Ana Sayfa HAYAT Evde Yiyecekleri Dondurarak Kurutmanın 10 Faydası

Evde Yiyecekleri Dondurarak Kurutmanın 10 Faydası

Evde yiyeceklerin korunması için farklı yöntemleri deniyorsanız dondurarak kurutmanın 10 önemli faydasını bilmeniz gerekir. Bu yöntem ile meyve ve sebzeyi yıllarca hiç bir besin değerini kaybetmeden saklayabilirsiniz.

1. Küçük Ekipman Gerekli
Mutfağın her yerinde konserve malzemeleri bulmaktan bıktınız mı? Dondurularak kurutma, orta boy bir makineden başka bir şey gerektirmez ve kullanılmadığında saklanması kolaydır.

2. Daha doğal lezzet
Konserve (tatlandırıcılar veya sirke gerektiren) veya kurutucu maddelerin (ki bunlar küçük bir yumuşaklığa neden olabilir) aksine, dondurarak kurutma, yiyeceğinizin doğal tadını çok daha fazla korur, böylece yeniden kullanmak istediğinizde neredeyse aynı tadı verir.

3. Doğal Görünüm
Kimse büzülmüş, donuk renkli yiyecekleri ekici bulmaz. Bu nedenle dondurarak kurutma yoluyla ürünün parlak renk tonlarını korumasına yardımcı olması bir avantajdır. Dondurarak Kurutma Yöntemini Biliyor Musunuz?

4. Neredeyse Tam Beslenme İçeriği
Dondurarak koruma yiyeceği en yüksek tazelikte koruduğu için gıdaların % 97’sine kadar besin içeriğini korumak için mükemmel bir stratejidir. Buna karşılık, diğer koruma yöntemleri, gıdadaki besinlerin yarısından fazlasını tahrip eden ısıya maruz kalır. Diğerleri rafa dayanıklı özelliklerini yüksek fruktozlu mısır şurubu, trans yağlar veya sodyum nitrat gibi potansiyel olarak toksik koruyucu maddelere borçludur.

5. Daha Az Yiyecek Atılır
Her gün bir çok yiyeceği atmaktan bıktıysanız dondurularak kurutma, onları neredeyse süresiz olarak korumak için akıllıca bir çözümdür.

6. Raf Ömrü Yıllarca
Yiyecekler yaklaşık altı ay boyunca dondurucunuzda taze kalır ve konserve rafınızdan üç yıl alabilirsiniz. Ama dondurarak kurutma size 25 yıldan fazla koruma potansiyeli sağlayabilir, bu da önümüzdeki on yıl içinde dünün bahçe hasadı yiyeceğiniz anlamına gelir.

7. Uygun Maliyet
Ev tipi dondurarak kurutucuların her yıl fiyatlarına düşüyor. Bütçenize uygun dondurarak kurutucu alabilirsiniz. Dondurarak Kurutulmuş Yiyecekler Nasıl Rehidrate Edilir?

8. Basit Hazırlık
Dondurarak kurutucu kullanmadan önce dilimleme, parçalama veya başka hazırlıklar gerekmez. Tercih ettiğiniz yiyeceği bir tepsiye yerleştirin, açın ve çalışmasına izin verin. Çoğu makine otomatik olarak yapıldığında kapanacak şekilde tasarlandığından, bir zamanlayıcı ayarlamanız bile gerekmez.

9. Hafif Depolama
Yiyecek ağırlığının büyük bir kısmı su içeriğinden geldiğinden dondurarak kurutma yiyecek ağırlığının çoğunu çeker ve seyahat için uygun, hafif ve çok yönlü bir gıda maddesi sunar.

10. Kilerde az yer tutar
Evde kullanılan kutular, kavanozlar kileri dolduruyor. Ancak dondurularak kurutulmuş yiyecekler çok az yer kaplar, özellikle vakumla kapatıldığında.

İlgili Makaleler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun...

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun...

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun altına koymak ve kutu makinesinin geri kalanını yapmasına izin verme...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir. Hiç kimse solgun ve eski görünümlü kıyafetlerle gezmek istemez. Peki,...

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun ötesinde herhangi bir şey öneriyor mu? Bazıları daha az sodyum...

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir?

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir? Elektrikler kesilince pek çok kişi ufak da olsa bir telaş duyar. Bunun sebebi günlük hayatta kullandığınız ve...