Ana Sayfa GÜZELLİK Göze Çay Poşeti Koymanın Yararları Nelerdir?

Göze Çay Poşeti Koymanın Yararları Nelerdir?

Gözlerde çay poşetleri kullanmak, popüler bir ev ilacıdır. Çay poşetleri, koyu halkaları, şişlikleri ve kızarıklıkları azaltarak gözlerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca tahriş olmuş, kırmızı gözlerin tedavisinde de etkilidir.

Çay poşetleri, evde kolayca deneyebileceğiniz ekonomik ve doğal bir seçenektir. Onları gözünüze yerleştirmek, dinlenme ve gevşeme şansı verir.

Çay poşetleri gözde nasıl kullanılır?
Kullanılmış çay poşetlerindeki fazla sıvıyı sıkın. 10 ila 20 dakika buzdolabında soğutun. Çay poşetlerini 15 ila 30 dakika boyunca kapalı gözlerinizin üzerine koyarak bekleyin.

Parmak uçlarınızı kullanarak gözünüze hafif bir baskı uygulayabilir veya göz çevrenize hafifçe masaj yapabilirsiniz. Soğutulmuş poşetler kullanıyorsanız, daha fazla rahatlama için bunları serin salatalık dilimleriyle kaplamayı deneyin.

Ne tür çay kullanabilir?
Göz sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilecek birkaç çay çeşidi vardır. Herhangi bir kimyasaldan kaçınmak için mümkün olduğunda organik çay kullanmak en iyisidir. Kullanılmış çay poşetlerini değerlendirin

Siyah, beyaz ve yeşil çay, göz rahatsızlıklarının tedavi edilmesine yardımcı olabilecek kafein ve antioksidanlar içerir.

Bitkisel çaylar sakinleştirici ve yatıştırıcıdır. İltihap, şişlik ve tahrişi azaltmaya yardımcı olabilirler.

Çay poşetleri neler için kullanılabilir?

İltihaplı ve şiş gözler
Siyah ve yeşil çaylardaki kafeinin şişmiş gözler üzerinde olumlu etkisi vardır ve cildi sıkı tutmaya yardımcı olur. Kafein, bu hassas dokudaki kan damarlarını daraltır. Bu, şişlik ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Temizlikte, sağlıkta ve güzellikte çay poşetleri nasıl kullanılır?

Siyah ve yeşil çaylar ayrıca antioksidanlar içerir. Herhangi bir şişkinliği hafifletmek için cildi sıkılaştırmaya ve sıvıyı dışarı çekmeye yardımcı olabilir. Yeşil çay, yüksek flavonoid içeriğinden dolayı biraz daha etkili olabilir. Gözlerin altındaki torbaları tedavi etmek için siyah veya yeşil çay poşetlerini soğuk kompres olarak kullanın.

Kırışıklıkları azaltma
Sarı papatya çayı ve yeşil çay ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada yararlı olabilir.

Kırmızı gözü iyileştirme
Papatya ve rezene çayı, kırmızı göz belirtilerini hafifletmek için kullanılır, ancak bu durumun tedavisi için bu çayların kullanımını destekleyen sınırlı bilimsel kanıt vardır. Bu çaylar, gözünüzden akan fazla sıvıyı çıkarmaya yardımcı olabilir. Ayrıca şişlik ve tahrişleri rahatlatabilirler. Kendi çay poşetlerinizi yapmak ister misiniz?

Koyu halkaları azaltma
Göz altındaki koyu halkaların görünümünü azaltmak için gözünüze soğuk siyah veya yeşil çay poşetleri uygulayın. Kafein, gözünüzdeki kan damarlarını daraltmaya yardımcı olabilir.

Arpacık tedavisi
Siyah çay, yüksek tanen içeriğinden dolayı arpacık tedavisinde faydalıdır. Antibakteriyel ve analjezik özellikleri şişliği ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.

Gül hastalığı tedavisi
Lavanta, papatya ve yeşil çayın anti-enflamatuar özellikleri rosacea (gül hastalığı) semptomlarının hafifletilmesinde yardımcı olabilir. Bu çaylar cildi yumuşatır, kızarıklığı ve tahrişi azaltabilir. Bahar alerjisine çözüm: Bitkisel çaylar

Çay poşetlerini gözlerinizin yanı sıra yüzünüzün diğer kısımlarına da koyabilirsiniz. Bununla birlikte, çay tedavisinin ek bir tahrişe neden olmamasına dikkat edin.

Kuru gözler
Nemi tutmaya ve kuruluğu hafifletmeye yardım etmek için gözünüzde ılık siyah veya lavanta çayı poşetleri kullanın. Bu çayların yatıştırıcı özellikleri, yaşadığınız herhangi bir tahriş veya hassasiyeti rahatlatabilir.

Gözdeki morlukları azaltma
İltihaplanmayı azaltmak için siyah veya yeşil çay kullanabilirsiniz. Tanenler şişliği ve morarmayı azaltabilir. Ayrıca iç kanamayı kontrol etmeye de yardımcı olabilirler. Lavanta ve papatya, tahriş olmuş herhangi bir cildin yatıştırılmasında ve ağrıların giderilmesinde yardımcı olabilir. Elma tarçın çayının 5 sağlık faydası

Riskler ve önlemler
Göz bölgesi çok hassas olduğu için, çay poşetlerini kullanırken daima dikkatli olun. Akılda tutulması gereken birkaç nokta şunlardır:
Tedaviden önce ellerinizi yıkayın.
Tedaviden önce makyajı çıkarın.
Asla sıcak çay poşetleri kullanmayın.
Zımba içeren çay poşetlerinden kaçının.
Çay sıvısını gözlerden uzak tutun.

İlgili Makaleler

Göz Aklarınızı Beyazlatmanın Yolları

Gözlerin çok fazla strese maruz kalıyor. Çevresel tahriş edici maddeler, makyajla uyumak, güneş gözlüğü...

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin Kolay Bir İpucu

Ayakkabıları uzun süre giymek koku oluşmasına neden olur. Kokan ayakkabıları giydiğinizde ise ayaklarınız daha...

Göz Ve Alın Çizgilerini Gideren Egzersizler

Bir egzersiz programı, kaslarınızı toparlama ve sarkmayı önlemek için en mükemmel yollardan biridir. Yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,354BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kalp Damarlarını Açan Süper Yiyecekler

Doğru yiyeceği doğru şekilde yerseniz kalp hastalığı önlenebilir. Bu listede bulacağınız süper yiyecekler, diğer birçok faydasının yanı sıra kardiyovasküler sisteminizin sağlığını da artırmaya yardımcı...

Halılarınızı Küçük Haşerelerden Koruyun

Evde sivrisinek, karıncalar veya meyve sinekleri var mı? Bu haşerelerden kurtulmak için farklı çözümler uyguluyoruz. Maalesef bu haşereler bazen halınıza yerleşebilir. Yazımızda bunun çözümlerini...

Islak Mendil Kutusundan İç Çamaşırı Kutusu Yapın

Çekmecelerde iç çamaşırlarınızın dağınıklığını ortadan kaldırmak için, iç çamaşırı kutusu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir ıslak mendil kutusu. Bebeğiniz için aldığınız ıslak mendiller bittikten sonra,...

Tozsuz Bir Ev İçin 7 Basit Sır

Evde sürekli tozla savaşıyor gibi mi hissediyor musun? Evi temizleme işi bittikten hemen sonra tozlar yeniden birikmeye başlar gibi görünüyorsa size iyi bir haberimiz var;...