Ana SayfaYEMEKBeyaz Şeker Yerine Kahverengi Şeker Kullanırken Dikkat

Beyaz Şeker Yerine Kahverengi Şeker Kullanırken Dikkat

Yemek pişirmek çok daha esnektir, genellikle malzemelerin ölçülmesi ve değiştirilmesine gelince, bol miktarda boş alan sağlar. Bununla birlikte, pişirme, doğru şekilde etkileşime giren doğru bileşiklerin doğru miktarlarına bağlı olan bir grup kimyasal reaksiyonu içerir. Yani, pişirme yaparken, bir malzemeyi farklı malzeme ile ikame edemezsiniz. Fakat beyaz şeker yerine kahverengi şeker koymak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar var. Pişireceğiniz üründe bazı farklılıklar olacaktır.

Kahverengi-şeker-beyaz-şeker dönüşümü kolaydır, çünkü ölçüleri aynı kalır. Bir tarif 1 yemek kaşığı toz beyaz şeker isterse, 1 yemek kaşığı kahverengi şeker kullanın.  Kahverengi Şeker Nasıl Yapılır?

Yine de burada bir uyarı var. Toz beyaz şeker, içine döküldüğü alanı doğal olarak dolduran kuru, serbest akan bir tanelidir. Ancak esmer şeker, topaklanmasına neden olan daha yüksek bir nem içeriğine sahiptir. Ölçerken, fincana veya kaşıkla koyun, böylece tüm alanı doldurur.

Renk ve Tat Değişiklikleri
Esmer şeker, pekmez ilave edilmiş beyaz şekerdir. Farklı markaların değişen miktarlarda pekmezleri vardır ve açık ve koyu kahverengi şekerleri vardır; Birincisi daha az pekmez, ikincisi de daha fazla. Bir kahverengi şeker alternatifini seçmek, bitmiş ürünün görünüşünü ve lezzetini etkiler.

Esmer şekerdeki pekmez içeriği, beyaz şekerden daha koyu olan yiyecekler ortaya çıkarır. Esmer şeker ne kadar koyu olursa, içine girdiği yemeği o kadar fazla karartır. Yaptığınız şeye bağlı olarak fark edilir.

Beyaz şeker yerine kahverengi şeker kullanılması bitmiş ürünün tatlılığını etkilemeyecektir, ancak tadını biraz değiştirir. Esmer şeker ne kadar koyu olursa, pekmezin tadı o kadar fazla gelir. Bu, hafif asitli bir ısırık ve hafif acı bir tat verebilir, ancak tipik olarak, gıda kalitesinden uzaklaştıracak kadar belirgin değildir. Kahverengi (Esmer) Şekerin 7 Faydası

Şekil, Tutarlılık ve Doku Değişiklikleri
Beyaz şeker yerine kahverengi şeker kullandığınızda, en önemli etkiler – ve tahmin edilmesi en zor olan – genellikle belirli özelliklerle ilgilidir. Panik yapmayın – oyuncu değişikliği hiçbir şeyi mahvetmez. Ancak, örneğin, ince, gevrek kurabiye yerine dolgun, yumuşak veya tersi olabilir.

Şeker sadece lezzetli şeyler yapmak için değildir. Ayrıca pişirme sırasında meydana gelen kimyasal reaksiyonlarda önemli rol oynar ve beyaz şeker ve kahverengi şeker diğer bileşenlerle farklı şekilde etkileşime girebilir. Örneğin, kahverengi şeker asittir ve beyaz şeker nötrdür. Bir tarifte kabartma tozu kullanıyorsa, kahverengi şeker, karbon dioksit üretmek için onunla etkileşime girerek, pişmiş ürünlerin kabarmasına ve yumuşamasına neden olur. Yani tarifte gevrek kurabiye diyorsa bu olmayacaktır.

Ancak bu, kahverengi şekerin tüm yiyecekleri daha yumuşak hale getirdiği anlamına gelmez. Maalesef o kadar basit değil. Örneğin, şekerle tereyağı krema yapmak isterseniz etkiler tersine çevrilir. Bu tariflerde, gevşek beyaz şeker taneleri daha yumuşak bir hamur haline gelir. Yoğun, sıkıştırılmış kahverengi şeker kıvamı, krema sırasında neredeyse daha fazla hava cebi oluşturmaz ve size daha yoğun bir bitmiş ürün verir. Sertleşen Kahverengi Şeker Nasıl Yumuşatılır?

Sadece bir başka yaygın örnek için, bir tarifte yumuşatılmış veya eritilmiş tereyağı kullanıyorsa, iki şeker türünün pişirme sırasında glüten gelişimi üzerinde farklı etkileri vardır. Nötr beyaz şeker, glüten oluşumunu engeller, böylece hamur yayılır, incelir, asidik kahverengi şeker, glüten gelişimini ve yumurta proteini pıhtılaşmasını teşvik eder, böylece hamur daha kalın hale gelir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler