Ana Sayfa GÜZELLİK Saç Spreyi Yerine Deniz Tuzu Spreyi Nasıl Kullanılır?

Saç Spreyi Yerine Deniz Tuzu Spreyi Nasıl Kullanılır?

Deniz tuzu spreyi en çok dalgalı saçlar yapmak için kullanılır, ancak ürün aslında bundan çok daha çok yönlüdür. Bu yazımızda deniz tuzu spreyi ile saçlarınıza nasıl şekil verebileceğinizi ele alacağız. Böylece saçınıza şekil vermek isterken birçok farklı ürün ve kimyasal almak zorunda kalmayacaksınız.

Plaj Dalgaları Yaratın
Saçlarınızı nemli hale getirin, sonra geniş dişli bir tarak kullanarak tarayın.
Temiz saçınıza deniz tuzu spreyi eşit olarak sıkın, sadece köklere çok fazla sıkmayın. saçlarınızı bölümler halinde elinize alın ve yukarıya doğru sıkıştırın. Spiral olarak, saç telleri birbirini tutmalı ve doku oluşturmalıdır. Tüm saçınızı bu şekilde sıktıktan sonra kendi halinde kurumasını bekleyin. Saçınız kuruduğunda plaj dalgasına sahip olacaksınız. Sağlık ve güzellik için mucize “Deniz Tuzu”

Dağınık saç Yaratın
Normal veya nemlendirici şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın, daha sonra saçınızı kurutun. Saçınızı deniz tuzu spreyi ile hafifçe nemlendirin. Plaj dalgasından farklı olarak bu kez köklere de deniz tuzu uygulayın. Deniz tuzu spreyini çok kullanırsanız saçlarınız ağırlaşabilir. Parmaklarınızı saçlarınızın arasında geçirerek kuruyuncaya kadar sallayın. Böylece saçlarınız doku kazanacak, biraz kabarık, hafif dalgalı olacaktır. İstediğiniz noktaya geldikten sonra saçlarınızı taramayın. Deniz tuzu spreyi nasıl yapılır?

Gevşek bukleler Yaratın
Saçınızı yıkadıktan sonra bölümlere ayırın ve sıkı topuzlar meydana getirin. Saçınızı bu şekilde kuruduktan sonra açın ve üzerine az miktarda deniz tuzu spreyinden sıkın. Deniz tuzu spreyi sıktıktan sonra bukleleri elinizle sıkıştırın. Ancak çok fazla oynamayın çünkü saçınız düzleşebilir. Bu şekilde kurumaya bırakın.

Düz Saç yaratın
Bu uygulamayı yapmadan önce saçlarınızın 24 ila 48 saat arasında yıkanmamış olması gerekiyor. Deniz tuzu spreyi, düz, günlük saçlara stil vermek için iyi bir yoldur. deniz tuzu kullanarak yıkamalar arasında saçınızın iyi görünmesini sağlar. Saçlarınıza iyice deniz tuzu sıkın. Saçınızı deniz tuzu spreyi ile karıştırın, kökten uca kadar çalışın. Saçınızı biraz nemli hissedeceksiniz. Geniş dişli bir tarak iye saçınızı tarayın. Düz bir şekilde taramak yerine dışa doğru taraklamak önemlidir. Düz bir şekilde tararsanız deniz tuzu yayılacak, ancak saçınızda çok fazla kalmayacaktır. Deniz tuzu sabunu nasıl yapılır?

Topuz ve Örgü Saçları Sağlamlaştırın
Saçlarınızı yıkayın ve kurutun. Saçlarınızı deniz tuzu spreyi ile kaplayın. Kökten ucuna kadar. Ürünü saçlarınız boyunca eşit olarak yaymak için bir tarak kullanın.
Oldukça bol miktarda deniz tuzu spreyi uygulayın. Saçınız dokunulduğunda biraz nemli olmalı, ama gözükmemeli ya da hissedilmemelidir. Saçınızı en sevdiğiniz şekilde toplayın. Topuzunu yaptıktan sonra bir kez daha deniz tuzu spreyi sıkın. Bu şekilde saçınızın kurumasını bekleyin. Deniz tuzu spreyi ile topuzunuz çok sağlam ve uzun ömürlü olacaktır.

İlgili Makaleler

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Adaçayı Yağının Olağanüstü Faydaları

Adaçayı yağı, adaçayı bitkisi gibi çok faydalıdır. Adaçayı bitkisi, yemeklerde baharat olarak kullanılırken, çayı...

Tuz İle Cildi Ovmanın Faydaları

Tuz ile cildi ovmanın faydaları çok fazla. Güzellik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan deniz tuzları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,883BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...