Ana Sayfa HAYAT Kimsenin Aklına Gelmeyecek En İlginç Para Saklama Yerleri

Kimsenin Aklına Gelmeyecek En İlginç Para Saklama Yerleri

Kimi zaman hırsızlık, kimi zamanda bir sırrın ifşa olma korkusu ile bazı özel eşyalarımızı nereye koyabileceğimiz ve nerede saklayabileceğimiz konusunda fazlaca tedirgin olabiliyoruz. Biz de saklayacak bir şeyleri olanlar için birkaç farklı tüyonun yer aldığı çok güzel bir video paylaşalım istedik.

Tüyoların birkaçı bizim kültürümüze uzak materyallerle mümkün olsa da, biz yine de tek tek anlatalım, özel eşyaların saklamak için kullanabileceğiniz birkaç şeyden bahsedelim istedik.

1- Elektrikli Mum

Elektrikli mumların alt kısımları oldukça kolay bir şekilde çıkabiliyor ve tekrar yerine takılabiliyor. Mumum içerisinde ise kabloların yer aldığı bir boşluk bulunuyor. Ancak yine de mumunuz çok dikkat çekecek kadar güzel ve renkli olmasa iyi olur.

2- Tenis Topu

Tenis topları sert yapıları ve hiç de dikkat edilmeyecek bir detay olmaları ile küçük şeyleri saklamak için oldukça kullanışlı. Top üzerinde ufak bir çizik ile açılacak delikten özelinizi topun içerisine koyup kapattığınızda kesik olduğu neredeyse hiçbir şekilde belli olmayacaktır. Ama topu oynamak için eline geçirebilecek bir çocuğa dikkat.

3- Dudak Balmı

Çok ufak ama sizin için oldukça değerli eşyalarınız için dudak balmını kullanabilirsiniz. “Hiç öyle şey olur mu diyorsanız”, başkasının bunu aklına getiremeyeceğini de doğrulamış olursunuz. Balmın arkasını çıkararak içini boşaltacak olursanız size küçük ama oldukça zor bulunacak özel bir alan ayrılmış olacak.

4- Konserve Kutusu

Bu yöntemi kullanabilmeniz için bir de konserve açacağına ihtiyacınız olacağını söylemek zorundayız. Eğer bir konserve açacağınız varsa, buzdolabında kilolarca değerli eşyanızı saklamanız bile mümkün. Öncelikle uygun büyüklükte bir konserve kutusunu seçip konserve açacağı ile güzelce açıyoruz ve içini boşaltıp temizliyoruz. Ardından daha küçük bir kabın ağzı ile konservenin ağız kısmını tersten birbirine yapıştırıyoruz. Bu şekilde küçük kabımız konserve kapağını aşağı doğru çekeceği için ağzının açık olduğu neredeyse hiç belli olmayacaktır. Konserve kutusunun boş olduğu düşünülmesin diye de içerisine bir miktar taş da koyabilirsiniz.

5- Saksı

Yıllardır en değerli hazineler için bile en güvenli yerin toprağın altı olduğu düşünülmüş. Sizin de gidip doğada bir yerleri kazmanıza gerek yok ama evinizdeki bir saksının dibinde pek ala siz de kendi hazinenizi saklayabilirsiniz. Bunun için sadece saksının dibine koyabileceğiniz küçük bir kap ve ara sıra saksıdan çıksa da solmayacak bir çiçeğe ihtiyacınız olacak.

Videomuzdan da bütün bunların nasıl yapıldığını izlerseniz sizin için her şey daha kolay olacaktır. Şimdiden kolay gelsin.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

Ev Yapımı Gözlük Temizleyicisi

Gözlük temizleyicisi yapmak ister misiniz?  Sürekli gözlük kullananlar bilir. Gözlüğünüzü gün içinde bir kaç...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,814BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...