Ana Sayfa GÜZELLİK Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Verme Tüyoları

Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Verme Tüyoları

Kilo vermek zorlu bir yolculuktur ve akla hemen düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme gelir. Ancak, spor salonuna gitmeden ya da beslenmenizi değiştirmeden de kilo vermenin bazı yolları var.

1. Kırmızı tabaklarda yiyin
Garip gelse de araştırmalar, insanların kırmızı tabaklardan daha az yemek yediğini gösteriyor. Bu,, yasaklarla bağlantılı ve durmak için bir işarettir, insanlar içgüdüsel olarak daha az yer. Bir araştırmada, katılımcılara kırmızı, beyaz ve mavi tabaklarda kurabiye verildi. Kırmızı tabaktan yiyenler, diğer katılımcılardan daha az yediler.

2. Dar ve uzun bir bardaktan için
Bilimsel ve kanıtlanmış bir gerçek de, uzun bardaklar kullanırsanız, yaklaşık %25-30 daha az içersiniz. Amerikalı bir bilim adamı bunu beyni uyaran bir optik yanılsama olarak açıklıyor. Kalorili içecekler tüketiyorsanız, bu yöntem daha az bu tür içecekleri tüketmenizi sağlar.

3. Sağlıksız yiyecekleri görüntünüzden çıkarın
Araştırmalar gösteriyor ki, insanlar yüksek kalorili yiyecekleri gördükçe yeme istekleri daha fazla artıyor. Bu nedenle, evde sadece sağlıklı yiyecekleri bulundurduğunuzdan emin olun. Atıştırmak istediğinizde elinizin altında ve gözünüzün önünde sağlıksız yiyecekler bulundurmazsanız, yeme isteği de olmayacaktır.

4. Daha fazla protein yiyin
Protein bakımından zengin besinler yediğinizde, açlığınızı daha hızlı geçirirsiniz. Araştırmalar günlük beslenmede %15’lik bir protein artışının, katılımcıların 440 daha az kalori almasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, herhangi bir gıdayı sınırlamadan 12 hafta içinde ortalama 10 kilo fazla kilo vermeyi başardılar.

5. Aç hissettiğinizde nane sakızı çiğneyin
Biraz açlık hissettiğinizde aromalı bir sakız çiğneyin. Nane aroması, tat tomurcuklarının işlevini dindirir ve bir şeyler yeme isteği durur.

6. İçeceklerinize buz ekleyin
İçeceklerinize biraz buz ekleyin ve bir pipetle için. Soğuk yiyecekler ve içecekler vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar.

7. Daha fazla uyuyun
Bir araştırma, 6 saatten az uyuyan insanların yüksek kalorili yiyecekleri daha sık tükettiklerini ve yeterince uyku alan insanlardan daha fazla kilo aldıklarını gösterdi. Her gece en az 7-8 saat uyumaya çalışın.

8. Daha küçük bir elbise satın alın
Beden ölçünüzden daha küçük bir elbise ya da kot pantolon alın ve görebileceğiniz bir yere asın. Bu şekilde, kilo verme hedefinizi her zaman hatırlatmış olur.

9. Biriyle birlikte kilo verin
Kilo verme sürecinizi başkalarıyla birlikte yürütebilirsiniz. Bir çalışma, birlikte kilo vermeye çalışan kişilerin hedeflerine %20 daha fazla ulaştığını gösteriyor.

10. Soğuk paket
Bir üniversitenin araştırmasına göre, soğuk hava yağ yakmaya yardımcı oluyor. Bir buz paketini ince bir beze sarın ve göbek gibi yağların erimesini istediğiniz vücudunuzun herhangi bir yerine yerleştirin. Paketi yaklaşık 30 dakika bekletin. Bu süre içinde zaman zaman torbayı kaldırın. Cilt kızarıklığı, karıncalanma veya cilt uyuşması gibi belirtiler fark ederseniz, hemen işlemi durdurun. 12 gün boyunca günde bir kez bu yöntemi uygulayın.

İlgili Makaleler

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri...

Kumaş Koltukları Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

Kumaş koltukları derinlemesine temizleyebilirsiniz. Koltuklarınız ve kanepeleriniz uzun bir günün ardından rahatladığınız yerdir. üzerine...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,871BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...