Ana Sayfa SAĞLIK Kamkatın (Kumkuat) 9 İnanılmaz Sağlık Faydası

Kamkatın (Kumkuat) 9 İnanılmaz Sağlık Faydası

Kamkatın (Kumkuat) sağlığa faydaları arasında sindirimin düzenlenmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve cilt, saç, diş ve göz bakımının iyileştirilmesi sayılabilir. Ayrıca diyabet geliştirme riskinizi azaltır, kolesterol seviyenizi düşürür, kemiklerinizi güçlendirir ve sinir sağlığını iyileştirir.

Sindirimde Yardım
Kamkatların en önemli fonksiyonlarından biri, sindirimi düzenlemedeki rolleridir. 8 kumkat 10 gram life eşittir ve bunlardan bir avuç yemek zor değildir! Bu miktardaki lif gastrointestinal sisteminizin hareketli kalmasına yardımcı olur ve sindiriminizi düzenler. Kabızlık, aşırı gaz, şişkinlik ve krampları gidermeye ve besin alımınızın verimliliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu meyvelerdeki lif ayrıca enflamatuar barsak hastalıklarına karşı korunmaya da yardımcı olur. Kamkat (Kumkuat) Nasıl Yenir?

Diyabet Yönetimine Yardım
Kamkat’taki flavonoid özütlerinin, obez sıçanlarda kan lipit seviyelerini düşürdüğü, yapılan araştırmalarda bulundu. Michigan Eyalet Üniversitesi raporu, kamkatların düşük şeker içeriği, düşük sodyum, sıfır kolesterol ve 0.1 gram yağ içerdiği için kışlık diyetinize mükemmel bir katkı olduğunu belirtiyor. Yüksek diyet lifi hem tip 1 hem de tip 2 diyabet için faydalıdır.

Bağışıklığı arttırır
Kamkat, bağışıklık sistemini, tıpkı portakallar gibi C vitamini bakımından zengin oldukları için etkiler! İsviçre’de “C Vitamini ve Bağışıklık Fonksiyonu” üzerine yapılan bir araştırma, vitaminlerin güçlü bir antioksidan olduğunu açıkça gösteriyor. Aynı zamanda yeni hücrelerin büyümesini uyarmaya yardımcı olur ve vücudunuzu enfeksiyonlardan, bakterilerden ve mantarlardan korumak için bağışıklık sistemini güçlendirir. İlk savunma hattımız olan C vitamini olmadan kendimizi koruyamazdık, aynı zamanda iyileşemezdik. Kamkat (Kumkuat) Reçeli Tarifi

Cilt bakımı
Kamkat antioksidan ve vitaminlerle derinin korunması için ideal bir meyvedir. Güneşin zararlı etkileri ve serbest radikallerin neden kırışıklıklar, olumsuz etkileri yaşlılık lekeleri ve pürüzlü, sağlıksız bir cilt için mükemmeldir. Kamkat, birçok narenciye gibi, C vitamininin yüksek seviyesinden dolayı cildinizin görünümü üzerinde büyük etkisi olabilir .

Göz bakımı
Kamkatlar, görme sağlığıyla yakından bağlantılı, zengin bir A vitamini ve beta-karoten kaynağıdır. Beta karoten, maküler hücrelerde oksidatif stresi azaltmak için bir antioksidan olarak işlev görür, böylece maküler dejenerasyonu sınırlar ve katarakt gelişimini azaltır .

Güçlü Kemikler
Kamkatlarda bulunan önemli kalsiyum içeriği kemiklerinizi uzun vadede korumanıza yardımcı olur. Vücudunuzdaki yüksek kalsiyum seviyesi oranını artırmak ve kemikleri yaşlılık içine sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlamak için iyidir.

Enerjiyi Artırın
Karbonhidratlar enerji rezervlerimizi basit bir şekilde yenilemek için şarttır. Bu meyveler diyetlerimizde bu enerji patlamasını sağlayabilir. Enerji üretiminde rol oynayan kilit bir vitamin olan yüksek riboflavin seviyesi bu süreci daha da kolaylaştırır.

Kilo kaybı
Kamkatlar lif, su ve karbonhidrat bakımından zengindir ve kalorileri düşüktür. Dolayısıyla, kilo vermeye çalışan insanlar için ideal bir besindir. Sizi tok ve sağlıklı tutar.

Saç Bakımı
Kamkatlarda bulunan C vitamini, doğal organik bileşikler, antioksidanlar ve mineraller saçınızın kalitesi, dokusu ve gücü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Diş bakımı
Kamkatlar, saç ve diş kalitesini artıran kalsiyum, potasyum ve C vitamini gibi en iyi besinlerden bazıları ile doludur.

İlgili Makaleler

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Boğaz Ağrısı İçin Zencefilli Pastil Tarifi

Boğaz ağrısı mevsim geçişleri ve kış aylarında soğuk algınlığıyla birlikte sıkça görülür. Bu dönemlerde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,857BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya hafif yaralanmalarda hemen ilaçlara başvurmak yerine, evde yetiştirebileceğiniz bitkilerden faydalanabilirsiniz.Aşağıda...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu? Cevabınız evetse gece dişlerinizi gıcırdatıyor olabilirsiniz. Uzun vadede diş minesinin...