Ana SayfaGÜZELLİKSpor Sütyeni Nasıl Seçilir?

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?

Doğru spor sütyen seçmek, her beden, şekil veya aktivite seviyesine sahip kadınlar için çok önemlidir. Çoğu kadın sporcu destek ve rahatlık için spor sutyeni giyse de, çoğu muhtemelen yanlış beden giyiyor. Bu meme ağrısına ve hatta yumuşak doku hasarına neden olabilir. Gereksiz bir rahatsızlık duymadan aktif bir yaşam tarzı sürdürebilmeniz için doğru sütyen kullanmak önemlidir.

En iyi performans ve konfor için, spor sutyeni desteğini, yaptığınız aktivite türüyle eşleştirmek önemlidir. Spor sütyenleri üç seviyede destek sağlamak üzere tasarlanmıştır: Düşük, orta ve yüksek etkili sporlar olarak. Spor sütyenleri çeşitli hareketlerle meme hareketini en aza indirir. Sütyenden Kol Altınız Taşıyorsa

Üç çeşit spor sütyeni vardır
Kapsüllü spor sütyenleri: Bu sütyenler, her göğsü ayrı ayrı sarmak ve desteklemek için bireysel kapsül kullanır. Bu sütyenlerde sıkıştırma yoktur (çoğu günlük sütyen kapsülleme sütyenleridir), bunları düşük etkili faaliyetler için en iyisi yapar. Kapsüllü sütyenler, sıkıştırma sütyenlerinden daha doğal bir şekil sağlar.

Sıkıştırma sporu sütyenleri: Bu sütyenler göğüs hareketi kısıtlamak için göğüsleri göğüs duvarına doğru sıkıştırır. Tasarıma yerleştirilmiş kaplar yoktur. Sıkıştırma sporları sütyenleri düşük ila orta etkili etkinlikler için en iyi şekilde çalışma eğilimindedir.

Sıkıştırma / kapsülleme spor sütyenleri: Birçok spor sütyeni, yukarıdaki yöntemleri destekleyici ve rahat bir stilde birleştirir. Bu sütyenler, tek başına sıkıştırma veya kapsüllemeden daha fazla destek sunar ve bu da yüksek etkili faaliyetler için genellikle en iyisini sağlar. Uyurken Sutyen Takmak Göğüslerin Sarkmasını Önler Mi?

Spor Sütyeni Özellikleri

Bant: Birincil destek kaynağı, bir spor sütyeninin temelini bant oluşturur. Bant, göğüs kafenizin çevresine oturmalı, ancak çok sıkı olmamalıdır. Vücudunuzla bant arasına iki parmak sığdırabiliyorsanız (ancak daha fazla değil), bu iyi bir uyum belirtisidir. Geniş bantlar dar bantlardan daha destekleyici olma eğilimindedir.

Omuz kayışları güvende hissetmeli ve aşağı ve yukarı hareketi azaltmak için minimum gerginlik sağlamalıdır. Bantta olduğu gibi, omuzlarınız ve kayışınız arasına iki parmağınızı sığdırmanız gerekir (ama daha fazlası değil). Geniş kayışlar ağırlığı daha iyi dağıtır ve dar olanlardan daha fazla konfor sunar. Kayışlar, yüksek etkili faaliyetler sırasında omuzlarınızdan kaymamalı veya omuzları sıkmamalı. Sütyen Takmak Zararlı mı?

Ayarlanabilir kayışlar özelleştirilebilir en uygun oturumu sunar ve genellikle kapsülleme stili spor sütyenlerinde bulunur.

Arka kapatma: Çoğu spor sütyen başınızın üzerinden giyilirken, bazılarının kancalı sırt kısmı kapanır. Yeni bir spor sutyeni takarken, en uzak kancayı kullanın. Bu şekilde, sütyen kaçınılmaz olarak gerildiğinde, daha yakın olan kancayı kullanabilirsiniz.

Balenli: Balenli spor sütyeninin faydası, her bir memeyi ayrı ayrı desteklemesi ve hareketi en aza indirgemesidir. Balenler göğüs kafenize karşı, göğüs dokusunun altında düz durmalı ve dürtmemelidir. Sütyen Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Esneklik: Kumaşlar nemi cildinizden uzaklaştırır ve sizi rahat ettirir. Bir spor sütyeni ne kadar destekleyici olursa, daha sağlam kumaşı ve yapısı nedeniyle nemi emmesi o kadar etkili olacaktır.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler