Ana Sayfa GÜZELLİK Pırıl Pırıl Parlayan Gözlere Sahip Olmak İster misiniz?

Pırıl Pırıl Parlayan Gözlere Sahip Olmak İster misiniz?

0
1048

“Gözler ruhun aynasıdır”. Bir kişinin gözlerine baktığınız zaman etkilenebilir, milyonlarca kelimenin yerini bir bakış yeterli olabilir. Kanlanmış veya yorgun, donuk gözlerle bakmak hastalığı ve yorgunluğu gösterir. Açık ve parlak gözler, mutluluk ve sağlığı gösterir.

Ünlülerin etkileyiciliğinin ana sebebi, gözlerinin parlak ve canlı bir şekilde bakmasıdır. Siz de böyle gözlere sahip olmak isterseniz o zaman uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Basit yaşam değişiklikleri size etkileyici gözler kazandırabilir.

  1. Göz Egzersizi

Gözlerinize kıvılcım eklemek için basit egzersizler yapabilirsiniz. Egzersiz göz yorgunluğunu gidererek kan dolaşımını arttırır.

Gözlerinizi kapatın ve iyice sıkın. Sonra mümkün olduğu kadar geniş olarak gözlerinizi açın. Gözleriniz sulanıncaya bunu tekrarlayın. Daha Canlı Gözlere Sahip Olmak için İpuçları

Ayrıca, kalemin ucuna odaklanın, kalemi yatay ve dikey olarak kalemi gezdirin. Günde 10 ila 15 dakika boyunca bu egzersizi yapın.

  1. Salatalık

Salatalık dilimlerini mat ve yorgun gözlerinizin üzerine yapıştırın. Salatalığın yüksek su içeriği gözlerinizi canlandırmaya yardımcı olacaktır.

Salatalıktan kalın bir dilim kesin ve gözlerinizi kapatın ve üzerine koyun. Salatalıkları öncesinde 10-15 dakika buzdolabında bekletin. Salatalık vücud sıcaklığına gelince alın ve gözlerinizi yıkayın. Bu yöntemi patates dilimleriyle de yapabilirsiniz.

  1. Gül Suyu

Gül suyu yorgun gözlere canlılık vermenin bir başka yoludur.

2 soğuk pamuğun üzerine gül suyu koyun ve gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10-15 dakika beklettikten sonra pamukları gözlerinizden alın ve yıkayın. Sağlıklı ve Rahat Gözler İçin 8 Mutfak Malzemesi

  1. Gözlerini sulu tutun

Göz sağlığı ve gözlerinizin canlılığı için sulu tutmak şarttır.

Günde bir kaç kez oda sıcaklığında gözlerinizi ıslatın. Göz kuruluğunu önlemek için uzun süre bilgisayara bakmayın. Bol su için ve su bazlı meyve ve sebzeler tüketin.

  1. Göz Masajı

Nazik göz masajı, gözleri canlandırmaya yardımcı olur. Masaj göz yorgunluğunu da alın ve kan dolaşımını arttırır. Ayrıca ince çizgileri de yok eder.

Parmaklarınızın üzerine zeytinyağı veya hindistan cevizi yağından birkaç damla koyun. Parmaklarınızı kullanarak, yavaşça iç köşeleri, kaş merkezi, dış köşeleri ve gözlerinizin altına masaj yapın.

Günde bir kez bu göz masajını yapın. Göz Aklarınızı Beyazlatmanın Yolları

  1. Çay Poşetleri

Hem yeşil hem de siyah çay poşetleri, göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur ve gözlerinizin doğal bir ışıltı kazanmasını sağlar.

5 dakika sıcak suda 2 adet çay poşetini bekletin. Daha sonra poşetleri çıkarın, sıkın ve buzdolabına koyun. 15 dakika buzdolabında kalan poşetleri gözlerinizin üzerine yerleştirin. 5 dakika beklettikten sonra poşetleri gözlerinizden alın.

  1. Süt

Süt yorgun gözlerden kurtulmak ve canlı bir görünüm kazanması için harika bir çözümdür.

Soğuk süt içinde 2 adet pamuk bekletin. 10 ila 15 dakika bu topları göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. Ardından gözlerinizi yıkayın.

  1. Hint bektaşi üzümü (Amla)

Ayurveda göre, amla bakışları canlandırmak için iyi bir seçenektir. C ve A Vitamin açısından zengin olan amla, göz kaslarını güçlendirir. Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın 5 Yolu

Filtrelenmiş bir bardak su içine bir tatlı kaşığı amla tozu ilave edin. Bir gece bekletin. Ertesi sabah bu karışımın içine pamuk toplarını batırın. Her sabah bu uygulamayı yapın.

  1. Sıcak kompres

Göz yorgunluğunu azaltmak, kuru ve donuk gözleri canlandırmak için sıcak kompresler kullanabilirsiniz. Sıcaklık göz çevresindeki kasları gevşetir ve doğal bir ışıltı verir.

Ilık suya yumuşak bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. 1 dakika için göz kapaklarınızın üzerine bu sıcak bezi koyun.

  1. Yeterli uyuyun

Uyku sağlığınız için değil, aynı zamanda gözleriniz için de çok önemlidir. Bir gece 6 ila 8 saatlik uyku uyarsanız, gözleriniz sabah parlak ve canlı olacaktır. Yeterli uyku alınmazsa, gözler, sarkık donuk ve yorgun olacaktır. Göz Altındaki Koyu Halkalar İçin 13 Kolay Çözüm

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın