Ana SayfaHAYATKabızlık Problemi İçin Tabure Çare Olabilir!

Kabızlık Problemi İçin Tabure Çare Olabilir!

Modern çağın hayatımıza soktuğu klozetler aslında birçok hastalığın da nedeni olarak görülüyor. Kolon kanseri, hemoroid, fıtık ve idrar yolu enfeksiyonları bunlardan bazıları. Ve bir de kabızlık var. Alaturka tuvaletlere geri dönüş yapamıyorsanız, ayağınızın altına bir tabura alarak soruna basit bir çözüm getirebilirsiniz.

Alaturka tuvaletler artık neredeyse şehir yaşamında hiç kullanılmaz hale geldi. İnsan vücudu, çömelerek tuvaletini yapmaya tasarlanmışken, modern yaşamın getirdiği alışkanlıklar bazı hastalıkları da beraberinde getiriyor. Kabızlık için neler yemeli ve ne kadar lif almalı?

Çözümü bir tuvalet taburesi edinmekte bulabilirsiniz, böylelikle çömelmeyle aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Çömelmenin, kolonun etrafını saran sıkı kasların tamamen gevşemesini sağlamasıyla ilgilisi vardır. Böylece bağırsakların daha kolay boşaltılmasını sağlarsınız. Bebeklerdeki kabızlık sorununu evde çözümleyin

Klozetin önüne koyacağınız bir tabureye, ayaklarınızı yerleştirebilir, yukarı çıkan dizlerinize koltuk altlarınızı yerleştirerek sağlıklı pozisyonu elde edebilirsiniz. Kabızlık için kuru erik suyu nasıl kullanılır?

Çömelme pozisyonunda tuvalet yapmanın faydaları

  • Bağırsakların boşaltımı daha hızlı ve kolay olur. Kabızlık sorunu olanlar için doğal bir çözümdür.
  • Klozette 90 derece bir açı ile oturulur, oysa ki, 35 derecelik bir açıyla oturmak karın boşluğunda doğru yere baskı uygular ve boşaltımı kolaylaştırır.
  • Dışkılama tembelliği ile ilgisi olan kolon kanserini, tembelliği gidererek önler.
  • Prostat, bağırsak hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonları ve hemoroid gibi hastalıkların oluşmasının önüne geçilebilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler