Ana Sayfa SAĞLIK Migren İçin En İyi 10 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Migren İçin En İyi 10 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Migren ağrısı, genellikle bir kaç saat ile birkaç gün arasında sürebilen başın bir bölgesinde zonklamaya neden olan, şiddetli baş ağrısıdır. Migren ağrısına, kusma, bulantı, ışık ve ses hassasiyeti gibi diğer semptomlar eşlik eder. Güçlü ağrı kesicilerin bile yetersiz kalabildiği migren ağrısı için esansiyel yağlardan yardım alabilirsiniz.

Dayanılmaz, şiddetli migren ağrısı 3-4 günden fazla sürebilir. Migren ağrınız olduğunda sürekli ağrı kesicilere yönelmek, kimyasal bileşenlerin uzun vadede sağlığınız üzerinde olumsuz sonuçları olabilir. Esansiyel yağlar kullanarak migren probleminiz için doğal bir çözüm bulabilirsiniz. Migren tanısı nasıl konulur?

Esansiyel yağlardaki sağlığı geliştirici bileşenler, ağrıları yatıştırıp stres düzeyini azaltarak migren ağrısına anında rahatlama sağlayabilir.

1. Lavanta yağı
Lavanta yağı, yüzyıllar boyunca, anksiyete, depresyon ve ağrı ile ilişkili sorunların tedavisinde kullanılmıştır. Bu aromatik bitki, ağrı ve inflamasyonu hafifletmeye ve gevşemeye yardımcı olan keton ve linalool gibi aktif bileşikler içerir.

8 damla Lavanta yağını, 4 damla papatya yağı ve birkaç damla tatlı badem yağını bir şişede karıştırın. Migren ağrısı yaşadığınızda parmak uçlarınızla, birkaç damla yağ karışımından alarak ağrılı bölgeye 10 dakika masaj yapın. Lavanta yağının faydaları

2. Biberiye yağı
Biberiye yağı, baş ağrısı, bulantı ve kusma gibi migren semptomlarından şikayet eden kişilere yardımcı olabilir. Bu yağın işleyiş şekli, ağrı reseptörlerini uyuşturması ve aynı zamanda beyindeki ağrı sinyallerini bloke etmesidir.

5 damla biberiye yağını bir pamuğa dökün ve kokuyu soluyun, sonra pamuktaki yağı ağrılı bölgeye sürün. Ağrı düzelene kadar günde iki ila üç kez tekrarlayın. Biberiye özü yağı nasıl yapılır?

3. Papatya yağı
Papatya yağı, ağrı ve mide bulantısı için popüler bir doğal çözümdür, kusma, bulantı ve ışık hassasiyetini hafifletebilir.

4 damla papatya yağı, 4 damla ölmez çiçek yağı ve 1 tatlı kaşığı jojoba yağını karıştırın. Ağrılı bölgeye uygulayarak hafifçe masaj yapın. Kusma ve bulantı için esansiyel yağlar nasıl kullanılır?

4. Okaliptüs yağı
Cilt üzerine okaliptüs yağı uygulanması anında duyularınızı ferahlatacak ve canlandıracak bir serinlik hissi yaratır.

10 damla okaliptüs yağını bir difüzöre dökün, odayı kokusuyla doldurun ve derin nefes alın. Uçucu yağlar ile kendi oda kokunuzu yapın

5. Nane yağı
Nane yağı, diş ve eczacılık ürünlerinde bir tatlandırıcı ürün olarak ve migren dahil çeşitli rahatsızlıklar için doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Naneli aktif bileşik olan mentol bilinen bir doğal analjeziktir. Nane içindeki mentol, mide bulantısı, ışık ve ses duyarlılığı ve baş ağrısı gibi migren semptomları herhangi bir yan etki olmaksızın başarılı bir şekilde ortadan kaldırır.

5 damla nane yağını 1 tatlı kaşığı jojoba yağı ile karıştırın. Ağrılı bölge üzerine ince bir tabaka sürün. Dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Nane yağı nasıl yapılır?

6. Fesleğen yağı
Fasleğen yağının terapötik özellikleri arasında migren ataklarından gelen ağrıyı rahatlatması da yer alır.

3 damla fesleğen yağını 1 bardak sıcak suya karıştırın ve günde bir kez için.

7. Zencefil yağı
Migren hastaları için zencefil yağı, ağrının ve baş dönmesinin azalmasına yardımcı olabilir ve aynı zamanda kusmayı hafifletebilir.

5 damla zencefil yağını 1 bardak sıcak suya karıştırın. Baş ağrınız olduğunda veya mide bulantısı hissettiğinizde için. Zendeçal esansiyel yağı nasıl kullanılır?

8. Gül yağı
Gül yağı, tıpta birçok hastalık türü için potansiyel bir ilaçtır. Gülden çıkarılan yağın, tekrarlayan migren vakalarına sahip olan kişiler için önemli bir analjezik etkisi olduğu bulunmuştur.

5 damla gül yağını bir mendile dökün ve ağrı hissettiğinizde mendili koklayın.

9. Limon yağı
Limon yağı, beyindeki ağrı sinyallerini bozma yeteneğine sahiptir. Ağrı nedeniyle uyku sorunu yaşayanlara da, limon yağı iyi bir uyku almalarına yardımcı olur.

3 damla limon balsamı yağını 1 çay kaşığı badem yağı ile karıştırın. Kapalı bir şişeye koyun ve iyice karışması için çalkalayın. Ağrı hissettiğinizde parmaklarınızın ucuna birkaç damla yağ karışımı dökün. Ağrılı bölgeye hafifçe 15 dakika masaj yapın. Kendi bitki hidrosolünüzü yapabilirsiniz

10. Karanfil yağı
Karanfil yağı, migren gibi farklı tiplerdeki baş ağrılarının tedavisinde etkili ve güvenli olduğu düşünülen doğal ilaçlar arasındadır. Çünkü karanfil yağı, anestezik, analjezik ve antinosiseptif gibi ağrıyı azaltabilen farmakolojik özelliklere sahiptir.

3 damla karanfil yağını 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Ağrı hissettiğinizde, bir beze birkaç damla karışımdan dökün ve ağrılı bölgenin üzerine koyun. Sonra hafifçe masaj yapın.

İlgili Makaleler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz...

Taze Kızılcık Yemek İçin 5 Neden

Taze kızılcık sağlık açısından inanılmaz faydaları bulunan bir meyvedir. İşte taze kızılcığın faydaları... Antioksidan enerji...

Eklem Ağrısı İçin Zencefil Kullanmanın 4 Farklı Yolu

Eklem ağrısı farklı uygulamalar ve yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlar arasında eklem ağrısı için en etkili...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,884BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...