Ana SayfaSAĞLIKBronşit Öksürüğünü Yatıştırmak İçin 10 Ev İlacı

Bronşit Öksürüğünü Yatıştırmak İçin 10 Ev İlacı

Bronşiti tedavi etmek için alınan antibiyotikler bazen yarardan çok zarar verebilirler. Bronşit için bazı güvenli ev ilaçlarını kullanarak sorunu doğal olarak tedavi edebilirsiniz.

Araştırmalar, akut bronşitin yüzde 90’ından fazlasını, antibiyotiklerin tedavi edemediği viral enfeksiyonlardan kaynaklandığını göstermektedir.

Kuru öksürük, burun tıkanıklığı, göğüs ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, nefes darlığı, hırıltı, boğuk ses, mukus ve ateş gibi belirtilere neden olan bronşit, doğal ev ilaçlarıyla hafifletilebilir. Öksürük ve bronşit için doğal çözüm

1. Soğan
Soğan, antibakteriyel, antiviral, anti-enflamatuar, antiseptik etkilere de sahiptir.

Soğandaki doğal antibiyotik maddeler, mukusun çözülmesini ve göğüs tıkanıklığını hafifleten balgam söktürücü olarak çalışır. Bronşite neden olan enfeksiyonu kontrol etmenin yanı sıra, diğer solunum rahatsızlıklarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

1 tatlı kaşığı soğan suyu ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı bir ila iki hafta boyunca her gün aç karnına için. Beslenmenizde soğana daha fazla yer verin.

2. Bal
Bal, antik çağlardan beri, bakteriler ve virüslerle ilgisi olan çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun nedeni, balın patojenlerin neden olduğu enfeksiyonları nötralize edebilen güçlü bir antimikrobiyal olmasıdır. Ayrıca, boğaz ağrısını yatıştırmaya yardımcı olabilir ve öksürüğü hafifletebilir. Organik Hindistan cevizi yağı öksürük pastilleri

1 tatlı kaşığı bal ve 1/2 çay kaşığı karabiberi karıştırın. Karışımı bir ila iki hafta boyunca günlük olarak aç karnına tüketin.

3. Zerdeçal
Zerdeçalın, boğaz ağrısını yatıştırıcı anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkileri vardır. Zardeçal, bronşiyal tüplerin inflamasyonunu azaltır, enfeksiyona neden olan virüslerin yayılmasını kontrol eder ve boğaz ağrısı ve göğüs tıkanıklığı gibi semptomları hafifletmeye yardımcı olur.

1 bardak süte 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin ve bir dakika kadar kaynatın. Karışımı 1-2 hafta süreyle günde iki ila üç kez aç karnına için. Kalıcı ve kuru öksürük için 6 doğal çözelti

4. Zencefil
Zencefilin, akciğerle ilişkili enfeksiyonlarda etkili olduğu kanıtlanmıştır. Zencefil, akciğer enfeksiyonlarına ve bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan virüslerin tedavisinde etkilidir.

Bir bardak suyun içine 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil ve 1/2 çay kaşığı tarçın ekleyin ve kaynatın. Soğuduktan sonra 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek için. Bronşit belirtilerinden kurtulmak için karışımı günde iki kez tüketin.

5. Sarımsak
Allikin adı verilen sarımsakta bulunan bir madde, bronşit dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olabilecek bazı antimikrobiyal özellikler içerir.

1 bardak süte 3 diş sarımsağı ezerek ekleyin. İki ila üç dakika kaynatın ve en iyi sonuç için karışımı yatmadan önce için.

6. Esansiyel yağlar ile buhar tedavisi
Teneffüs edilen veya topikal olarak uygulanan esansiyel yağlar semptomları hafifletme ve hastalıkları kontrol etme etkisine sahiptir. Esansiyel yağların buharını solumak, tıkanmış burun boşluğunu temizlemeye ve mukustan kurtulmaya yardımcı olabilir. Uçucu Yağlar ile Ev Yapımı Öksürük Şurubu

1 bardak suyu kaynatın ve ısıyı kapatın. 6 – 7 damla okaliptüs veya biberiye yağı ekleyin. Başınızın üzerine havlu yerleştirin ve buharı birkaç dakika için soluyun. Günde birkaç kez tekrarlayın.

7. Tuzlu su
Tuz doğal bir dezenfektan gibi davranır ve boğaz ağrısını hafifletebilir. Bir bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı ağız gargarası olarak kullanın. Bir veya iki hafta boyunca bu prosedürü günde iki kez uygulayın. Tuzlu Su İle Gargaranın 10 Muhteşem Faydası

8. Limon
Limondaki yüksek C vitamini ve potasyum içeriği, soğuk algınlığı ve griple mücadeleye yardımcı olur. Bronşit tedavi edildikten sonra, limon suyu içmeyi bir alışkanlık haline getirin, böylece aynı enfeksiyona yenik düşme olasılığınız azalır.

Bir bardak suyun içine bir dilim limon ekleyin ve birlikte 1-2 dakika kaynatın. Süzerek, boğazı rahatlatmak için günde birkaç kez için.

9. Su
Bronşit durumunda, vücudu nemlendirmek özellikle önemlidir. Sıcak havalarda sıvı içmek boğaz ağrısını yatıştırmaya ve balgamı dışarı atmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, nefes almanızı zorlaştıran mukusun incelmesine yardımcı olur.

Bir bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek aç karnına için. Bitkisel öksürük şurubu tarifi

10. Baharatlı yemekler
Baharatlı sıcak yiyecekler balgam, öksürük ve göğüs tıkanıklığına karşı doğal bir panzehirdir. Acı biber, kapsaisin açısından zengindir. Bu önemli bileşik, bronşiyal tüplerde birikmiş balgam veya mukusun incelmesine yardımcı olabilir. Ayrıca sinüsleri açabilir. Yemeklerinize, bronşit ve semptomlarını tedavi etmek için acı biber ekleyin.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler