Ana SayfaSAĞLIKHer Evde Aloe Vera Bitkisinin Olması İçin 10 Neden

Her Evde Aloe Vera Bitkisinin Olması İçin 10 Neden

Aloe Vera hem iç hem de dış hastalıkları tedavi etmek için tarih boyunca kullanılmıştır. Aloe Vera jeli, yanıkların neden olduğu ağrı ve iltihaplanmayı ya da daha spesifik olarak güneş yanığını hafifletme kabiliyeti ile geniş ölçüde tanınır. Bununla birlikte, çoğu insan, bu şaşırtıcı bitkinin tamamı tarafından sunulan tüm sağlık yararlarını bilmiyor. Aloe Vera Suyunun Faydaları ve Yan Etkileri

İşte Aloe Veranın harika özellikleri ve kullanım alanları…

1. Zengin Vitamin Kaynağı
– B1 (tiamin) – özellikle karbonhidratların metabolizmada metabolik fonksiyonu için önemlidir.

– B2 (riboflavin) – diğer birçok B vitamini de dahil olmak üzere diğer vitaminlerin sentezi için gereklidir. Ayrıca sindirim ve metabolizmayı artırır.

– B3 (niasin) – HDL (iyi) kolesterolü geliştirirken LDL (kötü) kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltır. Karaciğer, böbrek, kalp ve bağırsak işlevi için de önemlidir.

– B6 (piridoksal fosfat) – karaciğer ve kas dokusunda depolanmış glikojenden glikoz salınımı ve amino asitlerin metabolizması için gereklidir. Aleo Vera Suyunu Kendiniz Yapabilirsiniz

– C (askorbik asit) – bir antioksidan olarak işlev görür, kolajen üretimini uyarır ve birçok enzim reaksiyonunda önemli bir rol oynar.

– B9 (folat) – DNA’nın sentezi ve onarımı ve aynı zamanda sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir.

– A (beta-karoten) – bir antioksidan olarak işlev görür, göz sağlığını iyileştirir ve meme ve yumurtalık kanseri riskini azaltabilir. 5 dakikada aloe veralı limonta yapın

2. Minerallerin Mükemmel Kaynağı
– Kalsiyum – kemik yoğunluğu, akıl sağlığı, kas fonksiyonu, vasküler sağlığı artırır. Ayrıca menopozdaki kadınlarda osteoporozu önler.

Çinko – daha güçlü bağışıklık sağlığını destekler ve insan vücudundaki yaklaşık yüz enzim fonksiyonu için gereklidir.

– Bakır – özellikle kandaki oksijen taşınması ve işlenmesi için kardiyovasküler sağlık için gereklidir.

– Demir – öncelikle kan dolaşımında oksijen ve karbondioksitin taşınması için gereklidir.

Potasyum – sağlıklı beyin ve sinir sistemi fonksiyonları yanı sıra vücut sıvı seviyelerinin düzenlenmesi için önemlidir.

Magnezyum – DNA ve RNA sentezi dahil olmak üzere yüzlerce enzimatik süreç için gereklidir. Ayrıca vücutta daha verimli enerji transferini teşvik eder. Aloe veralı diş macunu tarifi

3. 8 Temel Amino Asit içerir
Lizin – sağlıklı, genç görünümlü bir cildi destekleyen elastin ve kollajen üretimine yardımcı olur

Valin – kas dokusunda enerji ve hücre rejenerasyonu için kullanılır.

Metionin – karaciğer fonksiyonu ve kardiyovasküler sağlık için küçük miktarlarda gereklidir.

Leucine – artan kas büyümesini ve geliştirilmiş kas fonksiyonunu uyarır. (Biotin ile birlikte kullanılması önerilir.)Aleo Vera’nın Sarı Suyu “Lateks”e Dikkat

Isoleucine – yağ asitlerinin sindirilmesine yardımcı olur ve kan glikoz seviyelerini düzenler. (Biotin ile birlikte kullanılması önerilir.)

Fenilaianin – analjezik ve antidepresan olarak kullanılır

Histidin – birçok enzimatik fonksiyonda yardımcı olur.

Glutamin asit – hücresel metabolizmada önemli bir bileşen olarak davranır. Aloe vera bitkisinin bakımı ve çoğaltılması

4. Sindirime Yardım Eder
Aloe Vera suyu sindirim sorunlarına yardımcı olur. Aynı şekilde Aloe Vera jeli, yanmış cildi rahatlatır, Aloe bitkisinin suyu, mide ve bağırsakların astarını rahatlatır. Ilımlı alınan Aloe suyu irritabl bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkların hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca mide ülserlerini iyileştirmek ve bağırsaklardaki mikro-flora popülasyonunu düzenlemek için kullanılabilir.

5. Anti-mikrobiyal
Aloe Vera suyu, bakteri, mantar, mikrop ve diğer mikroorganizmaların büyümesini engelleyen çeşitli kimyasal bileşenler içerir. Bunlar arasında sülfür, salisilik asit, sinnamik asit, lupeol, fenol ve üre nitrojeni sayılabilir.

6. Bağışıklık sistemini güçlendirir
Aloe Vera, artmış bağışıklık fonksiyonunu uyaran çeşitli polisakkaritler içerir. Bu nedenle Aloe Vera suyu sık sık hastalıktan korunmak için alınır.

Ayrıca, daha önce belirtildiği gibi, Aloe suyu, anti-oksidan C Vitamini içerir ve bu da bağışıklık sistemini viral ve bakteriyel ataklara karşı güçlendirmeye yardımcı olur.  Aloe Vera Jelini Uzun Süre Saklama Yöntemleri

7. Yağ Asitleri
Aloe Vera suyu, insan vücudu üzerinde olumlu etkisi olan üç önemli bitki sterolünü içerir.

Lupeol – anti-inflamatuar, anti-mikrobiyal, anti-protozoal, anti-tümör ve kemoprevitatif özellikler gösterir.

Campesterol – bağırsaklarda kolesterol emilimini azaltır.

Beta-sitosterol – aynı zamanda kötü kolesterolü azaltır ve bazı kanserlerin tedavisinde yardımcı olabilir.

Aloe Vera’da bulunan diğer yağ asitleri arasında linoleik, linolenik, oleik, stearik, palmitik, miristik ve kaprilik asitler bulunur.

8. Güçlü Detokslayıcıdır
Jelatinimsi yapısı nedeniyle Aloe Vera, sindirim sisteminden geçerken detoksifiye olmaya yardımcı olur. Ayrıca, sıvı taşıma ve regülasyonda vücuda yardımcı olan çeşitli mineral iyonları içerdiğinden, Aloe Vera suyu tüketimi, toksinleri terleme yoluyla cildinizden daha etkili bir şekilde ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Buzluğunuzda Her Zaman Aleo Vera Küpleri Bulundurun

9. pH’ınızı yükseltin
Asidoz – vücudun pH’ının çok düşük olduğu bir bozukluk – hastalığa ve enfeksiyona artan duyarlılık, zihinsel ve fiziksel yorgunluk, iştahsızlık ve yönelim bozukluğu gibi her türlü sağlık sorunlarına neden olabilir. Asidozun birtakım muhtemel nedenleri olabilir, ancak hepsi tek bir temel çözüme ulaşır: vücudunuzu ve kan pH’ınızı nötr bir seviyeye getirmek için bir yol bulun. Aloe Vera suyunun önemi burada başlar. Yüksek konsantrasyondaki mineraller nedeniyle Aloe Vera alkalileştirir ve hafif asit asidik vakalarını tedavi etmek için kullanılabilir.

10. Cilt ve Saç Sağlığını İyileştirin
Aloe Vera jeli cilt ve saç için çeşitli faydalar sunar. Hem hafif hem de yağlı olmayan fantastik bir doğal nemlendiricidir. Aloe Vera’daki antioksidan bileşenler de yaşlanmanın erken belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Aloe Vera’da bulunan polisakkaritler, enfeksiyonla mücadele eden ve yaraların daha daha hızlı iyileşmesine yardımcı olan kandaki mikrofaj aktivitesini artırır. Aloe Vera jelin kolajen üretimini de uyardığı gösterilmiştir. Aloe jelindeki yüksek amino asit seviyeleri de hücre yenilenmesi için mevcut olan enerji miktarını arttırır. Aloe’nin anti-mikrobik özellikleri kafa derisi enfeksiyonlarına karşı savaşmaya ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir. Son olarak, Aloe Vera jeli, sağlıklı bir cilt ve saç sağlayan vitamin ve minerallerle doludur.Aleo vera ile cilt bakımı nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler