Ana Sayfa HAYAT PRATİK Banyo Fayansları ve Harçlarını Temizlemenin 7 Doğal Yolu

Banyo Fayansları ve Harçlarını Temizlemenin 7 Doğal Yolu

Hiçbir şey banyo ya da mutfakteki pis ve eski fayanslardan daha eski ve kirli görünemez. Bunlar ayrıca ciddi sağlık riskleri oluşturan küf ve bakteri barındırırlar.

İşte bu yüzeyleri temiz ve pürüzsüz yaparak yeniden canlanmasını sağlayabilirsiniz.

1. Karbonat
Su lekelerinin düzenli olarak temizlenmesi, minimum ürün kalıntısı ve toz için, karbonatın hafifçe aşındırıcı etkisi, ihtiyacınız olan her şey olabilir. Banyo Fayanslarında Küflü Alanları Temizleyebilirsiniz

Nemli bir süngeri karbonat içine batırın ve fayansları, harçları ve diğer banyo ve mutfak yüzeylerini fırçalamak için kullanın. Ilık su ile iyice durulayın ve iyice silin.

2. Sirke
Doğal temizleyiciler arasında, sirke çok yönlü ve etkilidir. Asidik yapısı, küf ve bazı bakterilerin büyümesini engelleyen bir ortam yaratması anlamına gelir. Ayrıca sabun kokusu, mineral tortuları, su lekeleri ve daha fazlası ile yok etmek için harikadır.

Bir şişeye eşit miktarda beyaz sirke ve su karıştırın ve yüzeylere cömertçe püskürtün. Fırça veya süngerle fırçalamadan önce birkaç dakika bekletin. Ekstra sert lekelere, karbonat ve sirke ile kombine edebilirsiniz.

Sirke ayrıca günlük bir önleyici madde olarak çalışır, bu nedenle duştan çıkmadan önce bu karışımı fayans ve cam yüzeylere püskürtün. Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

3. Tuz
Tuz, küf gibi, tek hücreli organizmaları dehidre ederek öldürür. Şaşırtıcı bir şekilde, bunun çalışması için, tuz uygulaması yapılırken küfün bulunduğu alan ıslak tutulmalıdır !

Yer karoları veya diğer düz yüzeyler için, bölgeyi nemli bir bezle ovun ve oluklu parçalara fırçalamadan önce tuzu serpin. Gece bu işlemi yapın sabah temizliğinizi yapabilirsiniz.

Epsom tuzları dahil olmak üzere her türlü kaba tuz bu amaçla kullanılabilir.

4. Limon Suyu
Limon suyu, lekeleri ve cilt lekelerini hafifletme yeteneği nedeniyle doğal güzellik meraklıları arasında favoridir. Fayanslar söz konusu olduğunda aynı eylemlere sahiptir – etkili bir leke çıkarıcıdır. Sirke gibi, taze limon suyu doğada asidiktir ve küf ve bakteriler için misafirperver bir ortam yaratır.

Karbonatla kombine edildiğinde en iyi şekilde çalışır. Harç Temizlemenin En İyi Yolları

5. Boraks
Boraks doğal mineraldir, tuz göllerinin mevsimsel buharlaşmasının bir ürünüdür. Çok alkalidir (pH 9.3 ile), bu yüzden boraks temizleme, dezenfekte etme ve koku gidermede çok etkilidir.

Boraksı karbonatla aynı şekilde kullanın: Nemli bir süngeri bir boraks tozu kabına batırın ve fayans ve fayans aralarını parlaşıncaya kadar fırçalayın.

6. Hidrojen Peroksit
Her şey harç beyazlatmak ve inatçı küflerikaldırmak için başarısız olduğunda, hidrojen peroksit kullanmanın tam zamanıdır. Tipik olarak kesikleri sterilize etmek için kullanılan hidrojen peroksit fungisit ve beyazlatıcı bir ajandır.

Hidrojen peroksiti kalın bir macun oluşturmak için beyaz un ile karıştırın. Bunu temizleyeceğiniz alana sürür. Üstünü plastik bir örtü ile örtün. Soğuk suyla iyice durulamadan önce bir gece beklemesine izin verin. Hidrojen Peroksiti Kullanabileceğiniz 5 Şaşırtıcı Alan

7. Buharlı Temizlik
Kir, sabun artığı, bakteri ve küfü temizlemek için son derece etkili bir yöntem olan buharlı temizleyiciler, işlerini yapmak için yüksek ısıl ve basınç kullanır.

Bu makineler hiç kimyasal ürün gerektirmez – kimyasal ve küf alerjisi olanlar için mükemmel bir seçenek olabilir .

Buharlı temizlik, harç hatları ve fayanslar için harika olsa da, silikon derzleri veya anotlanmış veya emaye yüzeyler için uygun değildir.

İlgili Makaleler

Banyo Fayanslarında Küflü Alanları Temizleyebilirsiniz

Banyonuzun özellikle küvet veya duşakabinin bulunduğu yerlerdeki fayans araları bir süre sonra sürekli nemli...

Sırsız Seramik Karo ve Harç Nasıl Temizlenir?

Sırsız seramik karo ve harç, son derece popüler olan mat bir yüzeye sahiptir. Bununla...

Oje İle Yapabileceğiniz Sıradışı Kullanımlar

Ojeyi tırnaklarımızı boyamak için kullanıyoruz ama başka hangi işler kullanabileceğimizi, hayatımızı kolaylaştırabileceğini genellikle bilmiyoruz....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,342BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir. Ezicinin her bir gözüne kaçmış olan sarımsak parçalarının temizlenmesi ve...

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla yiyebilmek için kışlık hazırlık yapma zamanı geldi. Ağustos ayı sonları,...

Cildiniz Kahve ile Hayat Bulsun

Kahve, cilt bakımında ayrı bir yeri olan özel bir ürün. Çatlaklardan tutun da anti-aginge kadar cilde sayısız faydası var. Peki kahve cilt bakımında niçin...