Ana Sayfa GÜZELLİK Cildinize Kömür Sabunu Kullanmanız için 10 Neden

Cildinize Kömür Sabunu Kullanmanız için 10 Neden

0
599

Kömür ve sabunun alışılmadık kombinasyonu hakkında bir şeyler duydunuz mu? Kömür daha birçok yeni cilt bakım ürününün ana bileşenidir ve şaşırtıcı avantajlar sağlar.

Kömür, binlerce yıldır tıbbi kullanıma dahil edildi. Eski Mısırlılar, yaraları temizlemek için kömürü kullandılar. Hindular bunu suyun filtrasyonu için kullandılar. Ayrıca, 18. yüzyılda, eczacılar ve kimyacılar, toksinlerden koruma sağlamak için kömür üzerinde çalışmışlardır. Halen aktif kömür, su filtrelerinde olduğu gibi zehir için bir panzehir olarak da kullanılmaktadır.

Son zamanlarda kömür, sağladığı cilt faydaları için popülerlik kazanmıştır. Tuhaf gelebilir, ancak işlenmiş kömür, doğal sabunlar ve temizleyiciler için dünyadaki önemli bir bileşen olarak kullanılmaktadır. Aktifleştirilmiş kömürün her evde olması için 5 neden

Kömür sabununun ilginç faydalarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Yağlı cilt bakımı

Birçoğunuz yağlı cildi tedavi etmek için sayısız yolu denemekten bıkmış olabilir. Yaz sezonu boyunca bu daha da kötüleşir. Kömür sabunu, aşırı yağın cildin içindeki kir ile birlikte emilmesini sağlar. Bu size yağsız bir görünüm verir. Üstelik, istenmeyen yağı yüzünüzden etkili bir şekilde temizler.

  1. Kusursuz cilt sağlar

Kömür sabunu, yüzün yağını kontrol etme ve gözeneklerde biriken kirleri uzaklaştıracak inanılmaz bir kabiliyete sahiptir. Ölü hücrelerin giderilmesinde de etkili olduğundan, temiz ve kusursuz bir cilt sağlar. Kolajenle aktif kömürlü limonata tarifi

  1. Sivilce için kömür sabunu

Aktif kömür sabununun sivilce tedavisinde oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Sadece toksinlerin giderilmesine yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda sivilce tedavisinde de yardımcı olur. Sivilce izlerini bile yok eder.

  1. Gözenekleri küçültür

Yüzdeki gözenekler kir ve yağ nedeniyle zamanla genişler. Kömür sabunu bunun için en iyi çözümdür. Sadece kiri temizlemez, aynı zamanda tıkanmış gözenekleri açar ve küçülmelerini sağlar.

  1. Cildi sıkılaştırır

Yaş ilerledikçe cilt gevşer ve sarkmalar başlar. Kömür sabunu cildi daha sıkı hale getirecek niteliktedir.

  1. Her cilt tipine uygundur

Herhangi bir cilt bakım ürünü kullanırken cilt uygunluğu önemli bir endişe kaynağıdır. Kömür sabunu her cilt türü için uygundur. Bir yandan yağlı cildin aşırı yağını alırken diğer yandan kuru cildi nemlendirir ve besler. Ayrıca, hassas cilt tipi için de uygundur. Ciltteki alerjileri ve kızarıklığı etkili bir şekilde tedavi eder. Mangaldan artan kömürleri değerlendirin

  1. Yaşlanmayı önler

Kömür sabunu erken yaşlanmayı durdurmanın etkili bir yoludur. Kırışıklıkları ve ince çizgileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur, böylece yaşlı görünmenize ve donuk, yorgun bir yüze sahip olmanızı önler.

  1. Cilt lekelerini temizler

Kömür sabunlarının düzenli olarak kullanılması halinde ciltte inanılmaz sonuçlar verebilir. Ciltten toksinleri uzaklaştırarak bunu etkili bir şekilde yapar. Ayrıca cildi pul pul döker, lekelerin yok olmasını sağlar.

  1. Sedef hastalığını tedavi eder

Kömür sabunu, ölü deri hücrelerini temizlerken, sedef hastalığına ve egzamaya da karşı da etkilidir. Kuru ciltlerin tedavisinde etkilidir. Bazı durumlarda, hastalığın tekrarlanmasını önler. Aktif kömürle cildinize maske yapın

  1. Kepek tedavisi

Kömür sabunu eşsiz bir özelliğe sahiptir. Şampuan olarak kullanıldığında kepek ve kuru saç derisindeki sorunların tedavisinde yardımcı olur.