Ana SayfaHAYATBulaşıkları Neden Elde Yıkamamanız Gerekiyor?

Bulaşıkları Neden Elde Yıkamamanız Gerekiyor?

Bulaşıkları elle yıkamaktan nefret eden herkes için iyi haber: Süngeri bırakıp bulaşık makinenizi kullanmanın zamanı geldi! Yemekleriniz daha güvenli olacak ve daha çevre dostu.

Bulaşık makineleri musluktan çok daha verimlidir!
Bulaşık makinesi büyülü bir mutfak yaratığı gibidir: kirli bulaşıkları koyun ve karşılığında parlak temiz tabakları, bardakları alın. Bulaşık Makinasıyla İlgili En Çok Sorulan 4 Soru

Bulaşık makinenizi kullanmanın bulaşıkları elle yıkamaktan bin kat daha iyi olduğu ortaya çıkıyor. EPA’ya göre, bir mutfak musluğunun standart akışı dakikada 8,3 litredir. Çok fazla su! Tüm bulaşık makinesi yükünü elle yıkayarak tahmini 102 litre kullanırsınız.

Buna karşılık, bulaşık makineleri tüm yük için 21 litreden fazla su kullanmaz (ve bazıları 11 litre kadar az kullanır). Eski bulaşık makineleri bile, döngü başına sadece 38 ila 58 litre kullanır, bu da el yıkamanın yarısı kadardır. Yeni bulaşık makinelerinde bulaşıklardan ne kadar kir çıktığını algılayan sensörler bulunur ve ssadece gerektiği kadar su kullanırlar. Bununla yarışmak için tüm bulaşıkları 2,5 dakikadan daha az bir sürede yıkamanız gerekir. Bulaşık Makinasını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 8 İpucu

Bulaşık makinesi bulaşıklarınızı sterilize eder
Bu sadece su tasarrufu ile ilgili de değil. Bulaşık makinesi, suyunuzu bulaşıkları yıkanırken dezenfekte eden 65 ° ila 70 derece arasındaki aşırı sıcaklıklara kadar ısıtabilir. Eldiven giyerken bile, bu kadar sıcak suyla yıkama yapamazsınız. Bu yüksek sıcaklıklar bulaşıklarınızı önceden durulamamanız anlamına gelir. Yemek artıklarını çöp kutusuna dökün ve tabakları bulaşık makinasına koyun.

Bulaşık makinesini ne kadar kullanırsanız kullanın, dökme demir tavalarınız, pahalı Şef’in bıçağı ve herhangi bir ahşap eşya veya kesme tahtası gibi her zaman el yıkama yaptığınız öğeleri koymayın. Bulaşık makinasını sadece dolu olduğunda çalıştırdığınızdan emin olun. İçeriğinden bağımsız olarak aynı miktarda su kullandığı için ne kadar dolu olursa o kadar tasarruf edersiniz. Bulaşık Makinenizi Daima Soğumaya Bırakın!

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler