Ana SayfaEvDEKORASYONTebeşir Boya Nasıl Yapılır?

Tebeşir Boya Nasıl Yapılır?

Evinizdeki bir eşyaya eski bir hava mı vermek istiyorsunuz? Veya mutfak dolaplarınızın rengini mi değiştirmek istiyorsunuz? Eşyanın yapıldığı malzeme ne olursa olsun hazırlayacağınız tebeşir boya ile boyayabilir ve işterseniz eşyanıza eski bir hava verebilirsiniz. Tebeşir boya yumuşak, eski, mat görünümlüdür.

Peki tebeşir boyasını nasıl yapabilirsiniz? İşte yöntemleri…

Tebeşir Boya Tarifi # 1: Karbonat
Bu, en basit sürümdür. Hızlı veya küçük bir projeniz varsa ve herhangi bir özel malzeme sipariş etmek istemiyorsanız, önce bunu deneyin. Mobilyanıza eski havası vermek ister misiniz?

1/2 bardak Karbonat
1 bardak lateks boya (normal iç veya dış düzey boyası)
Su

Malzemeleri çok iyi karıştırın. Karbonatın iyice erimesini sağlayın. karıştırma sorasında bir kaç çorba kaşığı kadar su ilave edebilirsiniz.

Tebeşir Boya Tarifi # 2: Kartonpiyer alçısı

1 parça kartonpiyer alçısı
3 parça lateks boya (astarsız)
Su

Önemli: Bu tarif için, içinde bir astar olan bir boya kullanamazsınız – dokuyu etkileyecek ve boyamayı zorlaştıracaktır. İlk önce tüm topakları çıkarmak için alçıyı suyla karıştırın – gözleme hamurunun kıvamı olmalıdır. Lateks boya ile iyice karıştırın, ardından parçanızı hızlı bir şekilde boyayın. Mutfak dolaplarını tebeşir boyası ile boyayın

Tebeşir Boya Tarifi # 3: Kalsiyum Karbonat
Son olarak, birçok DIYer kalsiyum karbonatın suda en iyi çözüldüğünü bildirmektedir ve bu nedenle çalışmak için biraz daha az cesurdur. Satın aldığınızın% 100 kalsiyum karbonat olduğundan emin olun.

1 bardak lateks boya
4 yemek kaşığı Kalsiyum Karbonat
2 çorba kaşığı su
Malzemeleri iyice karıştırın ve ardından parçanızı hızlı bir şekilde boyayın. Gece kurumaya bırakın, ardından ikinci bir kat boyayın. Mutfağınızı yeni gibi hissettirecek 9 boyama projesi

Son İşlem Teknikleri
1. Boyayı uyguladıktan sonra, eski görünüm eklemek için zımpara makinesini hafifçe kullanın.

2. Dokuyu düzeltmek için zımparalayın ve seçtiğiniz üç kat Minwax Wipe-On Poly veya poliüretan ile tamamlayın . Boya lekeleri nasıl çıkarılır?

3. Ayrıca boyayı mühürlemek ve daha dayanıklı hale getirmek için balmumu kullanabilirsiniz. O zaman balmumu parlatmak suretiyle, güzel bir ipeksi duygu ve etki üreten oldukça güzel bir parlaklık yaratabilirsiniz.

Not: Bu tariflerin her biri için, nihai sonucunuzu önemli ölçüde değiştirmeden miktarları biraz değiştirebilirsiniz. Boyalı ahşap dolaplar nasıl temizlenir?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler