Ana Sayfa HAYAT WD-40'ın Ne Kadar Çok Yönlü Olduğunu Biliyor Musunuz?

WD-40’ın Ne Kadar Çok Yönlü Olduğunu Biliyor Musunuz?

WD-40’ı duydunuz mu? Birçok insanın garajında ​​sakladığı inanılmaz derecede çok yönlü bir ürün. Bununla birlikte, pek çok kişi gerçekte ne kadar kullandığını bilmiyor! Genellikl gıcırtılı menteşelerde ve açması zor olan kilitleri yağlamak için kullanılıyor, ancak daha birçok kullanım alanı var.

1. Kalıcı marker
Adında neler var: Kalıcı marker oldukça kalıcıdır, bu da lekelerinin çıkarılmasını zorlaştırır. Koyu renkli çizgiler ve lekeler, imkansız değilse de çıkarılması zordur. Ancak, WD-40 sizin kurtarıcınız olabilir. Kalıcı marker lekesine biraz püskürtün, birkaç dakika bekletin ve bir bez ile ovalayın.

2. Siyah işaretler
Bazen ayakkabılar zeminde rahatsız edici siyah izler bırakır. Endişeye gerek yok, çünkü bu da sadece küçük bir WD-40 ile kolayca çözülebilir. İzlere biraz püskürtün ve bir bez ile silin.

3. Balmumu pastelleri
Pastel boya çocuklu evlerin hemen hemen hepsinde var. Bu renkli lekeleri ve izleri çıkarmanın zor olduğunu biliyorsunuz. Ancak, WD-40 ile bu iş çok kolay. Leke üzerine biraz püskürtün ve bir bez ile silin.

4. Künt makas
Künt ve sert bir makasla kesmeye mi çalışıyorsun? Üzerlerine biraz WD-40 püskürtmeyi deneyin. Menteşe gevşeyecek ve makas daha kolay kesilecektir.

5. Yüzükler
Bazen parmaklarımız ısı, nem veya ilaç yüzünden şişebilir. Yüzüklerimiz rahatsız edici olabilir, ancak bu aşamada çok geç kalmış olabilirsiniz. Yüzüğün etrafına ve altına biraz WD-40 püskürtmeyi deneyin; kolayca kaydığını göreceksiniz.

6. Bardaklar
Bazen bardakları yer darlığı sebebiyle üst üste koyarız. Özellikle uzun bardaklar birbirine yapışma eğilimi gösterir, bu da sadece bir tanesini almayı neredeyse imkansız hale getirir. Bardaklardan birini kırmadan gevşetmek için bardak kenarlarına küçük bir WD-40 uygulayın ve ayırmaya çalışın. Onları sıcak suyla ve biraz bulaşık deterjanıyla durulamayı unutmayın.

7. Çıkartmaları çıkarın
Üreticilerin neden artık bırakmayan çıkartmalar kullanmadıklarını bilmiyoruz, ancak bazı nedenlerden ötürü her zaman tabaklarımız ve bardaklarımızın arka kısımlarında büyük yapışkanlıklar kalıyor. Yapıştırıcı ve yapışkan kalıntılarını gidermek için, sadece bir miktar WD-40 uygulayın ve bir süre beklemesine izin verin. Tortuyu bir bez veya süngerle çıkarın, küçük bir fırçalama hala gerekli olabilir. Çıkartma ilk başta çıkmazsa, daha fazla WD-40 ekleyin.

8. Tutkal
Çıkartmalar gibi yapıştırıcılar da WD-40 ile kolayca çıkarılabilir. Tutkal sertleştiğinde ve kuruduğunda bile! Tutkalın üzerine bir miktar püskürtün, bir süre bekletin ve tutkalı bir bezle çıkarın. Kalan tüm tutkalları çıkarmak için bu tekniği iki veya üç kez tekrarlamanız gerekebilir.

9. Sakız
Yanlışlıkla sakız üzerine mi oturdunuz? Sakız üzerine sıvının bir kısmını püskürtün ve bir bez ile silin. Değerli halı ya da kot pantolonunuzdaki tüm sakızları temizleyene kadar bunu tekrarlamaya ve üzerinde çalışmaya devam edin.

10. Kırmızı lekeler
Halınız ketçap ya da kırmızı şarap gibi kırmızı bir lekeye kurban mı oldu? Bu durumda, WD-40 aynı zamanda kahramanın olacak. Leke üzerine biraz püskürtün ve bir bez ile kurulayın. Kırmızı renk geçene kadar bu adımı birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Biraz ılık su ve sabunla yıkayın.

11. Sert fermuar
Sert bir fermuarın onarımı oldukça zor olabilir. Biraz zorlaşmaya başladığında fermuarınıza bir miktar WD-40 uygulayarak bunun olmasını önlemeye çalışın. Fermuarın esnek olmasını sağlarsanız, bu kadar çabuk sertleşmez.

12. Kayaklar
Kendi kayağınız varsa bir sonraki tatilinize götürmeden önce bazı WD-40’ları sırtlarına sürtmeyi deneyin. Sadece çizikleri ve lekeleri çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda yamaçlardan eskisinden daha hızlı kayarsınız. Parlatmak için küçük bir WD-40 ve eski bir bez kullanın.

13. Boyacı
Deri ayakkabılarınız giymek için biraz daha kötü görünüyor mu? WD-40 kolay bir ayakkabı boyası olarak çalışır! Ayakkabınıza biraz uygulayın ve bir bez ile parlatın. Çizikler ve hasarlı noktaları ortadan kalkacaktır ve deri ayakkabılarınız sanki onları yeni almış gibi görüneceksiniz. Dahası, WD-40 suya dayanıklıdır ve nemi ve kiri ayakkabıdan uzak tutar.

14. Hamamböcekleri
Evinizde bir hamamböceği gördünüz mü? O zaman bile WD-40 size yardımcı olabilir. Hamamböceği gördüğünüz yerlere bir miktar püskürtün. Hamamböcekleri artık gelmeyecektir. Bu aynı zamanda örümcekler ve diğer böcekler için de geçerlidir.

15. Arabanızda çizikler
WD-40 ile arabanızdaki küçük çizikleri temizleyin. Bu kadar kolay!

İlgili Makaleler

Karbonatı Bahçede Kullanmanız İçin 10 Neden

Karbonatın, mutfakta kullanmanın dışında temizlik ve güzellik için de çok fazla kullanım alanı var....

Bulaşık Makinesine Konulmaması Gereken 10 Şey

Bulaşık makinesinin güzelliği, akşam yemeğinden sonra kullandığınız her şeyi atabilmeniz, kalanları bırakın, arkanıza yaslanın...

Kısa Gelen Gömlek Nasıl Uzatılır?

Vücudunuzu kusursuzca oturan bir gömlek giydiğiniz zaman kendinizi çok daha iyi ve rahat hissedersiniz....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Karbonatı Bahçede Kullanmanız İçin 10 Neden

Karbonatın, mutfakta kullanmanın dışında temizlik ve güzellik için de çok fazla kullanım alanı var. Peki, karbonatı hiç bahçenizde de kullanmayı düşündünüz mü?Karbonat, bahçede kullanıldığında...

Bulaşık Makinesine Konulmaması Gereken 10 Şey

Bulaşık makinesinin güzelliği, akşam yemeğinden sonra kullandığınız her şeyi atabilmeniz, kalanları bırakın, arkanıza yaslanın ve rahatlayın, doğru mu? Ne yazık ki, tam olarak böyle...

Kısa Gelen Gömlek Nasıl Uzatılır?

Vücudunuzu kusursuzca oturan bir gömlek giydiğiniz zaman kendinizi çok daha iyi ve rahat hissedersiniz. Bazen bir bakarsınız ki gömlek sizin için kısalmış. Belki alınan...

Ayva ve Ayva Yaprağının Faydaları

Ayva, kış aylarının en besleyici meyvelerinden biri. Ayvanın meyvesinin yanı sıra yapraklarının da sağlığa oldukça faydalı özellikleri vardır.Ayva, karaciğer, sindirim ve solunum yolu hastalıklarına etkili...