Ana Sayfa AİLE ÇOCUK Bebeğinizin Hıçkırığını Nasıl Durdurursunuz?

Bebeğinizin Hıçkırığını Nasıl Durdurursunuz?

Bebek hıçkırıklarına diyaframın daralması ve ses tellerinin çabucak kapanması neden olur. Ses kordonlarının hızla kapanması, hıçkırık sesi yaratan şeydir.

Hıçkırık yetişkinleri rahatsız etme eğilimi gösterdiği için çoğu insan bebeği de rahatsız ettiğini varsayıyor. Bununla birlikte bebekler genellikle hıçkırıktan etkilenmezler. Hıçkırıklar bebeğinizin nefes almasını çok nadiren etkiler.

Ancak, bebeğinizin hıçkırıklarından kurtulmak istiyorsanız, bazı ipuçları: Bebek Mendilleri Çocuğunuzda Gıda Alerji Yapabilir

1. Yemeğe mola verin ve sırtına vurun
Bebeğinizin hıçkırıklık yaşağı sırasında yemek veriyorsanız, yemeğe ara verin. Hıçrıkığın geçmesi için bebeğinizi dik duruma getirin ve sırtına hafif bir şekilde vurun. Kesinlikle sert bir vuruş uygulamayın.

2. Bir emzik kullanın
Bebeğinizin hıçkırıkları her zaman besleme sırasında başlamaz. Bebeğiniz kendi başına hıçkırmaya başlarsa ağzına bir emzik verebilirsiniz. Emzik diyaframın rahatlamasına yardımcı olur ve hıçkırıkların durmasını sağlar.

3. Kendi kendine durmasını bekleyin
Çoğu zaman, bebeğinizin hıçkırığı hiç müdahale etmeden durur. Eğer bebeğiniz hıçrıktan rahatsız değilse o zaman siz müdahale etmeyin. Bebeklerdeki Kabızlık Sorununu Evde Çözümleyin

Eğer müdahale etmiyorsanız ve bebeğinizin hıçkırıklıkları kendi kendine durmazsa bebeğinizin doktoruna haber verin. Nadiren de olsa, hıçkırıkların daha ciddi bir tıbbi sorunun işareti olabilir.

4. Gaz Giderici Verin
Bebeğiniz hıçkırıklıkları yüzünden rahatsız görünüyorsa, gazını gidermek için gaz giderici kullanabilirsiniz. Gaz gidericiler farklı otlardan olabilir. Bunlar arasında zencefil, rezene, papatya ve tarçın olabilir. bebeğinize bu bitkileri vermeden önce mutlaka doktoruyla konuşun.

Hıçkırık ne zaman endişelendirmeli?
12 aydan küçük olan bir bebekte, hıçkırık normal kabul edilir. Bebek hala rahimdeyken bile hıçkırır. Bununla birlikte, bebeğiniz çok fazla hıçkırıyorsa, özellikle de bebeğiniz hıçkırırken rahatsızlık duyuyorsa doktoruyla konuşun.

Bebeğinizin hıçkırıklıkları uykusunu rahatsız ediyorsa, doktorunuzla konuşun. Ayrıca çocuğunuzun ilk doğum gününden sonra sık sık hıçkırık nöbetleri olursa doktorunuzla konuşın. Bebeklerin Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Hıçkırık tuttuğu zaman, bebeğinizi şaşırtmak veya korkutmak ya da dillerini çekmek gibi şeylerden kaçınılmalıdır. Bunlar genellikle bebekler için işe yaramaz ve iyilikten daha çok zarar verebilir.

İlgili Makaleler

40 Yaşından Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

40 yaşını geçen herkes muhtemelen şu soruna aşina olacaktır: İstenmeyen kilo alımı. 40 yaşın...

Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir?

Bergamot yağının sağlığınız için kullanabileceğiniz en çok yönlü ve güçlü esansiyel yağlardan biri olduğunu...

Elmayı Kabuğuyla Yiyecekseniz Nasıl Yıkanmalı?

Elma yemek istiyorsanız, musluk suyuyla yıkarsınız veya üstünü silersiniz. Hemen hemen her birimiz bunu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sutyenin Son Kullanma Tarihi Var

İyi bir sütyen oldukça pahalı olabilir. Güzel, uyan ve aslında rahat olan birini bulmak kolay değildir, özellikle de daha büyük sütyen bedenine sahip kadınlar...

40 Yaşından Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

40 yaşını geçen herkes muhtemelen şu soruna aşina olacaktır: İstenmeyen kilo alımı. 40 yaşın üzerindeyseniz ve biraz kilo vermek istiyorsanız, bazı ipuçları size yardımcı...

Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir?

Bergamot yağının sağlığınız için kullanabileceğiniz en çok yönlü ve güçlü esansiyel yağlardan biri olduğunu biliyor muydunuz?Bu yağ bergamot meyvesinin çekirdeğinden elde edilir ve 3...

Elmayı Kabuğuyla Yiyecekseniz Nasıl Yıkanmalı?

Elma yemek istiyorsanız, musluk suyuyla yıkarsınız veya üstünü silersiniz. Hemen hemen her birimiz bunu yapıyoruz. Ancak, pestisit tüketmediğinizden emin olmak istiyorsanız, bunun yeterli olmadığını...