Ana Sayfa Ev DEKORASYON Evinizde Kendinizi Huzursuz Mu Hissediyorsunuz?

Evinizde Kendinizi Huzursuz Mu Hissediyorsunuz?

Eviniz gevşeyip ve tamamen kendiniz olabileceğiniz bir yer. Bu yüzden evinizin iç mekanının sizi sakin, stressiz veya sıkıntısız hissetmemenizi sağlaması çok önemlidir. Eviniz bir ev gibi hissetmiyor musunuz ve bunun yerine stresli hissettiriyor mu? Bu, etrafınızdaki şeylerden kaynaklanıyor olabilir.

Araştırmalar aşağıdaki listede yer alanların ruh halinizi etkileyebileceğini ve hatta mutsuz hissetmenize neden olabileceğini göstermiştir.

Çocuk oyuncakları: Çocuğunuz varsa evin etrafında oyuncaklar bulunması kaçınılmazdır. Ancak Barbie bebekleriyle kaplı yüzeyler, çizimler ve boya kalemleri dağınık bir eve dönüşür ve bu sizi çok huzursuz hissetmenize neden olabilir. Çocuklarınızın oyuncaklarını gün sonunda bir yere koymalarından emin olun. O kadar oyuncak satın almamak da yardımcı olabilir; Muhtemelen eşyalarının yarısını bile kullanmıyorlar. Dağınıklıktan Kurtulmak İçin Kendinize 8 Soru Sorun

Hediyeler veya hatıralar: Tabii ki, bir çok kişi size bu hediyeleri iyi niyetli olarak verdi. Sık sık evin etrafına yadigarı ya da armağanı yerleştirme zorunluluğu hissediyoruz. Ama seni mutlu etmiyorsa, bu aslında biraz israf değil mi? Öyleyse, sadece bunları çöp kutusuna atın ya da bunu yapmak istemiyorsanız, tavan arasına alın.

Çocukluk anıları : En sevdiğiniz bebeği ya da doldurulmuş hayvanınızı atmak zorunda değilsiniz; çok fazla duygusal bir değeri var. Ancak bu evinizin görünen bir bölümünde durmak zorunda değil. Kutuya koyun, böylece istediğiniz zaman bakabilirsiniz.

Koleksiyonlar: Eski vinil plak koleksiyonunuzda hala evinizde özel bir yer var mı, ancak bunları yıllar önce toplamayı bıraktınız mı? Tavan arasına veya bodruma koyun veya onlardan kurtulun. Belki başkalarını onlarla çok mutlu edebilir veya onlardan bir miktar para kazanabilirsiniz. Yatakların Altı En İyi Nasıl Değerlendirilir?

Perdeler: Uzun renkli perdeler ilk başta iyi bir fikir gibi görünebilirdi, ama şimdi sadece oturma odanızı karartıyorlar. Ayrıca, çok fazla toz çekiyorlar . Onlara her baktığınızda, düşün. Perdeleri açık renkte satın almak en iyisidir, çünkü bu evinizi daha canlı görünmesini sağlar.

Ev bitkisi eksikliği: Evinizi gerçek bir ev yapmak için yeşil alana ihtiyacınız var! Oturma odanızı bir ormana çevirmenize gerek yok, ama güzel bir yeşil bitki evinizdeki atmosfer için harikalar yaratabilir.

Aydınlatma: Yanlış aydınlatma türü, evinizi neşesiz ve soğuk hissetmenize neden olabilir. Tavan lambaları güzel değildir; Onlar tamamen pratiktir. Bu yüzden koltukta rahat bir gece geçirdiğinizde kapalı olanları bırakmalı ve hoş bir ortam aydınlatmasına yatırım yapmalısınız.

İlgili Makaleler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde sarı, sonra kahverengi olan beyaz, tozlu lekeler veya yamalar olarak...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak isteyip de bunu bir türlü başaramadıysanız, küvetinizdeki lekeler, küf, kararan...

Ev Yapımı Çürük Kremi

Çürük kremi özellikle en küçük darbede tenlerinde morarıklar olan kişiler için mükemmel bir ürün. Ağrıları ve çürükleri hafifletmek için tamamen doğal bir krem ​​hazırlayabilirsiniz....

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...