Ana Sayfa HAYAT Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

0
1726

Tezgahlarınızda görmek istediğiniz son şey çizilmeler ve yıpranmalardır. Çünkü granit tezgahlar pahalıdır. Ancak, endişelenmemelisiniz. Granit aslında cilalamış en kolay taşlardan biridir. Birkaç ev aleti yardımıyla ve biraz zamanla tezgahınızı tekrar pürüzsüz olacak şekilde cilalayabilirsiniz. Granit Tezgahlar Nasıl Temizlenir?

Adım 1 – Tezgahınızı Temizleyin
Granit tezgahınızı parlatmadan önce, kirleri çıkarmak için iyice temizlemeniz gerekir . Yüzeye bir granit temizleyicisi ile püskürtün ve tezgahı yumuşak bir sünger veya aşındırmayan bir bezle silin. Kağıt havlu veya temiz bir bezle kurulayın. Tezgahdaki Yanık İzleri Nasıl Çıkarılır?

Kendi Temizleyicinizi Yapın

Alternatif olarak, tamamen doğal bir sıvı sabun ve ılık suyun kombinasyonu ile kendi temizlik solüsyonunuzu kullanabilirsiniz. Boş bir sprey şişesine birkaç damla sıvı sabun koyun ve gerisini suyla doldurun. Ardından şişeyi kapatın ve sallayın ve yukarıdaki talimatları izleyerek tezgahınızı temizlemek için bu karışımı kullanın. Mutfak Tezgahlarını Temizlemenin Püf Noktaları

Adım 2 – Bir Cila kullanın

Tezgahınızda kullanılacağınız bir granit parlatma ürünü satın alabilirsiniz. Bazı taş parlatıcılar asitli veya granit aşındırıcı olduğundan, ürününüzün granit açısından güvenli olduğundan emin olun. Parlatıcıyı tezgahınıza paketin üzerinde verilen talimatları uygulayarak kullanın. Ardından, tezgahınızı geniş, dairesel hareketlerle aşındırıcı olmayan bir bezle iyice ovalayın. Parlatıcıyı talimatlara uygun olarak durulayın. Mutfak Tezgahı Çeşitlerinden Hangisi Daha Kullanışlı?

Kendiniz Parlatıcınızı Yapabilirsiniz.

Kendi cilanızı yapmak için kabartma tozu ve ılık su kullanın. Küçük bir kapta, 3 fincan ılık suyun içine 1 / 4’lük kabartma tozunu birleştirin. Malzemeleri hafifçe karıştırın. Ardından cilayı tezgahın üzerine yaymak için bir kağıt havlu veya bez kullanın. Bu karışım ile yüzeyi ovduktan sonra nemli bez ve ılık su ile tezgahınızı temizleyin. Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Tezgahınızı parlatmanın yanı sıra, granitlerinize iyi bakarak yeni görünümlü olmasını sağlayın. Örneğin tezgahınızda daima kesme tahtaları, bardak altlığı ve sıcak tencereler için altlık kullanın.