Ana Sayfa GÜZELLİK Rhassoul Kilinin Saç ve Cilt İçin Yararları

Rhassoul Kilinin Saç ve Cilt İçin Yararları

0
564

Kil; su ve nem çekme özelliği olan zengin mineraller içeren bir maddedir. Yer altında bulunur ve elde etmesi zordur. Yağ, toksin ve kiri kendine doğru çeker, emer ve cildi arındırır. Ciltteki pullanmayı ve kuruluğu giderir, cildin elastikiyetini kazandırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve cildi yeniler.  Gözenekler için en etkili tedavi yöntemlerindendir. İşte Rhassoul kilinin saçınıza ve cildinize faydaları…

1. Ölü Cilt Hücrelerini Temizler
Peeling birçok farklı cilt sorununa yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olan kan dolaşımını artırır. Rhassoul kili ölü hücrelerin cildin yüzeyinden dökülmesini yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

2. Derin Temizlik ve Gözeneklerin Arındırılması
Sadece yüzünüzü yıkamak, bu gözenekleri temiz ve tıkalı tutmak için yeterli değildir ve ölü cilt hücreleri yağın gözeneklerden serbestçe akmasını engellediğinde, sivilce ve siyah nokta genellikle sonuçtur. Bu yüzden derin bir temizlik gerçekten bir zorunluluktur. Rhassoul kilinin doku ve moleküler yapısı sebebiyle kirleri gözeneklerin içinden çekmeye yardımcı olur. Rhassoul Kilini Diğerlerinden Farklı Kılan Nedir?

3. Yağlı Ciltle Savaş
Yağlı cildiniz varsa, genellikle siyah noktalara, sivilcelere ve benzerlerine yol açabilir. Kilin emici doğası nedeniyle, yüzey yağlarını ve sivilceleri önlemek için gözeneklerin içine sıkışmış sebumu emebilir.

4. Dizlerde ve Dirseklerde Kuru Cildi Yumuşatın
Çoğu zaman giysilerle korunmasına rağmen, dizler ve dirsekler üzerindeki cilt gerçekten kuruma eğilimindedir. Bunun sebeplerinden biri, giysilerin o ince tenli bölgeye baskı uygulamasıdır. Rhassoul kil kuru bölgeler için bir cankurtarandır.

5. Büyük Gözenekleri Sıkma
Yaşlandıkça cildiniz sıkı, küçük gözenekler ve güzel bir cilt için gerekli yapı taşları olan kolajen ve elastini kaybetmeye başlar. Bu, sarkmaya neden olur. Rhassoul kil gibi bir madde, doğal sıkılaştırıcı özellikleri sayesinde, gözenek duvarlarını güçlendirip ve sertleştirebilir, çaplarını azaltabilir.

6. Cilt Detoksifikasyon
Killer, detoksifikasyon kabiliyetleri ile bilinir, ancak Rhassoul kili, yüksek iyon değişimi seviyesi ile bunu tamamen yeni bir seviyeye taşır. Rhassoul kil doğal olarak güçlü, negatif bir elektromanyetik yüke sahipken, cildinizdeki toksinlerin çoğu pozitif bir yüke sahiptir. Bu, kili kullanmak cildinizi detoksifiye etmek için idealdir. Sadece sebum ve kiri değil, cildin gözeneklerini tıkayan toksinleri ve atıkları da çıkarabilir. Rhassoul Kili İle Yapabileceğiniz Tarifler

7. Cilt Tahrişleri Önler
Rhassoul kili, egzama ve sedef hastalığı gibi enflamatuar cilt hastalıklarını yatıştırmaya yardımcı olan cilde rahatlatıcı bir etki sağlar . Çoğu cilt hastalığına egzama terimi altında sınıflandırılan iltihap ve tahriş neden olur. Atopik dermatit olarak da bilinen egzama kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, pullu lekeler, dökülme ve ağır vakalarda bile çatlama veya kanama ile ilişkilidir. Etkilenen alanda Rhassoul kili kullanıldığında, sorunu gidermeye yardımcı olur.

8. Kepekle Mücadele
Rhassoul kili mükemmel bir eksfoliyatör ve emici olduğundan, kepekle savaşmaya yardımcı olmak için ciltteki sebum salgısının doğal dengesini dengeleyerek ölü cilt hücrelerini eksfoliye etmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olur .

9. Doğal Bir Şampuan Olarak Çalışır
Kil, pek çok şampuanın güçlü alkalinitesi olmadan nazikçe temizlediği için en iyi doğal şampuan alternatiflerinden biridir. Su ile karıştırıldığında bir miktar köpük oluşturan bazı bitki materyallerinde bulunan doğal temizleme ajanları olan yüksek düzeyde saponinler içerir.

10. Saçı Yumuşatır ve parlatır
Rhassoul kili, saçı özellikle yumuşak ve ipeksi kılar ve ayrıca kolayca yönetilebilir hale getirir. Güçlü nemlendirici ve remineralize edici özellikleri, saçınıza aradığınız ekstra parlaklık ve ipekliği vererek, onu rakipsiz kılar.