Ana SayfaGÜZELLİKSaç Düzleştiricilerle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Saç Düzleştiricilerle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Saç düzleştiriciler hayatımıza girdiğinden beri kuaförlere daha az ihtiyaç duyduğumuz kesin. Çok kısa bir zaman içinde ve kolayca saçımızı sadece düzleştirmekle kalmayıp farklı şekiller de uygulayabiliyoruz. Saç düzleştiricilerle ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilir ve saç düzleştiricinizi çok daha etkili bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hangi Boy Saç Düzleştiriciyi Kullanmalıyım?

Genel kural olarak, saçınız ne kadar kısaysa o kadar ince düzleştirici tercih etmelisiniz. Eğer saçınız kalın telli ve uzunsa o zaman mümkün olan en geniş saç düzleştiriciyi kullanmalısınız. Kıvırcık Saçları Düzleştirirken Yapılan 10 Büyük Hata

Saç Tipim İçin En Uygun Saç Düzleştiriciyi Nasıl Seçmeliyim?

Seramik

Seramik plakalı saç düzleştiriciler, ısıyı eşit şekilde dağıt ve saçlarınızın ısı sonucu yanmasını engeller. Ancak seramik saç düzleştirici satın alırken plakaların seramik kaplı olmasındansa, tamamen seramikten yapılmış olmasına dikkat edin. Çünkü plakalara kaplanmış olan seramik zamanla dökülür ve plakaların yüzeyi pürüzlü hale gelir. Böylece plakaların yüzeyi düzleştirme sırasında saçlarınıza takılarak size rahatsızlık verir. Saçınızdaki 10 Farklı Sorunu Ortadan Kaldıracak 10 Çözüm

Titanyum

Titanyum plakalar çok daha hızlı ısınır ve saçınızı çok daha kısa sürede düzleştirebilir. Doğru kullanımda saçınıza çok fazla zarar vermez ancak saçınızda uzun süre bekletirseniz saçınızın yanmasına ve yıpranmasına neden olur.

İyonlu

İyonlu olarak da bilinen, turmalin taşı kaplı plakalara sahip saç düzleştiriciler saçınızın daha parlak ve daha güçlü olmasını, aynı zamanda da daha az elektriklenmesini sağlar.

Saçımı Düzleştirmeden Önce Bakım Ürünü Kullanmalı Mıyım?

Saçınızı düzleştirmek, gelişen teknolojiye sahip ürünler sayesinde saçınıza daha az zarar veriyor olsa da, yine de saçın nemini kaybetmesine, dolayısıyla da kırılmasına ve yamasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için saçınızı düzleştirmenden önce ısıya karşı koruyucu bir sprey ya da bakım kremi kullanabilirsiniz. Bu ürünler ısı ve saçınız arasında adeta bir kalkan oluşturarak saçınızı koruyacaktır. Saçlarınızı Süt İle Nasıl Doğal Düzleştirebilirsiniz?

Saç Düzleştiricimi Kaç Derecede Isıda Tutmalıyım?

Saç, kağıtla aynı derecede, yani 232 derecede yanar. Bu nedenle, saç düzleştiricinizin ayarı en fazla 180 derecede olmalıdır. Ancak saçınız zor şekil alan, kalın telli bir saç değilse, ince telli hassas bir saça sahipseniz, kullanmanız gereken en yüksek sıcaklık 160 dereceyi geçmemelidir.

Saçımı Düzleştirirken Hacimli Olmasını Nasıl Sağlarım?

Eğer saçlarınız ince telliyse, düzleştirdikten sonra daha da basık görünecektir. Bunu engellemek için saç tutamlarınızı aşağıya doğru çekerek değil, yukarıya doğru kaldırarak düzleştirin. Eğer saçınızı tek başınıza düzleştiriyorsanız, bu işlem kollarınızı biraz ağrıtabilir. Ancak sonuçları görünce kollarınızın ağrısını unutacaksanız!  Tüm Saç Tipleri İçin Doğal Saç Serumu Tarifleri

Saç Düzleştiriciyle Saçımı Dalgalı Yapabilir Miyim?

Evet! Her ne kadar adı saç düzleştirici olsa da, saçınızı sadece düzleştirmek kalmayıp dalgalı şekiller de verebilirsiniz. Bunun için, ayırdığınız bir parça saç tutamını, köküne doğru saç düzleştiricinize kıstırın. Sonra tutamın ucunu saç düzleştiricinize dolayın ve biraz bekleyin. İşte dalgalı saç tutamınız hazır! Parmaklarınızla bu dalgalı saç tutamlarını açarak daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Saç Düzleştirici Kullanarak Saçıma Nasıl Tost Dalga Yaparım?

Eğer saç düzleştiricinizin tost dalga için ayrı plakası yoksa, saçlarınızı birkaç tutama ayırarak örün ve örülmüş saç tutamlarınızı saç düzleştiricinizle bastırın. Örgüleri açtığınızda saçlarınızda muhteşem tost dalgalarının oluştuğunu göreceksiniz. Saçınıza Sıcak Yağ Uygulamasını Neden Yapmalısınız?

Saç Düzleştiricimi Nasıl Temizlemeliyim?

Bir beze biraz alkol dökerek, saç düzleştiriciniz tamamen soğukken plakalarını temizleyebilir ve zaman içinde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Ancak alkol yanıcı olduğu için, saç düzleştiriciniz ılıkken bile ASLA alkollü bezi plakalara değdirmeyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler