Ana Sayfa HAYAT PRATİK Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

Kot pantolon günümüzde vazgeçilmez giysilerden biridir. Her kadının gardrobunda mutlaka bir kot pantolon vardır. Hele vücudunuza uygun sizi iyi gösteren ve iyi hissettiren bir kotunuz varsa özenle bakarsınız.

Bu yazımızda kotlarınızın uzun ömürlü olması için bazı püf noktalarını ele alacağız.

Kotun “ilk” yıkanması için, özellikle de koyu renk kotları daima soğuk suda yıkayın. Esneyip genişleyen kot pantolon nasıl daraltılır?

Kot pantolonunun yeni görünmesini sağlamak için sadece her üç ila dört kullanımdan sonra kot pantolonunuzu yıkayın.

Bir bardak distile beyaz sirke kullanın, çamaşır makinesine dökün ve pantolonu yıkayıcıya yerleştirmeden önce suyun içinde iyi dağılmasını sağlayın.

İlk yıkama yaparken çamaşır deterjanı kullanmayın. İlk yıkamadan sonra kotumuz rengini koruyor olacak. Daha sonra yıkamalarda sirke ve çamaşır deterjanını kullanın. Çamaşır deterjanını mümkün olduğunca az kullanmaya özen gösterin.

Çamaşır makinesine yerleştirmeden önce pantolonu ters çevirin (bir seferde birden fazla çift yıkayabilirsiniz, ancak boya renkleri aynı olmalıdır). Kotun yüzünü korumak için her zaman ters çevirin. Kot pantolonun renginin solması nasıl önlenir?

Kot, ilk yıkama sırasında en fazla boyayı salar. Sirke boyayı ayarlayacak ve diğer kıyafet maddelerine ve cildinize aktarmasını engelleyecektir.

Yıkama bittikten sonra makinadan çıkarın ve yeniden şekillendirin. Şekillendirme sırasında bacakları aşağıya doğru çekmeyi unutmayın.

Fermuarını kapatın ve bir kurutma rafının üzerine düz bir şekilde serdiğinizden emin olun. Kurutma makinesine ASLA kot koymayınız, ısı streç lifi (Lycra içeriği) ve kottaki yüzeyi keser.

Kuruyan kot biraz sertleşecektir. Onları elinizle ovarak gevşetiniz. Kot pantolonla ilgili bilmeniz gereken 11 kural

İlgili Makaleler

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından...

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır? Mermer son derece dayanıklı bir malzeme olduğundan ve şık...

Buzdolabına Koymanız ve Koymamanız Gereken Ürünler

Buzdolabına Koymanız ve Koymamanız Gereken Ürünler. Yemeklerimizde kullandığımız her şeyi genellikle bozulmaması için buzdolabına...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önemli marka vardır. Ancak, marka adı...

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri de Aromaterapi, ya da koku tedavisidir. Kokuların...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas noktalarda bile meydana gelebilirler. Özellikle bikiniler ve kısa şortlar giymeye...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve minerallerden oluşur. Bu besinleri diyetimizden almadığımızda, sağlık sorunları ortaya çıkar....