Ana SayfaGÜZELLİKSaç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç modelini veya rengini değiştirmek hem arada sırada bizi yoklayıp duran bir dürtü, hem de çoğu kez oldukça cesaret isteyen bir iş. Bir yandan çok güzel ve farklı olma ihtimali her zaman baki, ancak diğer tarafta korkunç görünmek ve saçın düzelmesi için haftalarca, bazı durumlarda ise senelerce beklemek zorunda kalmak var.

Ancak saçınızı değiştirmekten bu kadar korkmasanız da olur. Tam olarak ne istediğinizi ve neden istediğinizi bilerek kuaföre gittiğinizde, işler tahmin ettiğiniz kadar kötü gitmeyebilir. Saç tasarım uzmanları, kuaför salonundan içeri adım atmadan önce kendinize şu soruları sormanız gerektiğini söylüyorlar: Saçınızdaki Küçük Değişiklikler Sizi Daha Genç Gösterebilir

Saçımı çok sık topluyor muyum?

Saçınızı kısa kestirmeyi düşünüyorsanız, bu soru sizin için oldukça kritik. Eğer toplu saç seviyorsanız ve size yakıştığını düşünüyorsanız, toplanmayacak boyuttaki kısa saç sizi üzebilir.

Saçım için ne kadar zaman harcıyorum?

Kâkül kestirmeyi düşünüyorsanız, bu soruyu kendinize mutlaka sorun. Çünkü kâkül demek çok fazla ekstra zamana ihtiyaç duyacaksınız demektir. hem düzenli olarak her sabah havaya dikilmiş olan kâküllerinize şekil vermek zorundasınız hem de uzadıkça düzenli kestirmeniz gerekir. Eğer bunları yapabileceğinizden emin değilseniz, kâküllü saç modellerinden uzak durun. Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Değişime hazır mıyım?

Saçınızda model değişikliği yapmayı ne kadar zamandır istiyorsunuz? Eğer bir aydan uzun süredir saçınızı değiştirmek aklınızı kurcalıyorsa, o zaman hazırsınız demektir. Ancak bir anlık hevesle saçınızda köklü değişiklikler yapmak genellikle pişmanlıkla sonuçlanır.

İstediğim saç modeli gerçekte var mı?

Yoksa sadece hayalinizde mi canlandırdınız? Kuaföre gitmeden önce elinizde mutlaka belirli bir model olmalı. Çünkü sizin hayalinizdeki modeli kuaförünüz de aynı şekilde hayal edemeyebilir. Dolayısıyla sonuç pişmanlık olur. Bu nedenle kuaföre her zaman somut bir görüntüyle yani bir fotoğrafla gitmekte yarar var. Fotoğraftaki saç modelinin size uyup uymayacağını dürüstçe söylemek ise kuaförünüze kalmış. Kahverengi Saç Griye Nasıl Döndürülür?

En beğendiğim saç rengim neydi?

Çocukken yaz aylarında güneşten açılan saç renginiz mi? Yoksa geçen sene iş seyahati öncesi yaptırdığınız saç renginiz mi? Daha genç, daha canlı gösteren saç renginizle mi mutluydunuz yoksa daha olgun ve havalı göründüğünüzle mi? Karar sizin. Aynaya baktığınızda sizi en çok hangi saç renginiz mutlu ettiyse, yenilik aramayın. O rengin tonlarından şaşmayın.

Yılın çoğu zamanı tenim ne renk?

Yanık tende çok güzel duran saç renkleri de var. Ancak sizin ten renginiz senenin kaç ayında yanık? Normal ten renginiz nedir? Eğer saç renginizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, asıl ten renginize göre saçınızı boyatın. Kool Aid İle Saç Nasıl Boyanır?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler