Ana Sayfa SAĞLIK EGZERSİZ Dizler için En Kötü Egzersizler

Dizler için En Kötü Egzersizler

Dizler hayatımız boyunca çok fazla güç taşıyor. Sizinkiniz yaralanma, aşırı kullanım veya basit yaşlanma ile zayıflamışsa, egzersiz rutininizi buna göre ayarlamanız gerekir. Kiloyla çalışmak yerine, sadece vücut ağırlığınıza güvenen egzersizler daha güvenlidir.

Ancak, yanlış yapılanlar bile zayıflamış dizlere çok fazla baskı uygulayabilir. Aşağıdaki egzersizler bu nedenle fiziksel terapistler tarafından önerilmemektedir, ancak bu kritik eklemleri güçlendirmek ve ağrısız yürümenizi sağlamak için alternatifler de ekledik.

Tek Bacaklı Çömelme (Kötü Diz Kontrollü)
Bir dizin yerde düz bir şekilde ayakla büküldüğü ve diğer bacağın önünüzde, yere doğru alçalırken uzatıldığı bir egzersizdir. Bu hareket büyük denge ve daha düşük vücut kontrolü gerektirir. Birçok insan bu harekete teşebbüs ederken kötü formda yaşıyor. Dener ve bükülmüş dizinizin içe düştüğünü fark ederseniz, hemen durun.

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

 

 

“W” Oturmak ve Uzatmak
Bu, çocuklarınız tarafından tercih edilen, dizleriniz bükülmüş ve bacakların yanlara doğru uzandığı bir pozisyondur. Bacaklarınız bu pozisyonda bir W şeklini oluşturur ve kalçaları ve kuadrisepsleri uzattığı düşünülür. Ancak uzmanlar çocukların bu şekilde oturmaması gerektiğini belirtiyorlar. Çünkü kalçalar için zararlıdır. Aynı zamanda, diz ve ayak bileklerine çok fazla yük biner.

40 Yaş Üstü İnsanlar İçin En Kötü Egzersizler

Tam Derinlikli Lunge (Dz yere değiyor)
Dizlerinizi korumaya yardımcı olan, her yönden bacak kuvveti için harika bir harekettir . Bacak kasları dizin dengelenmesine yardımcı olur ve yürüme ve koşmanın bazı etkilerini emer. Ne yazık ki, yanlış yapıldığında, dizlerinizde hasara neden olabilir. Ön dizinizi bileğinize paralel tutmanız, önünde itilmemesi önemlidir. Sırt diziniz omuz ve kalça ile aynı hizada olmalı. Göğsünüzü ve sırtınızı dik tutun, böylece ön diz içe doğru inmez. Bu hareketi yaparken dizin yere değmediğine emin olun.

 

Diz Ağrısı ve Diz Güçlendirme Egzersizleri

 

Germe
Germe, diz rehabilitasyonunun ve genel sağlığın kilit bir parçasıdır. Ancak, engel streç bükülmüş dizinizi döndüren ve menisküs ve medial diz eklemi üzerine baskı uygular. Yerde oturmuş bir pozisyonda gerçekleştirmek için, bir bacağınızı arkanızdan 45 ° açıyla bükün ve diğer bacağınızı düz bacak üzerinde öne doğru eğilirken öne doğru dışarıda tutun. Bu, bükülmüş dizin aşağı doğru dönmesini zorlar, ancak diz eklemleri gerçekten sadece geriye ve ileriye gitmek için vardır.

Kegel Egzersizine Alternatif Egzersizler

Ördek Yürüyüşü
Ördek yürüyüşü, çömelme pozisyonundayken yürümektir. Dizlerinizin etrafındaki bağları ve kıkırdakları gerçekten strese sokan tam bir bükülme hareketidir ve her ikisi için de iyi değildir.

İlgili Makaleler

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha...

Dondurulmuş Limonun Faydalarına Şaşıracaksınız

Dondurulmuş limonun faydalarını biliyor musunuz. Yoğun C vitamini kaynağı olan limonun ne kadar sağlıklı...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...