Ana Sayfa HAYAT YARATICI Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Farklı Lastik Bant Kullanımı

Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Farklı Lastik Bant Kullanımı

Basit bir lastik bantla yapabileceğiniz 9 şaşırtıcı ve yararlı uygulamaları bu yazıda paylaşacağız. Lastik bantları nerede ve nasıl kullanıyorsunuz bilmiyoruz ama elinize geçtiğinden atıyorsanız artık çok daha farklı gözle bakabilirsiniz.

1. Kavanozu kolay açın
İnatçı kapaklı bir kavanozu açmak için kalın bir lastik bant kullanın. Sadece kapağın çevresine yerleştirin ve bükün! Lastik bant, eliniz ile kapak arasındaki sürtünmeyi artırarak açılmasını daha da kolaylaştıracaktır.

2. Elmaları Taze Tutun
Elma dilimleri klasik bir beslenme çantası atıştırmalığıdır ve bir lastik bant onları taze tutmanıza yardımcı olabilir! Elmayı dilimleyin, sonra meyveyi “yeniden birleştirin”. Dilimleri yerinde tutmak için bir lastik bandı etrafına sarın ve daha sonra mükemmel taze elma dilimlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

3. Kitaplarınızı Koruyun
Pek çok insan, boş vakitlerinde veya yolculuk sırasında okumak için çantasında kitap taşıyor. Bir kitabı çantanızda bulundurursanız, korumanıza yardımcı olmak için bir lastik bant kullanabilirsiniz! Çantanıza koymadan önce kitabınızın dışına büyük bir veya iki lastik bant sarın. Lastik bant, kitabın kapalı kalmasını sağlayacak ve böylece çanta içinde kitap hasar almayacaktır.

4. Makaraların Çözülmesini önleyin
Makara veya kurdela gibi ürünleri açılmadan birarada tutmak zordur. makarayı sabitlemek için lastik bant kullanabilirsiniz.

5. Kaymayı Durdurun
Kayan ve kaymaya eğilimi olan bir kesme tahtası kullanmak tehlikelidir! Bir şey keserken tahta hareket ederse, kolayca elinizi kesebilirsiniz. İki büyük lastik bant alın ve kesme tahtasının her iki ucuna bir tane sarın. Lastik bantlar, tahtanın tabanına sürtünme katacak, böylece kaymayacaktır.

6. Kapıları Açık Tutun
Bir tokmağın etrafına lastik bant geçirin mandal boyunca bir “X” şekli oluşturur. Bant, mandalı basılı tutar ve kapıyı sizin için açık tutar. Bu kullanışlı ufak trick, evin içinde ve dışında çeşitli dolaşırken ya da uyuyan bir bebeği rahatsız etmemek istiyorsanız kullanışlı olabilir.

7. Vidaları Çıkarın
Özellikle yuvalarında oynayan ama sökülmeyen vidaları çıkarmak zordur. Bunun için de lastik bant kullanabilirsiniz.

Lastiği vidanın üzerine düz bir şekilde yerleştirin, sonra tornavidayı vida kafasına doğru bastırın. Çoğu zaman, lastik bant tornavidanın vidayı daha iyi kavramasını sağlar ve kolayca çıkar.

8. Askıların kaymasını durdurun
Askılar genellikle plastikten yapıldığı için asılan giysiler zaman zaman kayar. Bu durumda lastik bant sizin ihtiyacınızı karşılar. Askının her iki ucuna lastik bant geçirin ve giysiyi üzerine asın. Ardık giysinin kaymayacağından emin olabilirsiniz.

9. Kaşıkları sabitleyin
Bir kaşık veya kepçenin bir tencereye kaymasını önlemek için, sapının ucuna bir lastik bant sarın. Lastik bant, kaşıkların tamamen aşağı kaymasını önlemek için yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Paket Lastiğinin Farklı Kullanım Alanları

Paket lastikleri, paketleri sarmaktan çok daha fazla işe yarar. Açılan paketleri sarmak dışında, kitap...

Saksıları Boyamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız, saksılarının da evinize renk katmasını istersiniz. Toprak saksıları olduğu gibi...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,354BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kalp Damarlarını Açan Süper Yiyecekler

Doğru yiyeceği doğru şekilde yerseniz kalp hastalığı önlenebilir. Bu listede bulacağınız süper yiyecekler, diğer birçok faydasının yanı sıra kardiyovasküler sisteminizin sağlığını da artırmaya yardımcı...

Halılarınızı Küçük Haşerelerden Koruyun

Evde sivrisinek, karıncalar veya meyve sinekleri var mı? Bu haşerelerden kurtulmak için farklı çözümler uyguluyoruz. Maalesef bu haşereler bazen halınıza yerleşebilir. Yazımızda bunun çözümlerini...

Islak Mendil Kutusundan İç Çamaşırı Kutusu Yapın

Çekmecelerde iç çamaşırlarınızın dağınıklığını ortadan kaldırmak için, iç çamaşırı kutusu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir ıslak mendil kutusu. Bebeğiniz için aldığınız ıslak mendiller bittikten sonra,...

Tozsuz Bir Ev İçin 7 Basit Sır

Evde sürekli tozla savaşıyor gibi mi hissediyor musun? Evi temizleme işi bittikten hemen sonra tozlar yeniden birikmeye başlar gibi görünüyorsa size iyi bir haberimiz var;...