Ana SayfaSAĞLIKBiberiye Yağının Yan Etkileri

Biberiye Yağının Yan Etkileri

Biberiye için en yaygın kullanım alanı, spagetti veya lazanya gibi yemekleri baharatlamak içindir. Biberiye bitki formunda kullanıldığında tıbbi amaçlara da sahip olabilir. Biberiye yağı aromaterapi ve banyolarda kullanılabilir. Biberiye yağı kullanmanın faydaları vardır, ancak bazı potansiyel yan etkileri de vardır.

Toksisite
Biberiye yağı hiçbir zaman içsel olarak tüketilmemeli veya yutulmamalıdır. Biberiye yağı, ağız yolu ile alındığında kafur ve diğer toksik kimyasallar içerdiğinden toksik olabilir. Ağız yoluyla alındığında biberiye yağı epileptik konvülsiyonlara, böbrek hasarına, sindirim sorunlarına ve ölüme neden olabilir. Bu nedenle, biberiye yağı sadece harici olarak kullanılmalıdır. Biberiye yağı yutulursa derhal tıbbi yardım alın. Biberiye Özü Yağı Nasıl Yapılır?

Kan Şekeri Seviyeleri
Biberiye yağı kan şekeri seviyesini yükseltebilir, ancak şeker hastalığı veya hipoglisemili hastalarda tehlikeli olabilir. Şeker hastalığınız veya hipogliseminiz varsa biberiye yağı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Biberiye yağı kullanıyorsanız ve kan şekerinizi yükselttiğinden şüpheleniyorsanız hemen kontrol edin ve öyleyse bir doktora başvurun.

Cilt problemleri
Biberiye yağı dermatite veya diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Biberiye ve Cilt Bakımı

Alerjik reaksiyonlar
Biberiye yağı kullanıyorsanız ve alerjiniz varsa, döküntü yapabilir ve hatta bir astım krizi geçirebilirsiniz.

Saç uzaması
Biberiye yağının saç uzamasına neden olduğu bilinmektedir. Daha uzun saçlar istiyorsanız bu iyi bir şey olabilir. Eğer böyle bir şey istemiyorsanız kafa derisine biberiye yağı uygulamayı veya banyoda kullanmayı tercih etmeden önce bu olasılığın farkında olur. Biberiye İle Yapılabilecek En Lezzetli 5 Tarif

Kas İskelet Etkileri
Sık çalışılmamasına rağmen, kas-iskelet sistemi etkileri biberiye yağı kullanımıyla ilişkilendirilebilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler