Ana Sayfa GÜZELLİK Göze Çay Poşeti Koymanın Yararları Nelerdir?

Göze Çay Poşeti Koymanın Yararları Nelerdir?

Gözlerde çay poşetleri kullanmak, popüler bir ev ilacıdır. Çay poşetleri, koyu halkaları, şişlikleri ve kızarıklıkları azaltarak gözlerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca tahriş olmuş, kırmızı gözlerin tedavisinde de etkilidir.

Çay poşetleri, evde kolayca deneyebileceğiniz ekonomik ve doğal bir seçenektir. Onları gözünüze yerleştirmek, dinlenme ve gevşeme şansı verir.

Çay poşetleri gözde nasıl kullanılır?
Kullanılmış çay poşetlerindeki fazla sıvıyı sıkın. 10 ila 20 dakika buzdolabında soğutun. Çay poşetlerini 15 ila 30 dakika boyunca kapalı gözlerinizin üzerine koyarak bekleyin.

Parmak uçlarınızı kullanarak gözünüze hafif bir baskı uygulayabilir veya göz çevrenize hafifçe masaj yapabilirsiniz. Soğutulmuş poşetler kullanıyorsanız, daha fazla rahatlama için bunları serin salatalık dilimleriyle kaplamayı deneyin.

Ne tür çay kullanabilir?
Göz sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilecek birkaç çay çeşidi vardır. Herhangi bir kimyasaldan kaçınmak için mümkün olduğunda organik çay kullanmak en iyisidir. Kullanılmış çay poşetlerini değerlendirin

Siyah, beyaz ve yeşil çay, göz rahatsızlıklarının tedavi edilmesine yardımcı olabilecek kafein ve antioksidanlar içerir.

Bitkisel çaylar sakinleştirici ve yatıştırıcıdır. İltihap, şişlik ve tahrişi azaltmaya yardımcı olabilirler.

Çay poşetleri neler için kullanılabilir?

İltihaplı ve şiş gözler
Siyah ve yeşil çaylardaki kafeinin şişmiş gözler üzerinde olumlu etkisi vardır ve cildi sıkı tutmaya yardımcı olur. Kafein, bu hassas dokudaki kan damarlarını daraltır. Bu, şişlik ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Temizlikte, sağlıkta ve güzellikte çay poşetleri nasıl kullanılır?

Siyah ve yeşil çaylar ayrıca antioksidanlar içerir. Herhangi bir şişkinliği hafifletmek için cildi sıkılaştırmaya ve sıvıyı dışarı çekmeye yardımcı olabilir. Yeşil çay, yüksek flavonoid içeriğinden dolayı biraz daha etkili olabilir. Gözlerin altındaki torbaları tedavi etmek için siyah veya yeşil çay poşetlerini soğuk kompres olarak kullanın.

Kırışıklıkları azaltma
Sarı papatya çayı ve yeşil çay ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada yararlı olabilir.

Kırmızı gözü iyileştirme
Papatya ve rezene çayı, kırmızı göz belirtilerini hafifletmek için kullanılır, ancak bu durumun tedavisi için bu çayların kullanımını destekleyen sınırlı bilimsel kanıt vardır. Bu çaylar, gözünüzden akan fazla sıvıyı çıkarmaya yardımcı olabilir. Ayrıca şişlik ve tahrişleri rahatlatabilirler. Kendi çay poşetlerinizi yapmak ister misiniz?

Koyu halkaları azaltma
Göz altındaki koyu halkaların görünümünü azaltmak için gözünüze soğuk siyah veya yeşil çay poşetleri uygulayın. Kafein, gözünüzdeki kan damarlarını daraltmaya yardımcı olabilir.

Arpacık tedavisi
Siyah çay, yüksek tanen içeriğinden dolayı arpacık tedavisinde faydalıdır. Antibakteriyel ve analjezik özellikleri şişliği ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.

Gül hastalığı tedavisi
Lavanta, papatya ve yeşil çayın anti-enflamatuar özellikleri rosacea (gül hastalığı) semptomlarının hafifletilmesinde yardımcı olabilir. Bu çaylar cildi yumuşatır, kızarıklığı ve tahrişi azaltabilir. Bahar alerjisine çözüm: Bitkisel çaylar

Çay poşetlerini gözlerinizin yanı sıra yüzünüzün diğer kısımlarına da koyabilirsiniz. Bununla birlikte, çay tedavisinin ek bir tahrişe neden olmamasına dikkat edin.

Kuru gözler
Nemi tutmaya ve kuruluğu hafifletmeye yardım etmek için gözünüzde ılık siyah veya lavanta çayı poşetleri kullanın. Bu çayların yatıştırıcı özellikleri, yaşadığınız herhangi bir tahriş veya hassasiyeti rahatlatabilir.

Gözdeki morlukları azaltma
İltihaplanmayı azaltmak için siyah veya yeşil çay kullanabilirsiniz. Tanenler şişliği ve morarmayı azaltabilir. Ayrıca iç kanamayı kontrol etmeye de yardımcı olabilirler. Lavanta ve papatya, tahriş olmuş herhangi bir cildin yatıştırılmasında ve ağrıların giderilmesinde yardımcı olabilir. Elma tarçın çayının 5 sağlık faydası

Riskler ve önlemler
Göz bölgesi çok hassas olduğu için, çay poşetlerini kullanırken daima dikkatli olun. Akılda tutulması gereken birkaç nokta şunlardır:
Tedaviden önce ellerinizi yıkayın.
Tedaviden önce makyajı çıkarın.
Asla sıcak çay poşetleri kullanmayın.
Zımba içeren çay poşetlerinden kaçının.
Çay sıvısını gözlerden uzak tutun.

İlgili Makaleler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

Yağlı Ciltler İçin Temizlik Pedi Nasıl Yapılır?

Yağlı ciltler için temizlik pedi çok önemlidir. Çünkü yağlı ciltler temiz tutulmalı. Böylece  yağın...

Elma Sirkesini Banyo Yaparken Kullanmanız İçin 4 Neden

Elma sirkesini banyo yaparken kullanmanızın size sağlayacağı çok önemli faydaları var. Elma sirkesi karbonat...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,822BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...