Ana Sayfa SAĞLIK Egzama ve Sedef Kaşıntıları İçin Neem Balsamı

Egzama ve Sedef Kaşıntıları İçin Neem Balsamı

0
560

Egzama ve Sedef için neem balsamı yapmak iltihaplanma, kaşıntı ve pul pul dökülmeyi önlemeye yardımcı olur.

Herhangi bir türdeki cilt rahatsızlığı rahatsız edici olabilir, ancak egzama ve sedef hastalığı muhtemelen en rahatsız edici iki hastalıktır. Her ikisi de pul pul, iltihaplı cilde neden olan genetik oto-bağışıklık sistemidir. Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

Salgınlar genellikle kırmızı ve şişkindir ve vücudun herhangi bir yerinde görünebilir. Eller, kafa derisi, dirsekler, yüz ve dizlerde bile. Etkilenen cilt genellikle çirkin görünür, insanların yaşamlarını kötü yönde etkileyebilecek acı ve hassasiyettir.

Ev yapımı neem balsamı yapma
Bu cilt bakım tarifi kaşıntılı ve iltihaplı cildi yatıştırmaya yardımcı olabilecek tamamen doğal bir yağ bazlı balsam içindir. Ana aktif madde, geleneksel olarak Ayurveda tıbbında kullanılan saf neem yağıdır. Hindistan’da neem şifa olarak görülüyor ve tepeden tırnağa birçok kullanım alanı var. Cildi tedavi etmede kullanımı muhtemelen en iyi bilinenlerinden biridir. Sedef Hastalığı için En İyi Esansiyel Yağlar

Kaşıntı ve tahriş yatıştırıcı
Egzama veya sedef hastalığının tedavisi yoktur. Her ikisinin tedavisi, salgınların şiddetini kontrol altına almak ve semptomları yatıştırmakla sınırlıdır. Cildi temiz ve nemli tutmak normal bir ilaçtır, ancak bazı reçeteli ilaçlar ve ürünler sert olabilir. Bunlardan biri cilt üzerinde mineral yağ ve petrol yağı kullanımıdır. Her ikisi de petrol (gaz ve petrol) üretiminin yan ürünleridir ve cildin nemli kalmasına yardımcı olurken gözenekleri tıkar ve havanın cildinize ulaşmasını önler.

Sedef hastalığı için daha spesifik olan diğer tedavi, kömür katranı esanslı bir banyoda oturmayı içerir. Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Neem yağı nedir?
Neem ağacının meyvelerinden ve tohumlarından elde edilen neem yağı, sadece nemlendirici değil aynı zamanda doğal olarak antibakteriyel, antienflamatuar olup ağrı ve kaşıntıdan dış rahatlama sağlayabilen kalın kırmızı veya yeşil bir yağdır.

El yapımı Neem Balsamı Tarifi
40g Shea Yağı
30g Kakao Yağı
20g Hint yağı
30g Tatlı Badem yağı (alternatif: Üzüm çekirdeği veya Ayçiçek yağı) **
10g Neem yağı
1/4 çay kaşığı E Vitamini yağı
İsteğe bağlı: 3/4 çay kaşığı Lavanta esansiyel yağı Egzama için Evde 10 Çözüm

* Bazı insanlar Neem yağına duyarlılık gösterebilir, bu nedenle cildinize uygun olduğundan emin olmak için lütfen bir cilt üzerinde test yapın. Hamileyseniz veya yakın bir gelecekte hamile kalmayı planlıyorsanız, lütfen Neem yağını kullanmaktan kaçının.

** Daha likit bir krem ​​için bu tarifte daha fazla sıvı yağ ekleyin.
*** 10g Neem yağı, oldukça güçlü bir koku ve etkili balsamla sonuçlanacaktır. İsterseniz, kokuyu maskelemek ve daha yumuşak bir ürün oluşturmak için miktarı yarıya 5g azaltabilirsiniz.

1. Shea Yağı, Kakao Yağı, Hint Yağı ve Tatlı Badem Yağını çift kazana yerleştirin. Yağları yavaşça, eşit şekilde ve dolaylı bir ısıyla eritin. Saçtaki Egzamayla Nasıl Başa Çıkılır?

2. Yağları tamamen sıvı hale gelinceye kadar orta ateşte eritin. İyice karıştırın ve kaseyi dondurucuya beş dakika koyun. Hint yağının kıvamına gelip, kalınlaşıp hafif opak hale gelecek.

3. Kaseyi çıkarın ve bir çırpma teli ile çırpın, esansiyel yağı, E vitamini ve Neem yağı ekleyin. Lavanta esansiyel yağı, Neem’in kokusunu gidermeye yardımcı olur ve ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmek için de faydalıdır. Lavanta esansiyel yağı da yatıştırıcı ve antienflamatuardır, dermatit hastaları için çok güvenlidir.

4. Bitmiş ürünü kapaklı bir kaba koyun. Kremi hemen sonra kullanabilirsiniz. Egzama için Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak İçin 7 Neden