Ana Sayfa Ev DEKORASYON Perdeleri Boyayarak Yenileyebilirsiniz

Perdeleri Boyayarak Yenileyebilirsiniz

Perdelerin parlaklığını yitirmişse, boya ile onlara yeni bir hayat verebilirsiniz. Çok amaçlı boyalar polyester, akrilik ve asetat kumaşlarından farklı sonuçlar verir. Kumaşınızın boyayı kabul edip etmeyeceğini doğrulamak için boyanın ürün etiketini inceleyin. Bazı markalar en az yüzde 60 pamuk içeren polyester pamuklu perdelerde başarılı olur. Ancak, doğru su sıcaklığını kullanmazsanız veya yıkama döngüsünün çok erken bitmesine izin verirseniz, zamanınızı boşa harcarsınız.

Aşama 1
Bir renk seçin veya aralarında bir renk oluşturmak için iki renk seçin. Boya, sıvı veya toz formunda mevcuttur; ne kadar az kullanırsanız, sonuç da o kadar hafif olur. Proje için doğru şişe veya ambalaj miktarını belirlemek için üreticinin yönergelerini izleyin. Evinize Perde Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Aşama 2
Kumaş koyu ise, çamaşır makinesindeki perdeleri bir renk giderici ürünle yıkayın. Beyaz veya açık kumaş için bunun yerine deterjan kullanın. Yıkama işlemi için sıcak su ve durulama işlemi için soğuk su seçin. Deterjan haznesine renk sökücü veya deterjan koyun ve makineyi çalıştırın. Durulama işlemi tamamlandıktan sonra perdeleri çıkarın, ancak kurutmayın.

Aşama 3
Sıvı boya şişelerini çalkalayın. Konsantratı 2 bardak sıcak su içeren bir cam kasede eriterek toz boyayı hazırlayın. Çözeltiyi dökmeyin veya soğumasına izin vermeyin.Perdeler Nasıl Yıkanmalı?

Aşama 4
Perdelerde pamuk, keten veya suni ipek varsa, yıkama kabına 1 fincan tuz dökün.

Aşama 5
Genişletilmiş yıkama ayarında sıcak su kullanmak için yıkama döngüsünü ayarlayın. Lastik eldiven giyin. Yıkayıcıyı çalıştırın ve boyayı suyla doldurulur doldurmaz yıkama kabına dikkatlice dökün. Deterjan haznesine boya dökmeyin.

Aşama 6
Islak perdeleri makineye yerleştirin ve yıkama döngüsünü en az 30 dakika çalıştırın. Daha koyu sonuçlar için, yıkama döngüsünü 1 saate kadar uzatın. Yıkayıcıdaki perdeleri normal durulama işleminde soğuk suyla durulayın. Perdeleri bir kenara koyun. Stor Perdeler Nasıl Temizlenir?

Aşama 7
Yıkayıcıyı normal bir çamaşır için ayarlayın. Yıkama işlemi için sıcak su ve durulama işlemi için soğuk su seçin. Çamaşır makinesini çalıştırın ve kazanın suyla dolmasını sağlayın. Büyük bir kaşık kullanarak, üreticinin tavsiye edilen miktarda boya fiksatifini suya karıştırın.

Aşama 8
Perdeleri makineye yerleştirin ve yıkama döngüsünü 20 dakika çalıştırın. Durulama döngüsünün normal çalışmasına izin verin. Perdeleri çamaşır makinasında sıkın. Çekmeyi önlemek için düşük ısıyı seçin. Hangi Dekora Hangi Perde?

Aşama 9
Çamaşır makinesinde sıcak su ayarında boş olarak çalıştırın. Tüm boya izlerini ve fiksatif artıkları gidermek için deterjan ve 1 bardak sirke ekleyin.

10. Adım
Perdeleri ütüleyin. Umarız istediğiniz rengi elde etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın....

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın. Televizyon özellikle toz olduğunda mıknatıs gibi gözüküyor, parlak düz ekran...

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz ettirmeyi başaran, bu özellikleri ile kadınların en büyük yardımcısı haline...

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...