Ana Sayfa HAYAT Vücuttaki Hafif Yaralanmalar İçin Ev İlaçları

Vücuttaki Hafif Yaralanmalar İçin Ev İlaçları

0
454

Sert, pürüzlü yüzeylere düşme veya sürtünmeye bağlı olarak oluşan cilt yaralanmalarının tedavisinde doğal ilaçlardan yardım alabilirsiniz. Evde kullanılan merhemler, yağlar ve ılık su bu sorunun en popüler ilaçları arasındadır.

Sıklıkla bisikletten düşme, set bir duvara sürtünme ya da sert bir zemine düşme gibi nedenlerle oluşan yaralanmaların kurbanları çoğunlukla sporcular ve çocuklardır.

Hafif yaralanmalarda doktorunuzdan yardım almadan önce, ev ilaçlarını kullanarak kolayca tedavi edebileceğinizi bilmek iyi bir şeydir. Aşağıda aşınmalara karşı bu ev ilaçlarının listesi verilmektedir. Ayak bileği yaralanmalarında ilk olarak yapılması gerekenler

Yarayı temizleme
Her şeyden önce, yarayı temizlemek, mikroplardan ve herhangi bir enfeksiyonu önlemek için gereklidir. Bunun için, temiz bir bezle kurutmadan önce yarayı antiseptik sabun ve ılık su ile yıkamanız gerekir.

Yara pansumanı
Yaranın sargısı da çok önemlidir ve düzenli olarak yapılmalıdır. Bunun için iyileşme oranını artırmak için antiseptik kremler ve merhemler kullanabilirsiniz. Kırık kemik nasıl hızlı iyileştirilir?

Aloe vera jeli
Aloe vera jeli, aşınmaların tedavisinde kullanılan en popüler ev ilacıdır. Bu jelin evde tutulması tavsiye edilir çünkü zemin sürtünmesi günün herhangi bir noktasında oluşabilir.

Bal
Bal aynı zamanda, aşınmalardan kaynaklanan yaraların hızla iyileşmesini kolaylaştıran, ev bazlı bir çare olarak da kullanılır. Hızlı bir rahatlama ve daha az kaşıntı için bal sürebilirsiniz.

Yabani labada
Yabani labada, bu cilt yaralarını tedavi etmek için losyon formunda da uygulanabilir. Bu yapraklar ayrıca doğrudan yara yüzeyine konulabilir. Kesikler hızlı nasıl iyileştirilir?

Hidrojen peroksit
Aşınma hidrojen peroksit ile nazikçe yıkanarak da iyileştirilebilir.

Uçucu yağlar
Lavanta yağı ve çay ağacı yağı gibi farklı yağların eşlik ettiği sıcak su, aşınmalar için rakipsiz bir evde çare olarak kabul edilir.

Sirke
Sirke ayrıca cilt aşınmalarının tedavisinde çok yararlı roller oynayabilir. Morluklardan hızlı kurtulmak için ev çözümleri