Ana Sayfa SAĞLIK Varis İçin Doğal Etkili Çözümler

Varis İçin Doğal Etkili Çözümler

0
377

Varisli damarlar, genellikle bacaklarda bulunan bükülmüş ve genişlemiş damarlardır. Özellikle ayakta dururken ve otururken damarlar üzerinde aşırı baskı, bu yüzeysel damarların genişlemesinin ana sebebidir, ancak kalıtsallığın da büyük bir rolü olduğu görülmektedir.

Bacaklar, kalpten en uzak uç olduğu için, kandaki bacaklara kanı pompalamak ve yerçekimine karşı kalbe geri dönmek için ekstra çaba gerektirir. Bu baldır kasları tarafından yapılır. Bu damarlarda kanın geri akışını önlemek için eşleştirilmiş valfler vardır, ancak damarlar elastikiyetini kaybederken ve genişledikçe, bu valfler başarısızdır. Bu, damarlarda biriken kan ile sonuçlanır, bu da onların bükülmesine ve çıkmasına neden olur. Varis için aleo vera ve havuçlu tedavi yöntemi

Varisli damarlar uzun saatler boyunca ayakta duran kişilerde daha sık görülür. Hamilelik ve obezite, bacaklara fazladan baskı uyguladıkları için durumu daha da kötüleştirmektedir. Ağrı, şiddetli kaşıntı, ülserasyon veya egzama eşlik etmedikçe, varisli damarlar genellikle sadece kozmetik bir problem olarak kabul edilir. Bazen derin damar trombozu adı verilen başka ciddi bir durumla ilişkili olabilir, bu durumda acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Komplike olmayan varisli damarlar genellikle ya cerrahi olarak çıkarılarak ya da lazerlerle ya da kimyasal madde enjekte edilerek yok edilir. Ancak doğal etkili tedavilerden bazılarını kullanarak bu sert tedaviler önlenebilir. Bu ilaçların ana odak noktası kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek ve kan dolaşımını iyileştirmektir. Varis için patates uygulaması nasıl yapılır?

Varisli Damarlar İçin Bitkisel Çözümler
At kestanesi
Kabuğun, yaprakların, çiçeklerin ve bitkinin tohumlarından elde edilen at kestanesi özleri Aesculus hippocastanum, variköz damarlar ve diğer dolaşım hastalıkları için en popüler bitkisel ilaçlardan biridir. Aktif bileşen, damarların duvarlarına zarar veren enzimleri inhibe eden, vazoprotektif olan Aesindir.

Aescin, kan damarları dahil olmak üzere vücut dokularını daraltan veya küçülten büzücü bir kaliteye sahiptir. At kestanesi ekstresi kullanımıyla elde edilen vazokonstrüksiyon, kompresyon stoklaması ile üretilen etki kadar iyidir. Ancak bu bitkisel ilaçların faydası bunun ötesine geçer. At kestanesinin kan inceltici özelliği dolaşımı arttırır ve varislerde damar pıhtılaşması riskini azaltır. Anti-inflamatuar ve hafif diüretik etkisi, etkilenen bölgede ağrı ve şişmeyi azaltır. Domatesle varis nasıl tedavi edilir?

At kestanesi ağacının kabuğu, doğrudan bacaktaki ülserlere uygulanabilir, ancak bitkinin her bölümü esculin adı verilen toksik bir madde içerdiğinden, bitkisel çay demlenerek asla kullanılmamalıdır. Ticari olarak elde edilebilen ekstreler güvenlidir, çünkü bu toksini ortadan kaldırmak için işlenmiştir. Bununla birlikte, hamile kadınlar ve kanama problemi olan kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.

Üzüm çekirdeği ekstresi
Üzüm içindeki küçük tohumlar, çeşitli flavonoidler , linoleik asit ve E vitamini içeren antioksidan maddeler içerir. Oligomerik proantosiyanidin kompleksleri (OPC’ler), iyi bilinen vasoprotektif özelliklere sahip güçlü bir başka antioksidandır. Kan damarlarının duvarlarında serbest radikal hasarını önlerler. Ayrıca, bağ dokularının esnekliğini korumaya yardımcı olan ve kan damarlarının duvarlarını güçlendiren bir protein olan kolajen oluşumunu teşvik ederler. Damarlardan gelen sıvı sızıntısını ve bacakların şişmesini önler. Varis sorununa asma yaprağı çözümü

Toz haline getirilmiş üzüm çekirdeği alabilir veya OPC içeriği% 95 veya daha fazla olduğu sürece ticari olarak temin edilebilen üzüm çekirdeği ekstraktlarını kullanabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı da bu proantosiyanidinler açısından zengindir ve ağrı ve iltihaplanmayı gidermek ve damarları güçlendirmek için ağızdan alınabilir veya topikal olarak kullanılabilir.

Cayenne biberi (kırmızı acı biber)
Cayenne biberi, C vitamini ve flavonoidler açısından zengindir. Kan damarlarının duvarlarını serbest radikal hasarından korurlar ve onları sağlıklı ve esnek tutmak için kolajen oluşumunu teşvik ederler. Ancak acı biberdeki en güçlü madde , anti-enflamatuar, analjezik ve kan inceltici özelliklere sahip olan capsaicindir .

Acı biber tozu, varisli damarlara bağlı ağrı ve iltihapları azaltmak için oral olarak alınabilir. Kan pıhtılarını ve ülserleri önleyebilir. Bir bardak suya yarım çay kaşığı acı biber tozu ile daha küçük dozlarda başlayın ve yavaş yavaş 1 çorba kaşığı kadar artırın. Kapsaisin veya acı biber özütünün sadece topikal uygulaması bile kan dolaşımını artırabilir ve yorgun ve yorgun bacaklara rahatlama getirebilir. Varis oluşumunu önleyen 4 egzersiz

Çam kabuğu özü
Çam kabuğu ekstresi, teknolojide, özellikle tescilli üründür. Çeşitli fenolik asitler, flavonoidler ve proantosiyanidinler içerir, bunlar arasında variköz venlerin ve ilgili iltihapların gözle görülür bir şekilde azaltılması dahil olmak üzere birtakım faydalı etkiler vardır .

Çam kabuğu ekstresi oral alımının kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek ve yapısal protein kollajen ile bağlanma ile elastikiyetini geri kazandığı gösterilmiştir. Kan basıncını azaltarak ve kan dolaşımını iyileştirerek, çam kabuğu ekstresi uzun süre ayakta dururken bacak krampları ve ağrı gibi varisli damarların pek çok semptomunu hafifletir.

Kadife Çiceği ( Calendula officinalis )
Kadife çiçeği hemen hemen tüm cilt problemleri için eski bir çaredir. Varisli damarlar gerçekten bir cilt problemi olmamasına rağmen, kaşıntı, kuruluk, egzama, dermatit ve ülserlere neden olabilirler. Bu koşulların hızlı bir şekilde giderilmesi için kadife çiçeği yapraklarını kaynar su içinde demleyin ve suyuyla sıcak kompresler için kullanın. Ya da bir avuç çiçek eklenmiş sıcak bir banyoya da girebilirsiniz.

Kadife çiceği anti-inflamatuar özelliği inflamasyonu ve ağrıyı azaltır. Aynı zamanda ciltte kolajen oluşumunu destekler ve doğal dokusunu geri kazandırır. Kadife çiçeği antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve kan sirkülasyonunu hızlandırır, ülser ve çıbanların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Varisli Damarlar İçin Diğer Doğal Çözümler
Varisli damarların ağrısından ve iltihabından muzdarip olursanız, evde deneyebileceğiniz iki basit yol vardır. Elma sirkesiyle ilgili tüm yazılarımızı okumak için tıklayın

Elma sirkesi
Bu varisli damarlar için en kolay ve etkili ilaçlardan biridir. Elma sirkesi, şişmiş damarları küçültmeye ve plastisitelerini iyileştirmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir.

Elma sirkesini hem içten hem de dıştan kullanabilirsiniz . Spot uygulama için, eşit miktarda su ile seyreltilmiş elma sirkesinde bir yıkama bezini batırın ve şişmiş damarların üzerine yerleştirin. Kurutma etkisi şişliği azaltır ve ağrıyı hafifletir.

Dahili olarak alındığında, kanı arındırmaya ve kan damarlarını temizlemeye yardımcı olan ve dolaşımını arttıran bir detoksifiye edici etkiye sahiptir. Bir bardak suya 2 yemek kaşığı sirke ekleyebilir ve çiğ bal ekleyerek veya eklemeden içebilirsiniz.

Cadı Fındığı
Ekstredeki tanenler, genişlemiş damarları daraltmaya ve doğal elastik niteliklerini geri kazandırmaya yardımcı olan mükemmel büzücü özelliğe sahiptir. Cadı fındığı mükemmel anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Cadı fındığı yağını kullanmak için 11 neden

Bazı bitki uzmanları ağızdan alınmasını tavsiye etseler de, sıcak bir kompres olarak cadı fındığı infüzyonunu kullanmak, varisli damarlardaki tıkanıklıktan kaynaklanan ağrı ve şişliği hafifletmek için yeterlidir. Ödemi azaltmanın yanı sıra kaşıntı ve ağrıyı hafifletebilir.