Ana Sayfa YEMEK Mikrodalgada Soğan Nasıl Karamelize Edilir?

Mikrodalgada Soğan Nasıl Karamelize Edilir?

0
204

Karamelize soğan, risotto, makarna ve et tarifleri dahil olmak üzere çeşitli yemeklerde kullanılabilir ve genellikle sıcak sandviçlere ve burgerlere eşlik eder. Soğanlar genellikle bir sote tavasında ocakta karamelize olurken, acele ediyorsanız, soğanları yakmamaya özen gösterdiğiniz sürece mikrodalga yöntemi daha hızlıdır. En iyi sonuçlar için taze soğan ve yüksek kaliteli tuzsuz tereyağı kullanın. Her Gün Soğan Yiyorsanız Vücudunuzda Olanlar

Soğanı keskin bir bıçakla yuvarlak dilimler halinde dilimleyin.

Soğan dilimlerini üst üste binmeden tüm dilimleri tutacak kadar büyük bir fırın kabının dibine yerleştirin.

Küçük bir tencerede 1/4 fincan tuzsuz tereyağını eritin veya mikrodalgada ısıya dayanıklı bir ölçüm kabında eritin ve soğanların üstüne dökün. Soğan dilimlerini maşayla tereyağına atın.

Çanağı mikrodalgada bekletip soğanları yüksek ateşte 10 dakika ısıtın. Elim Kokmadan Nasıl Soğan Soyabilirim?

Soğanları mikrodalgadan çıkarın ve pişirme kabını dikkatlice çıkarın. Soğanları karıştırın ve onları mikrodalgaya geri koyun. Soğanları beş dakika daha pişirin.

Soğanları mikrodalgada bekletip bir dakika aralıklarla pişirin, her dakika sonra istediğiniz gibi pişene kadar kontrol edin. Soğanları servis etmeden önce iki ila üç dakika soğumalarını bekleyin. Soğan Suyu Nasıl Çıkarılır?