Ana Sayfa SAĞLIK Milia’yı Kendiniz Çıkarabilirsiniz

Milia’yı Kendiniz Çıkarabilirsiniz

0
684

Genellikle yağ bezesi ile karıştırılan milia, yüzde bir tane çıktığında milium deniliyor. Tüm yaş gruplarında görülebilen bu durum, keratinin cilt yüzeyinde sıkışması ile ortaya çıkıyor. Küçük beyaz veya sarı renkli kubbe gibi kabarıklar şeklinde çıkan milia, sivilce gibi kaşıntılı ve ağrılı değildir. Keratin saç, tırnak ve ciltte bulunan yapısal bir proteindir. Bir milium da cildin içinde siyah noktadan daha derinde tutulur, bu nedenle sıkmak çözüm değildir.

Pancar suyu
Bu sinir bozucu miliaları nasıl çıkaracağınızı anlatmadan önce sivilce ve diğer cilt düzensizlikleri hakkında konuşmak istiyoruz. Bu cilt problemlerini içten dışa çözmeyi deneyebileceğinizi biliyor muydunuz? Her gün bir bardak pancar suyu içmek gerçekten yararlı olabilir. Bu kanıtlandı. Tam olarak ne yapıyor? Bu sebze cilt geliştirici maddeler ve A, B, C vitaminleri, kükürt, demir ve bakır gibi antioksidanlarla doludur. Bu bileşenler, kanı temizledikleri ve detoksifiye ettikleri için içten dışa akne ile mücadeleye yardımcı olur. Pancar ayrıca, detoksifiye edici etkiye sahip betain denilen bir madde içerir. Bu nedenle, her gün bir bardak pancar suyu içmek kesinlikle denenmeye değer!  En Sağlıklı Su “Pancar Suyu”

Adım adım
Milia’nın bir güzellik uzmanı tarafından çıkarılmasının mümkün olduğunu biliyoruz ancak kendiniz de bunu yapabilirsiniz. GÖZ ÇEVRESİ HARİÇ… Unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de bunun için steril malzemeler kullanmanız gerektiği, aksi halde enfeksiyona neden olabilirsiniz.

İşte izlemeniz gereken adımlar:
Sıcak lif: Ellerini sabun ve suyla yıka ve iyice kurut. Daha sonra ılık suyla ıslatılmış temiz bir bez kullanarak, lifleri söz konusu milium üzerine koyarak gevşetin. Bu adım, sonraki adımları daha kolay hale getirecektir. Yağ Bezesine Pudra ile Kesin Çözüm

Miliumun temizlenmesi: Pamuklu bir bez alın ve miliumun üzerine ılık suyla dikkatlice temizlemek için bunu kullanın.

İğne: Steril bir iğne kullanın. Cildinizin uygun şekilde dezenfekte edildiğinden emin olmak için milium üzerine antibakteriyel krem ​​sürtünün. Ardından iğneyi miliumun üstünden geçirin. Derinin üst tabakasını deldiğinizden emin olun, aksi takdirde miliumu çıkaramazsınız. Şimdi iğneyi çıkarın ve temiz bir pamuklu bez veya pamuk alın. Az önce deldiğiniz küçük delikten biraz kan akabilir, ama bu tamamen zararsızdır. Her iki tarafa da dikkatlice bastırarak miliumu çıkarın. Daha sonra küçük deliğe biraz antibakteriyel krem ​​sürün.