Ana Sayfa HAYAT Geceleri Mavi Işıktan Kaçınımanın Yolları

Geceleri Mavi Işıktan Kaçınımanın Yolları

Mavi ışık engelleyen gözlükler, sağlıklı bir sirkadiyen ritmini teşvik etmenin ve vücudunuzun hormon seviyelerini düzenlemenin yollarından sadece bir tanesidir. Bunu yapmanın diğer yolları şunlardır:

Hava karardıktan sonra TV’ye, bilgisayarlara, tabletlere ve akıllı telefonlara maruz kalmayı azaltın veya önleyin.

LED sokak lambalarından kaçının veya bu lambalardan gelen mavi ışığı filtrelemek için mavi renkli gözlüklerinizi takın.

Yatak odanıza bir karartma perdesi takın ve aydınlatmalı bir ekrana sahip saatler dahil olmak üzere tüm ışık kaynaklarını kapatın. Kaçınılmaz olan ışık kaynaklarını engellemek için bir göz maskesi kullanın.

Karanlık düştüğünde ekranın mavi ışık seviyelerini otomatik olarak azaltmak için bilgisayarlarda ve tabletlerde f.lux gibi bir uygulama kullanın .

Lambalarınızı gece turuncu veya kısık kırmızı ampullerle değiştirin. Ya da daha iyisi, bir tuz lambası kullanın . Sakinleştirici bir parıltı sağlamanın yanı sıra, havayı temizler.

Gün boyunca yeterince doğal ışık alın. Sadece iyi bir gece uykusu sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda D vitamini eksikliğinden de kurtulursunuz.

En iyi sonucu almak için, sabahın erken saatlerinde güneşe çıkın ya da kahvaltınızı açık havada yapın. Yaklaşık onbeş dakika güneşte kalmak sizi uyandırmak ve iç vücut saatinizi başlatmak için yeterli olmalıdır. Mümkünse, öğle saatleri dışında güneş ışığı alın.

İlgili Makaleler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak...

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,843BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde sarı, sonra kahverengi olan beyaz, tozlu lekeler veya yamalar olarak...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak isteyip de bunu bir türlü başaramadıysanız, küvetinizdeki lekeler, küf, kararan...

Ev Yapımı Çürük Kremi

Çürük kremi özellikle en küçük darbede tenlerinde morarıklar olan kişiler için mükemmel bir ürün. Ağrıları ve çürükleri hafifletmek için tamamen doğal bir krem ​​hazırlayabilirsiniz....

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...