadar temizleseniz de yine de kalırlar. Bu saçları temizlemek için de tüy toplama rulosunu kullanabilirsiniz.

– Yastığınızdaki tüyleri toplamak için de rulo idealdir.

– Araba koltuklarınızdaki toz ve tüyleri temizlemek için de rulo kullanın. Koltuk kılıflarınız yeni gibi görünecektir.

– Perdelerdeki tozu da rulo ile temizleyebilirsiniz.

– Masa, tezgah ya da yerdeki küçük kırıntıları toplamak için de tüy toplama rulosu kullanabilirsiniz.

– Çantanızın içindeki kırıntı ve tozları da yine tür toplama rulosuyla kolayca temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Çatal-Bıçak Takımları İlk Günkü Gibi Parlasın

Çatal-bıçak takımları ilk alındıkların parlak olsalar bile zaman içinde üzerindeki sır azalır ve parlaklığı...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,799BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...