Ana Sayfa SAĞLIK Kırkkilit Otu Nasıl Kullanılır?

Kırkkilit Otu Nasıl Kullanılır?

0
837

Besin değeri çok yüksek ve bir çok sağlık yararı bulunan Kırkkilit otunun nasıl kullanılması gerektiğini bu yazımızda ele aldık.

Kemik yoğunluğunu arttırın – Günlük kalsiyum içeren bir Kırkkilit otu takviyesi alın.

Bitkisel bir saç durulaması olarak – Güçlü bir bitki çayı demleyin (1 bardak su içinde yarım bardak Kırkkilit otu), bir saat demleyin, süzün ve duşta saç durulaması olarak kullanın.

Yaralar ve aftlar için – Kuru otu muz ile öğütün ve bir macun oluşturmak için yeterli su ekleyin sonra yara veya kabarcıklara sürün. İyileşmeyi hızlandırmak için gazlı bezle örtün.

Tırnaklar için – Gücü artırmak, kırılmaları ve ayrılmaları azaltmak için tırnaklarınıza Kırkkilit otu yağı kullanın. Kırkkilit Otunun Faydaları ve Kullanım Alanları

Diüretik olarak – Fazla suyu almak için Kırkkilit otu çayı içiniz.

Boğaz ağrısı – Boğaz ağrısı için Kırkkilit otu ve limon suyu ile güçlü bir infüzyon hazırlayın. (kaynayan suda Kırkkilit otunu demleyin ardından soğutun) Bu infüzyonu gargara olarak günde birkaç kez kullanabilirsiniz.

Yatak ıslatma / mesane sorunları – Günde iki veya üç kez kırkkilit otu özü, mesane ve idrar yolu enfeksiyonu semptomlarının bir kısmını hafifletmek için faydalı olabilir (mutlaka sorunu çözmeyebilir), idrar kaçırma ve hatta yatak ıslatma dürtüsünü giderir. Kırkkilit çayı banyosunu da deneyin (10-15 dakika kaynar suda bir litrelik kurutulmuş kırkkiliti süzün ve banyoya ekleyin).

Kırkkilit Otu Güvenli mi?
Hamilelik veya emzirme döneminde bu bitkiden kaçının. Ancak gerektiğinde saç veya cilt için harici olarak kullanın.

Kırkkilit Otu kullanmak için dikkate alınması gerekenler:

Kırkkilit Otu kullanırken bol su için
Böbrek probleminiz varsa almayın
Bazıları Kırkkilit Otu ile etkileşime girebileceğinden ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışın (potasyum dengesizliğine neden olmak dahil)
Kırkkilit Otu kan şekerini düşürebilir, böylece şeker hastaları kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.
Nikotin izleri içerdiğinden Kırkkilit Otu çocuklar için önerilmez.
Hamile ve emziren kadınlar, herhangi bir güvenlik çalışması olmadığı için Kırkkilit Otu kullanmamalı.
Tiaminaz, tiamin emilimini engelleyebileceğinden, tiaminaz içermeyen bir formül seçin.